Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ekzém u kojence, z čeho by to mohlo být?

stralisek
20. dub 2015

Ahojda maminky,

dnes ráno jsem se s malým vzbudila (skoro 4měs.) klasicky nakrmila a u přebalování jsem zjistila, že je celý osypaný.. 😒 Příkrmy zatím nemáme, jsme na UM, ale od 2.měsíce máme stejnou UM. tudíž nevím, z čeho by to mohlo být.. Dopo jsme byli u dr. tak to vypadá na ekzém.. :-/ dala nám fenistil kapky na to zarudnutí a modrou indulonu.. kontrolu máme za týden.. Kosmetiku máme Sebamed..od porodnice 😀
Víte, z čeho by to mohlo být? nějaké tipy a rady?

Díky a přeji jen radost s prckama 🙂

zo_ja
20. dub 2015

Jestli to má jen v oblasti plínek, tak záleží, jaký používáš - reakce na chemii, Pampers jsou nejčastější, ale může to být i jiný. Často umývat, hlavně ráno, po nočním čůrání, kdy je v tom dlouho bez přebalení nejspíš, častěji měnit plínku, nenechávat v ní, že "je ještě dobrá/málo nacucaná, no a hodně větrat = nechávat bez plínky. Některý děti potřebují denně koupat, jen mytí pod tekoucí vodou nestačí (měla jsem jedno takové).
Doporučuju měsíčkovou mast od Weledy, mají v každé lékárně, po umytí a pořádném usušení namazat, během 2 dnů by to mělo být ok.
V dm mají řadu jednorázovek bez chemie, eko řada, tak to by taky mohlo dost pomoct. Nebo látkovky. Nebo i do jednorázovek dát vložku - z hedvábí, bambusu, dobrý je suedecloth, je to sice polyeseter, ale odvádí vlhkost, udržuje u zadečku sucho. Stačilo by to z něj i vystřihnout do tvaru plínky, netřepí se, netřeba nic obšívat.

stralisek
autor
21. dub 2015

@zo_ja právě že to neměl jen kolem plenek.. ☹ měl to až u krku ☹ měli jsme ze začátku bílý pampers s tím proužkem a ty byli nejlepší 🙂 doma je skoro furt bez plíny. Z kosmetiky máme Sebamed.. za týden jdeme na kontrolu tak uvidíme 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli