Epilepsie v 6 měsících. Máte zkušenost?

janajjj94
7. bře 2020

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo stejnou zkušenost jako já a diagnostikovali vašemu diteti v pulroce epilepsii? Zachvatku bylo asi 5-zahledeni a fialoveni rtu, okamžitě nasazeny leky.
Je tu někdo komu se z toho děťátko úplně dostalo? Je to pro mě velký šok a hledám slova útěchy..Dekuji

me_druhe_ja
8. bře 2020

Ahoj, u nás začala epi asi v měsíci a půl, genetického původu. Ono strašně záleží na tom, jaky druh epi máte. Da se "vyrůst" ze všeho, ale taky z ničeho. :-/

jasemin26
8. bře 2020

Ahoj nevím jestli to pomůže, mě osobně jako malé holčičce taky zjistili epilepsii, záchvaty jsem měla dlouho.. ale nakonec to vymyzelo👍.... Věřím že to bude i u tvého miminka. Postupem času👍

janajjj94
autor
8. bře 2020

@jasemin26 dekuji za tyto slova, davaji mi nadeji❤️Jak dlouho jsi brala leky?

janajjj94
autor
8. bře 2020

@me_druhe_ja ano 😟čekáme na zítřejší výsledky MR tak uvidíme

jasemin26
8. bře 2020

@janajjj94 měla jsem to dlouhodobě ale ta možnost vymyzeni záchvatu je...léky jsem brala 6 let,, a i s epilepsii jsem měla krásné dětství, po 6 letech mi to ustálo a na grafu vše v pořádku... Budu držet palce aby se to u vás zlepšilo dřív...

janajjj94
autor
8. bře 2020

@jasemin26 moc dekuji a hodně zdravi ❤️

jasemin26
8. bře 2020

@janajjj94 děkuji 😉 přeji aby u vás bylo také vše brzy jak si přejete 👍

naty89
11. bře 2020

@janajjj94 ahoj nám zjistili epilepsii když měla malá 9.mesicu...měla teda v sobě zrovna nějaký zánět...po odpoledním spaní se nám probudila a po té se nám vyvrátila až šla do křeče a modrat. V nemocní nám zjistili jen ten zánět močových cest a po týdnu nás pustili domů kde nám to zopakovala znovu tak jsme jeli do Brna a tam taky znovu zahledeni, záchvaty kde nám potvrdili dětskou epilepsii. Okamzite nasadili medikaci a od té doby(tuk,tuk,tuk) se nám.to nestalo. Všechna vyšetření od sono hlavicky,eeg,mr měla v pořádku, vývojové je sikovna. Primář říkal že patří mezi to procento děti, kdy se neví, proč se jim to objeví. Nemáme to v rodině ani úraz hlavy neměla. Ale modlim se každý den už skoro rok, aby se to už nikdy neopakovalo. Myslela jsem že se mi zhroutil svět.

janajjj94
autor
12. bře 2020

@naty89 ťukam s vámi! My jsme na lécích od 3.3. A tuk tuk zatím žádný naznak a věřím a pevné doufám , ze to tak zůstane... druhá věc z které mám strach je vedlejší účinek léku? Nezměnilo se napr chování u dcerky? Malý je prave taky chvalen, ze je vyvojove velmi šikovný, tak mám strach aby ho to nezměnilo....preji Vám hodně zdravi.

naty89
12. bře 2020

@janajjj94 my jsme na lécích od května a žádné změny chování nemáme, každého půl roku se malé bere krev kvůli jatram...dr nám říkala, že dávku léků nám zvyšovat nebude, takže tím že malá roste a pribírá tak léky mají menší účinnost a snad by je mohli do jejich 2,5let plné vysadit, pokud bude bez zachvatu....Tak snad. Vám taky přejeme zdraví 🍀