Fleky na těle po kojení. Co by to mohlo být?

lucik112233
5. led 2024

Dobrý den. Prosila bych o radu, u mého dvouměsíčního syna se z ničeho nic objevily fleky po celém těle,velké červené s bílým puchýřem uvnitř. Fleky asi po hodině zmizely a objevily se opět po kojení. Potraviny jsem jedla stejné jako vždy,takže alergická reakce by to asi být neměla. Moc děkuji za odpovědi.

xnikax1
5. led 2024

@lucik112233 U obou mých dětí se objevila alergie na mléčnou bílkovinu až ve dvou měsících. Do té doby vše v pořádku

moonulka
5. led 2024

Určitě bych si zapisovala veškeré jídlo, dost možná to bude opravdu nějaká alergie. Jen je to opravdu detektivka to vypátrat, u syna mi to trvalo několik měsíců. Přes kojení je reakce samozřejmě opožděná. Přes mlíko mi syn reaguje pouze na luštěniny a to cca za 24 hodin. Častá je alergie na mléčnou bílkovinu (neplést s laktózou) a vejce. Byla bych pak opatrná při zavádění příkrmů a určitě mít doma Fenistil.

malytlustyhroch
6. led 2024

Fakt to zni jako koprivka. Jak pisou holky, alergie na neco se muze rozvinout, i kdyz ty si neudelala zadnou zmenu.
Jeste krome jidla zvaz jestli nemas nejake nove telove mleko, sprchovy gel, vonavku, praci prasek na sve obleceni...

lucik112233
autor
6. led 2024

Moc děkuji za rady, začnu zapisovat co budu jíst. Já mám také intoleranci na mléčnou bílkovinu,nenapadlo by mě,že se mu může objevit až po několika měsících