Frejkova peřinka - zkušenosti?

me_druhe_ja
19. pro 2019

Ahoj maminky, včera malej dostal v 5,5 týdnech Frejkovu peřinku: levou kyčli má celkem OK, ale pravou musíme poštelovat víc. Podle ortopeda by to do dvou měsících, kdy jdem na kontrolu, mělo být v pořádku. Má ji mít samozřejmě nasazenou co nejvíc, ideálně furt kromě přebalování a koupání. Samozřejmě to budu dodržovat, chci, abychom se toho co nejdřív zbavili a on měl kyčle zdravé, ale někdy máme velmi náročné dny, jako třeba dnes, kdy prcek celý den nespí a jen pláče. Pak zabírá jedna věc a to nosítko. Ptala jsem se doktora a prej ho můžu používat, že ty kyčle jsou v podobné poloze jak u té dečky, ale v tom stresu a rychlosti jsem se zapomněla zeptat, jak dlouho v tom může každej den být, to je samozřejmě bez dečky že...Teď se mi ho podařilo právě v tom nosítku uspat po skoro 11hod.na dýl než 10 min... A nechci ho vytahovat hned a rvat ho do té dečky, to by se zas probudil.... Máte některá taky zkušenost s tím, že jste měli peřinku a každej den nějakou dobu nosily a bylo to pak OK? Nechci mu ublížit nebo aby to kvůli tomu měl dlouho, ale po 11 hod pláče už opravdu nemůžu...a on taky ne....
Kdyzi zkusím zavolat a zeptat se ještě, ale jestli máte některá zkušenost budu ráda. 🙂

600den994
19. pro 2019

@me_druhe_ja my jsme meli frejkovu perinku na 24hod denne,ale koupili jsme misto toho marwell kalhotky,ktere nemaji ty priserne popruhy kolem krku a nejsou tak tvrde na nozicky.V perince byla nespokojena,drhlo ji to kolem krku.Meli jsme na 8 tydnu 24hod denne,sundavali jsme jen na koupani a kdyz byla nevrla a pak jsme meli uz jen na 3 tydny na 12hod denne.Frejkovku dostala s vadou 2c,po 8 tydnech noseni marwell kalhotek jsme byli na 1b. Marwellmedic.com

hezz17
19. pro 2019

Dcera je měla 6 tydnu. Satek dr doporucil. Davala jsem ji tam s perinkou.

me_druhe_ja
autor
19. pro 2019

@hezz17 Ja satek nemam a nechci, to bych neuvazala, ale mam satkovou Monilu a teda narvat ho tam i s tou deckou me nenapadlo....To nevim, jestli by se tam vlezl... Mam ted z toho uplne spatny svedomi, ze ho mam uz bez decky pres hodinu v nositku, ale konecne je klidnej...dneska poprve...

krutak1fle
19. pro 2019

Perinku mel dcera do 7 mesicu. Vystridala 3 velikosti. Hnus!
Predepsali ji v motole.
Nestastna, nevrla, uplakana.
S druhou dcerou jsme byli na kyclich po prestehovani v jinem meste. Doktor se divil, ze perinku jeste vubec nekdo nekde predepisuje. Trminky pry dovoli vic pohybu a detatko neni tak nespokojeny. Kdybych to tenkrat vedela, netrapila bych ji.

me_druhe_ja
autor
19. pro 2019

@krutak1fle Tak on to ma od vcerejska od odpoledne a uplne v pohode - vcera byl klidnej, spal normalne a vsechno. Ten dnesek spis pripisuju tomu, ze blizi 6. tyden a tudiz dalsi rustovy spurt, ten prvni ve trech jsme si moc uzili teda...
Ja spis shanim ty zkusenosti, kdyz je bez toho v satku/nositku - samozrejme v te spravne poloze nozickama do M.

ludmirena
19. pro 2019

Pokud ho máš správně v nosítku umístěného, tak v klidu nos. Může v tom být, jak je potřeba. 😉

makovice88
19. pro 2019

@me_druhe_ja Nase mala mela perinku asi od 6 tydnu do 3 mesicu. Nosila jsem take v nositku, kazdy den cca 4 hodiny - jinak mi pres den nespala. I doktorka v nemocnici mi chvalila, ze noseni pomohlo. Takze nosit muzes, ale prosim te bez te perinky 😀
Jo vlastne jeste vecer jsem ji v nositku uspavala. Pak jeste rozespalou jsem ji rychle nabalila na noc do perinky a spala dal.

me_druhe_ja
autor
19. pro 2019

@makovice88 Jezis, dekuju!!!!! Ja vim, me uz napadaji asi nesmysly, ale ten muj broucek ma bohuzel od narozeni porad neco (gen. onemocneni, zcela neuzavrenej prechod mezi komorama v srdicku, ted ty kycle), takze jsem ze vseho uz uplne vypsychovana a snazim se fakt delat vse na 100%, aby mel pokud mozno co nejvic veci OK, co muzem ovlivnit.
Ja se chystam ho brzo pretransportovat taky :D Tak uvidim. 🙂

makovice88
19. pro 2019

@me_druhe_ja Ja te chapu, mela jsem (a porad mam) to stejne 😀 Vlastne ted kdyz vzpominam, tak jsem ji nosila snad i 8 hodin denne celkem. Musi byt ale v tom nositku opravdu dobre posazeny, tak jak ma a potom nositko pry v podstate nahrazuje perinku..
Hodne stesti s transportem 😂

me_druhe_ja
autor
19. pro 2019

@makovice88 Ja ho prave nosim az kdyz uz fakt nic jinyho nezabira. :D Me to noseni jako nejak moc neoslovilo, ale co bych neudelala pro jeho spokojenost. 🙂 ano, mam ho spravne, kontroluju to vzycky aspon dvacekrat. :D Mam pekny siroky M. 🙂
Jeste jednou moc dekuju, snad to vyjde, chci se osprchovat, coz je jedna z mala veci, co s nim nejde. (wc zvladnu :D)