Helmička ano či ne?

timmynka
25. dub 2016

Milé maminky, prosím o zhodnocení fotek. 30.5.2016 jedeme do Ostravy ohledně helmičky. Máme ještě měsíc s tím něco samy udělat. Malej hlavičku otáčí krásně, ale zatím nepase. Jsou mu 3m a neví co si na bříšku počít. Začínáme chodit na fyzioterapii a paní F. si myslí, že helmičku nepotřebuje a náš doktor to samé. Koupili jsme válečky, tak alespoň to. Jsme z toho špatní.

kackaac
25. dub 2016

Těžko hodnotit jen podle fotek..ono to hodně souvisí s celkovým motorickým vývojem.. Ve třech měsících už by sice něco na bříšku předvést měl, ale důvod, proč tomu tak není, nebude hlavička..Nemusí to znamenat vůbec nic závažného do budoucna, ale je dobré vývoj nepodcenit.. Jestli jste začali chodit na fyzioterapii (za mě doporučuji nejvíc Bobath přístup🙂), je to super, měli byste být instruováni nejen ohledně celkového psychomotorického vývoje, ev. cvičení, ale i polohování, nošení,.. Měsíc je v tomhle věku dlooouhá doba a změna bude vidět. Hlavička miminek roste a tvaruje se. I hodně velké "placky" se většinou srovnají tak, že to nikdo kromě vás neuvidí.. a hlavně - na mozek to nemá vliv.
Helmička může pomoci, ale měla by se dávat v opravdu nezbytných případech..Spíš je potřeba řešit příčinu..
Hodně štěstí, užívejte si vaše krásné miminko a hlavu vzhůru (hlavně prcek 🙂 )

nika82
26. dub 2016

navštívila by som viacero roznych dr

guinea
26. dub 2016

Za mně helmičku určitě ano. Ve 3 měsících už se hlavička sama tvarově výrazně nesrovná. Ano, na mozek to vliv nemá, je to kosmetická záležitost, ale proč zbytečně dopustit, aby dítě žilo s takovým "hendikepem". Podle fotek je hlavička křivá opravdu hodně. Mám kamaráda, moc chytrý a fajn chlap, ale hlavu má podobnou a zbytečně ho to hyzdí. Hodně si kvůli tomu celý život nevěří, co se vztahů týká (v práci udělal ale kariéru obrovskou). Myslím, že zvlášť u kluků je tvar hlavy "důležitý", resp. je vidět, protože kluci mají háro tak do pětadvaceti a pak jim to většinou řídne a chodí nakrátko. Manžel kvůli "nedostatku vlasů" chodí dohola od nízkého věku, ale jemu to fakt sluší, protože tvar hlavy má dokonalý. Já mám ohledně helmičky a formování hlavy načteno, řešila jsem to samé u syna, ale jemu se hlavička opravdu srovnala do 2 měsíců. Ve 3 už se samo nic nestane, a ta nepravidelnost je u vás veliká. Pokud váš pediatr tvrdí, že helmička není potřeba - neposlouchala bych ho. Jeho dítě to není, resp. on s takovou hlavou žít nebude.

micaella23
26. dub 2016

Z kosmetickeho hlediska urcite helmu a kdyby vam ji dr dala uz davno, tak ma hlavu vklidu uz ted. Zajdi jeste k nejakemu dalsimu dr a proste to zkonzultuj, ze nechces aby takovy tvar mel, kdyz to muze helma zachranit, od toho jsou ty kybliky prece.. 🙂 gud lak

leilunka
26. dub 2016

za mě teda určitě ne, neznám ostatní faktory,ale syn m hlavičku uplně šišatou a slehlou a když sem to u mudr nadhodila tak řekla jen - to jste ještě neviděla slehlou hlavičku 🙂 a ted má 4 roky a hlavičku má krásnou, dcera má 7 m, do 4 m absolutně nevěděla co je to pasení, lehla si jak knedlík a řvala a řvala 🙂 hlavičku má taky z pravé strany trocha slehlou , ted má 7 m a krásně se jí to rovná. Určitě bych se toho nebála, za mě má hlavičku jako leckteré dítě 🙂

paracka
26. dub 2016

Ahoj je tu skupinka kranialni remodelacni orteza aneb s helmickou budeme mít krasne hlavičky, jsem členkou a určitě helmicka ano v případě tvého miminka

kajalka
26. dub 2016

Já nad helmou taky dost uvažovala, dítě mělo kvůli predilekci lebku jakoby šoupnutou, vzadu z jedné strany placka a naopak vpředu mu čelo přebývalo. Začla jsem s ním cvičit hned po šestinedělí vojtu a začlo se to rovnat, ale věřím tomu, že je to brzkým nasazením léčby. S fyzio jsem se o tom též bavila, říkala, že ohelmičkované děti má, ale že i ta helma něco váží, takže dítě nese na hlavě vzhledem k jeho hmotnosti podstatnou zátěž.
Na tvém místě bych polohovala, cvičila, ať hlavu začne zvedat a ten měsíc pozorovala, termín se dá zrušit vždy 🙂

jeaneta
6. kvě 2016

Ahojky, nevím jestli nepíši pozdě, ale určitě ano. Měli jsme totožný problém a díky tomu má malý krásnou hlavičku. Vím, že bez toho by ji měl opravdu šišatou. Čím dřív, tím líp

jaresska
8. kvě 2016

Ahojky, za mě helma ano, takhle velký dítě už v poloze válečkama neudržíš a samo se to nezpraví, syn to měl obdobné, z důvodu dvou operací byl v nemocnici polohován na jednu stranu, měl půlku čela víc dopředu a vzadu půlku hlavy placatou, zezadu a zepředu to vypadalo jako by měl půlku hlavy nišší a shora to bylo děsný a i se posunulo jedno ouško víc dopředu, bylo to vidět zvrchu...pediatr at to neřešim že to nic není, že se to srovná, dělala ze mě blázna....vyšla nám těžká deformace.....ted máme mírnou, kdo to nevěděl tak to nepozná...nechtěla jsem aby se klukovi smály ve školce a škole....pak už to vrátit nejde.....
pokud se mě chceš na něco zeptat souklromě písni zprávu