Hemangiom u roční dcery. Máte zkušenost s případnou léčbou?

evsi88
25. říj 2020

Ahoj holky, roční dcerce se asi před měsícem objevil maly mozulek na tvářící, po konzultaci s několika lékaři (on-line🙂 jsme se shodli, ze se jedna o hemangiom, který by měl postupně vymizet (během několika let). Teď ale začal velmi rychle růst a už vypada spíše jako bradavicka a je opravdu hodně vystouply - cca 4 mm nad povrch kůže. Navíc se mu udělala hnědá špička. Urcite zajdu za pediatrou pro zadanku na onkologii nebo dermatologii. Nemáte některá prosím zkušenost s případnou léčbu a s tím, ze by se objevil až takto v pozdějším věku?
Mic děkuji🙂

mamikry
25. říj 2020

@evsi88 Staršímu dítku se udělal hemagion na rameni až ve čtyřech. Nejdřív jen malá tečka a postupně se z ní udělala vystouplá kulička. Nechali jsme ji na doporučení odstranit, aby se při oblékání neporanila. Po odstranění ale zůstala keloidní jizva.

neliniezoe
25. říj 2020

@evsi88 Dceři jsem na jaře ( v té době tři roky) nechávala hemagion odstranit laserem. Během chvilky hotovo a do dvou týdnů po něm nebyla ani památka. Ani jizva ji nezůstala. Kožní nám doporučila nechat co nejdříve odstranit kvůli případným potížím.

marti89
25. říj 2020

Mně se udělal hemangiom také pod okem v těhotenství s prvním synem, po porodu mi pak jednou nečekaně praskl a byl problém zastavit krev (ne že by jí teklo hodně, ale kvůli době a neustávajícímu odkapávání). Doporučili mi odstranit a vypálit, popř. si pak nechat odstranit jizvu. Osobně mi to nepřijde na samotný hemangiom, neucpal se jí tam i pór? Nemůže to být impetigo? Kamarádky malá to měla, jediný flek a vypadalo to v podstatě stejně.

evsi88
autor
25. říj 2020

@marti89 nene ono to vypada z ty fotky, ale začalo to jako rudy puchyrek a takhle se ji to zbarvilo až vcera🙈 je to hodně vystouple a mám prave strach aby si to nerozskrabla

evsi88
autor
25. říj 2020

@neliniezoe super to mám radost🙂 dcerka to zvládla dobre? Mám prave strach ze budou muset malou nějak uspat protože je z doktoru silena, měla dvakrát sondaz očního kanálku a od ty doby je nepricetna

evsi88
autor
25. říj 2020

@mamikry moc dekuju za zkušenost, mame stejný prubeh. Začnu to asi co nejdříve řešit s budu doufat ze jizva nebude nikterak viditena

prejeta_zaba
25. říj 2020

Syn dostal na hemangiom mastičku a tak do čtvrt roku byl pryč, tak se na to poptejte, určitě lepší než jizva.

evsi88
autor
25. říj 2020

@prejeta_zaba urcite poptam👍

andrea93133
25. říj 2020

@evsi88 jestli máš fb, přidej se do skupinky Dětičky s flíčkem, tam ti poradí.. mě to ale jako hemangiom nepřijde 🤔

evsi88
autor
25. říj 2020

@andrea93133 je to trochu blba fotka, ze to vypada jako nedame, ale začalo to jako rudy maly mozulek a teď to vypada jako bradavicka a ten konec začal hnednout🙈ze začátku to měla jen takovyhle