HFMD - Hand foot mouth disease - Nemoc rukou, noh, pusy

sus
18. bře 2013

muzu se zeptat holky,mate nekdo zkusenost s tim,ze by problemy zpusobene HFMD pretrvavaly dele nez treba tyden? mala s tim pobuje uz asi pres tri tydny od prvnich projevu a porad ne a ne to zmizet. na zacatku mela jen jeden puchyrek na plosce nozicky a 24h teplotu kol. 38,2 a stezovala si,ze ji boli pusinka. pak se ji udelaly cervene tecicky na dlanich ruk a ted mi prijde,ze nektere jsou jakoby mikro puchyrky pod svrchni casti kuze. pak se ji udelala takova papulozni vyrazka na hrbetech ruk,lokty,kolinka a trochu i nozicky stehna. pred par dny se komplet jeste osypala na brichu,ale nejsem si jista,jestli to neni uz neco jineho. na ploskach noh uz nic nema,na pusinku uz si nestezuje,ale porad si do ni saha a zuby uz ma vsechny, ma necelych 28 mesicu. brisko uz je jen takova krupicka,ale ty papulky na hrebtech rucicek a kolinkach nemizi a ty tecky a tusitelne mikro puchyrky taky ne - na ty uz si zacala stezovat,ze boli rucicka. jsem z toho nestastna.nase decka mudra na to nic nerekla,jen nas poslala na kozni,dle me o teto nemoci nic nevi a kozarka neposlouchala.ta se domniva,ze je to parainfekcni dermatitida,protoze pred tim vysevem byla nachlazena.prinesly sme si to zrejme z hernicky a kamaradcina holcicka taky,ale ta byla za tyden uz ok.ale tecky na dlanich ruk nekomentovala. na tech dlanich to mam i ja,jsou to cervene pidi flicky a pidi puchyrky,ktere nejsou vystouple,jen jakoby pod kuzi. ja to mam neco pres tyden. ale onaopravdu uz docela dlouho.co s tim? diky moc.
priznaky mi vsechny sedi na tuto nemoc,ale nechapu,ze s tim stale bojuje... u me je to dane asi oslabenou imunitou.

sheeni123
18. bře 2013

Moje dcerka to měla v létě, puchýřky měla jen na nožce a dětská nás poslala na kožní, tam mi řekli, že letos tam už s tím bylo tolik lidí, že se to nedá spočítat a že čím je člověk starší, tím má horší průběh. U nás to bylo asi deset dní a pouze na těch nožkách, dávali jsme na to dětský pudr. Pak to samo zmizelo, ale infekce se projevila ještě za několik dní a to tím, že jí skoro všechny nehty na nohou slezly - a to bylo docela hrůza, neb se postupně odlupovaly, visely na kouscích, zatrhnout jsem to nechtěla, takže jsme vždy čekali...šílené.
U vás tedy nevím...já bych zašla ještě na kožní, třeba i k jiné mudr.

jajina.c
18. bře 2013

@sus My jsme si tím taky prošli, syn to měl v normální formě, bez teplot, nejdřív pupínky a pak nalité puchýřky na dlaních, ploskách a na obličeji, cca do týdne to zmizelo, ale " jizvičky" měl možná 14 dní. A cca za 3 měsíce mu slezl jeden nehet. Ale já to chytla taky a já měla 40tky horečky, byla jsem k.o., musela jsem na pohotovost, kde mi 2* píchali penicilin, protože mě neskutečně bolelo v krku, tak si dr i já mysleli, že je to angína, ale 3. den se mi vysypali tečky a pak puchýřky na rukou, nohou, obličeji. A holky, mě to neskutečně bolelo, pálelo a píchalo v jednom. Bylo to hrozný, trpěla jsem jako pes, dr říkal že v dospělosti se to snáší blbě, mně je 32. Nehty mi zatím neslezly, ale čekám to, od malého jsem to chytla po tom týdnu. Takže u nás syn to měl o.k., za to já jsem si tio protrpěla a musím říct, že nejsem žádná fajnovka, ale fakt to bylo hodně nepříjemný a fakt mě to bolelo, pálelo a píchalo tak, jako kdybych tam měla tisíc jehliček, a to bylo v té fázi, když to přecházelo v ty puchýřky. No snad dětičky takhle netrpí. Nám na to Dr nic nedal, mazala jsem to framykoinem.Držím palečky, ať to brzy odejde. 🙂

sus
autor
18. bře 2013

no jdeme k te kozni na kontrolu za tyden a jsem pripravena si s ni o tom promluvit a kdyz nebude opet poslouchat,tak hned vyrazime k jine kozni. zatim male dala sirup aerius - to je protialergicky sirup,takze uplne mimo misu a nejakou michanou masticku,zatim vse bez efektu. me na tom zarazi ten fakt,ze to ma mala s ruznou intenzitou uz pres tri tydny... mam strach,co za hnusneho vira to muze byt?ale vse sedi na HFMD,i dle fotek,kdyz sem si to vygooglila. jinak mne to taky neni prijemne na tech dlanich,ty puchyrky jakoby se ne a ne uplne udelat,ale zustavaji pod kuzi.kdyz si to rozpichnu,abych to pukla,tak se tomu mistu ulevi,jinak je to takova paliva bolest.a myslim,ze mala to ma presne v te same podobe,uz si prave na boleni zacala stezovat. ta kozni se me zeptala,jestli to ma i na nozickach a kdyz sem rekla,ze ne,tak uz se tim vubec nezabyvala.ale nemusi to mit kazdy se stoprocentnimi projevy vsude:( nevzpomnela sem si na ten puchyrek na nozicce,nespojila sem si to.zacala sem hledat na netu az tento vikend a dosla mi ta spojitost. po navstevete herniccky se ji udelaly i jakesi mikro cervene tecky na cele,ale do 24h zmizely. nemizi to,tak z toho mam uz strach... :(
a u me se tomu taky nechce pryc,zadne zlepseni a mam to min10 dnu...
dekuju holky za podporu

delisa253
4. únor 2016

Taky bych pořebovala poradit!!.. moje doktorka mi řekla že mam angínu tak mi nasadila antibiotika a řekla mi ať zůstanu 2 týdny doma... Když jsem řekla že mam puchýřky na rukou a choudidlech a v puse se mi dělají afty a skoro nemužu jíst a ani mluvit jak to bolí.. Tak mi na to odpověděla že je to jen typická vyrážka 😒 ☹ ....Nevim jestli tedy mam zajít na kožní nebo co s tim dělat??? ☹ Prosím o radu děkuji... :(

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz