Hleny ve stolici. Řešily jste někdo?

andrea93133
28. únor 2020

Dobrý den všem,
neřešil jste prosím někdo hleny ve stolici u miminka? Malá má 2 měsíce a 3 týdny, krmime sunarem premium a už třetí den kaka i 10x denně (dříve jen 1-2x)a jsou to jen takové stříkance a dost hlenu, někdy jako špenát, pak zase žlutý, zelený.. rýmu nemá, ani zadní si myslím že nemá.. neřešil jste to někdo? Co to bylo nebo by mohlo být?

olga_
28. únor 2020

@andrea93133 Alergie na bílkovinu kravského mléka.

andrea93133
autor
28. únor 2020

@olga_ a vy s tím máte zkušenost? Měla jste to podobně?

dobevacka
28. únor 2020

Hezký večer, mám podobně starou holčičku s řešila jsem to samé před 2 týdny s tím rozdílem, že kojím a stolice byla pouze žlutá. Doktor mi poradil dávat probiotika BioGaiu nebo BioPron. Vydržet co nejdelší dobu mezi kojením a dávat černý čaj po lzičkách. Samozřejmě sledovat teplotu. Do 3 dnu byla v pohodě. Ale pokud to přes víkend nepřejde, raději bych navštívila lékaře.

andrea93133
autor
28. únor 2020

@dobevacka dobrý den, děkuji za odezvu, biogaiu jsme vyměnili za laktobacílky od swiss.. s tou teplotou si vždycky nejsem úplně jistá, dnes jsem nemerila 37,8 ale v zadečku, takže by se mělo odečíst půl stupně? hleny tam měla i dřív ale v mnohem menším množství, teď se to strašně rozjelo, celý den jen přebaluju 🤦‍♀️ mám o ni strach.. každopádně jestli se to nezlepší tak v pondělí letím k doktorce, jen jsem chtěla vědět jestli to někdo měl a co to bylo, nebo mohlo být 🤔

stef9328
28. únor 2020

@andrea93133 dobry vecer, nase mala mela hleny ve stolici taky. Byla plne kojena. Do cca 5mesice mela a pak s prikrmama se to samo srovnalo!

andrea93133
autor
28. únor 2020

@stef9328 dobrý večer, a to tam ty hleny měla pokaždé? Malá je tam měla taky, ale kakala jednou, max 2x denně a měla tam jen trošku.. pak se začalo množství trošku zvětšovat a teď poslední 3 dny má po jídle, hodinu po jídle a před jídlem prostě stříknuto a v tom hleny a pokaždé jiná barva 🤦‍♀️ jsem už z toho na palici 🤦‍♀️

klovalka
28. únor 2020

Ahoj, jestli má malá takhle řídkou stolici až 10x za den, hodně hlídej kolik toho vypije a pokud to jde, i kolik čůrá (vím u pleny s řídkou stolicí se to hlídá obtážně). Každopádně pozor na dehydrataci. Mohlo by to být i infekčního původu.

stef9328
28. únor 2020

@andrea93133 ano mela po kazdem vykakani v pline hleny a docela dost. Dr rekla,ze kdyz pije je vse vporadku. V noci mi vubec nepila, spala 10hod v kuse, za boha jsem ji nemohla vzdy probudit. Ale s prikrmama opravdu vse zmizlo. Ted za tyden bude mit 1 rok a o hlenech jsem dokonce i zapomela,ze mela. Nebojte, myslim, ze to bude dobre! Pokud mate obavy,tak na dalsi poradne se zeptat dr.

andrea93133
autor
28. únor 2020

@klovalka ahojky, no je fakt že už není pročůraná jak bývala 🤔 sice načůráno má, ale ne tolik.. Jinak pije 135ml-150ml/6x až 7x denně podle toho kdy se prvně vzbudí.. fontanelu i mlíčko hlídám 🤷‍♀️

andrea93133
autor
28. únor 2020

@stef9328 naše dr už dělala výtěr i jsme si už polezeli v nemocnici s malou, jelikož uz nevěděla co s náma, tam udělali rozbor, výtěr i krev a v pořádku, tam nám právě nasadili sunar premium, do teď to vypadalo jakž takž, pak se zase objevily hleny, ale v malém množství, no a poslední 3 dny je to teda masakr 🤦‍♀️ doufám že to taky nic nebude, ale do příkrmů je ještě daleko 😞

pajula123
28. únor 2020

@andrea93133 jestli je výtěr a krev v pořádku, priklanim se k alergii na bílkovinu kravského mléka. Syn má spoustu potravinových intolerancí, hlen a případně i krev se mu ve stolici objeví při porušení diety.

amazonkajanik
28. únor 2020

@andrea93133 synovi se prvně objevil hlen před 14dny. Jinak byl v pořádku,jedl,pil. Myslela jsem, že to byla reakce na novou potravinu,jelikož to bylo jen jednou. Pak se to zopakovalo a mě došlo,že se to objevilo po té,co jsem mu přimíchala do kaše dětskou vlákninu,která má i probiotika. Další jsem mu už nedala a opět klid. Přeci jen nějaká ta probiotika jsou i v sunaru,tak jestli se to netřískalo

andrea93133
autor
28. únor 2020

@pajula123 ale jak se u takhle malého miminka prokáže alergie na bkm? Testy jsou prý neprokazatelne, že jsou někdy falešně pozitivní i negativní 🤷‍♀️ a když jsem se na tu alergii ptala, tak jsem byla za hysterku a že to je hrozně vzácné.. dr nám před nastoupením do nemocnice nasadila Sunar alergy care, právě na tu alergii ale po tom měla malá průjem, kakala 7x denně jen zelenou vodu a pořád jen spala, měla jsem hrozný strach z dehydratace, v nemocnici nasadili sunar premium a už prý nemáme měnit mleko 🤦‍♀️ a teď zase tohle 😖

andrea93133
autor
28. únor 2020

@amazonkajanik takže myslíte vysadit i ty laktobacílky úplně? Ještě dáváme espumisan na prdiky a vitamín d3 baby.. vigantol jsme nedávali vůbec.. ještě me napadlo zkusit hylac, ale nechci už na ni na chudince experimentovat, už si toho zažila dost 😢

kacenka1111
29. únor 2020

Alergie neni vzacna. Ma ji ted skoro kazde dite...a dospelych pribyva....nase obe maji i ja a manzel i intoleranci laktozy...jedine vyloucenim potraviny budete stoprocentne vedet...nepotrebujete testy...proste vyradte a pak zase dejte...nic jineho neni stopro...

pajula123
29. únor 2020

@andrea93133 souhlas s @kacenka1111 nejprokazatelnejsi je eliminační dieta: když po vysazení problémy přejdou, je to jasné. Synovi z krve nevyšlo skoro nic, přesto reaguje na spoustu věcí.

amazonkajanik
29. únor 2020

@andrea93133 espumisan jsem dávala od začátku a v pohode. Jenže jak začaly příkrmy a v nich mrkev a banan,tak malý tlačil tak urputně,až se zakuckaval,takže jsem sáhla po vlaknine. Už v lékárně se mi ta probiotika nepozdavala. Mám zdravé dítě, tak proč to do něj ještě cpát. Nu a vnitřní pocit měl pravdu. Zkuste ty lactobacily vysadit a jestli se to srovná,tak byly příčinou. Jestli ne,tak hledat jinde

andrea93133
autor
29. únor 2020

@kacenka1111 no mě s tou alergii jak naše dr tak v nemocnici hned setřeli právě, že je to vzácné a nazdar.. A jak měla nasazený ten sunar alergy care-na alergii na bílkovinu kravského mléka a měla po tom ten průjem tak o žádné alergii nechtěl nikdo nic slyšet a nasadili ten premium. Hlen začal po bebě al 110, na intoleranci laktozy, ten měla před tím sunarem alergy care 🤷‍♀️
@pajula123 a jak mám zkusit eliminační dietu? Sunar alergy care nesedl a nějaké to speciální mleko na předpis nám naše dr nepredepise, že to musí někde na gastru když se ta alergie prokáže, tak jsem z toho jelen.. A malá na ty přechody na jiná mléka snáší strašně špatně.. má hodně bolavé bříško 🤦‍♀️ a dr mě už má za pěknou hysterku, což mi sama řekla do telefonu, když jsme přijeli domů z nemocnice a sunar premium vypadal že ji sedl.. No a teď tohle.. je od půl 8 vzhůru a už se 3x pokadila 🤦‍♀️
A dneska měla v očickách zelený ospalky, tak asi k tomu ještě zanet spojivek nebo co 🤦‍♀️🤦‍♀️

andrea93133
autor
29. únor 2020

@amazonkajanik děkuji, zkusím je vysadit, snad to nebude horší 🤦‍♀️

swan42
29. únor 2020

@andrea93133 krom toho vseho bych se snazila zahustit stolici jako u prujmu dospelych. Ja davala ryzovy rozvar. Pul litru vody+2 lzice ryze+2 lzice cukru. Pak ji dat bud jen vodu nebo rozmixovat

kvmatonka
29. únor 2020

@andrea93133 dcera má ABKM. Měla hlen ve stoli a nitky krve, po mlíku mívala šílené bolesti břicha, kdy řvala bolestí, ale doslova. Řešila jsem s naší dr. předepsala malé UM Althéru a najednou byl klid. Přestala řvát, krev nikde, hleny taky. Na gastro se nemusí, pokud miminu stačí UM s naštěpenou bílkovinou kravského mléka. Pokud to nezabere, tak pak ano musí se chodit na gastro, kde předepíšou UM Neocate.

pajula123
29. únor 2020

@andrea93133 pokud s doktorkou není řeč, zkuste gastro. S um neporadím, já to řešila striktní dietou mě plus kojení.

pajula123
29. únor 2020

@andrea93133 a nenechat se odbýt, nelze nechat dítě trápit. Já u původní Dr. taky byla za hysterku, až ta současná to bere vážně, navzdory negativním výsledkům krve.

kacenka1111
29. únor 2020

@andrea93133 na to je jedine nutrilon allery care anebo jeste vice nutrilon allergy digestive...nenech se odbyt!!! Pak jsou mnohem vice citliva mleka...sestricky ani na sestinedeli o tomhle nevi...musis sama bpjovat...

kacenka1111
29. únor 2020

Jp a dcera krev ok, presto ji mela. Syn krev negativ a ma ji taky

olga_
29. únor 2020

@andrea93133 Vzácné to teda rozhodně není. Řešila jsem eliminační dietou, ovšem při kojení. Alergie se u nás naštěstí neprokázala. Testy můžou být opravdu falešné, takže je lepší sledovat prostě dítě. Lékaři u těchto malých dětí bohužel spoustu věcí bagatelizují - např. snad téměř všechny kožní projevy, protože každé dítě má přece vyrážku, že...

andrea93133
autor
29. únor 2020

@swan42 děkuji, zkusím..
@kvmatonka naše malá právě nitky krve nemá a přibírá na váze, takže hlen nikdo nechce řešit 🤷‍♀️ malá měla ten sunar alergy care, ten je také na abkm, jen je volně prodejný, dá se objednat do lékárny (600kc za 600g) a po tom měla prujem a jen spala 🤦‍♀️
@pajula123 také plánuji změnit dr, protože mi přijde že já nejsem hysterka, jen ona je laxní 🤔
@kacenka1111 bojuju co to jde,ale všude mě utřou jako hysterickou matku prvorodičku prostě 🤦‍♀️
@olga_ dítě bohužel musím sledovat jen já, jak se svíjí kolikrát v bolestech, když jsme byli v té nemocnici, tak byla na tom sunaru alergy care po kterém měla prujem a jen spala a koukali tam na mě co si jako vymýšlím, že je prostě spokojená a nasadili sunar premium, asi 14 dní to vypadalo celkem dobře i když hleny tam byli pořád a teď je to hrozný 🤦‍♀️ v pondeli naklusu k dr, buď ať nás teda nekam pošle na další vyšetření, nebo ať zkusí to mleko na předpis nebo prostě cokoliv, ale ať něco dělá.. A já už hledám jinou dr..

olga_
29. únor 2020

@andrea93133 Uvidíš. V tomto to má člověk při kojení jednodušší. Věřím, že bude líp. 🍀

klovalka
29. únor 2020

Nutrilon allergy care Ti může doktorka předepsat a nemusíš za to platit. U nás na ABKM zabral. U horších projevů musí být Neocate. Děti tvoří protilátky až tak od roku života a ani tak nemus být pozitivní a přesto je přítomna alergie.
Diagnostika ABKM u takto maýlch dětí je striktně eliminační dieta - vynechat mléko a jeho deriváty ze stravy a následně expoziční test (já kojila, opakovaně jsem při striktn bezmléčné dietě kdy nebyly obtíže zařadila mléko a alergie se projevila - to se považuje za diagnosticky dostatečné).

slunickovm
29. únor 2020

@andrea93133 u nas kvuli hlenu a castym stolicim nas hned odeslala na alergologii s podezřením.na abkm to se potvrdilo. Pro jistotu taly dělala doktorka stery ty byly ok.