Hnisající oko ještě v roce, máte zkušenost?

svetlus_pepca
15. čer 2015

Ahojky, přečetla jsem spoustu diskuzí na toto téma, ale vždy jsem se setkala s tím, že to okolo půl roku, maxímálně třičtvrtě vymizelo. U nás problém trvá i nadále (malému bude za 3 týdny rok). Tak teď k samotnému problému. Od narození měl malý v jednom očíčku hnisavý výtok. Někdy víc, jindy méně. Klasicky jsme očko čistili Opthalem nebo borovou vodou. Hnisání jsme vzali jako následek mého pozitivního nálezu streptokoka v porodních cestách. Když to ani v půl roce nebylo dobré, dostal Floxal. Na tom byl docela dlouho, ale nezabral. Pak proběhla sondáž a čištění slzného kanálku. Bylo to dobré, ale problém se vrátil. Tak přišly kartikoidové kapky - Tobradex. Ty zabraly. Jenže zase jen na nějakou dobu. Pak dostal Ocuflash. Zase se to zlepšilo. Jenže teď se to opět vrátilo. Čistím mu to už jen čistou vodou, protože po Opthalu i borové vodě měl očko začervenalé. Jsou dny, kdy je to šílené, kdy se vzbudí a má oko úplně slepené hnisem. A jsou dny, kdy mu z koutku jen párkrát za den vytřu trošku hnisu a jinak dobré. Je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost?? Netřeba komentáře s babskými radami - nezabírají, ani ty, že máme jít k doktoru, protože to je mi jasné, že nás nejspíš čeká. Ale chci opravdu vlastní zkušenosti, díky 😉

hapinka1
24. dub 2016

Tak to mě mrzí, že se o té sondáži dozvídam až ted. Myslela jsem, že když mi Dr. řekla, že když je to průchozí, tak se sondáž nedělá, tak jsem tomu věřila. A ted koukám na ten odkaz a tam čtu, že do 6 měs. je úspěšnost 85%. Malé je 7 měs. :(. Zítra zavolam Dr. a poptam se jí na to, už jsem z toho fakt zoufalá :(. To mě mrzí, že jsem to nevěděla dřív.

hapinka1
24. dub 2016

@mysonek Můžu se ještě zeptat za jakým primářem jste byli? Karlák vůbec neznam, jsme Plzně, ale klidně bych jela i jinam.

jimmy1
24. dub 2016

@hapinka1 mám obdobnou zkušenost s dcerou, několikrát kapaná ATB do očí, oko stále slzelo, hnisalo, po ATB chvilku dobrý a pak to začalo znovu.
"Zázračně" se to samo ztratilo, když jsme přišli na to, že dcera reaguje na bílkovinu kravského mléka (stále zvracela).
Po zavedení bezmléčné diety (i v mé stravě) najednou problémy s očima zmizely a trochu se jí objeví "ospalky" v očích jen při dietní chybě.
Tuto souvislost mi žádný z lékařů nebere jako odůvodněnou, každopádně to takto u dcery funguje.

kacenka1111
24. dub 2016

my toto mame s rovnim klukem, prisli jsme na to, ze od ocniho je ok, dostal protialergicle kapky do oci a naprosto v pohode, i kdyz si da protialergicke kapky nebo sirup jako takovy... za nas tedy alergicky puvod, jidlo, roztoci, zvirata, kytky

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
psya
24. dub 2016

@hapinka1 viz muj prispevek

hapinka1
24. dub 2016

@psya a kolik je malému? A řekli vám v Motole, do kdy se čeká jestli z toho ,,vyrostou,,? A také vám říkali, že když je to při proplachu průchodné, tak že se to nesonduje?

hapinka1
24. dub 2016

@psya kolik je malému už vim, jsem asi slepá 🙂

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
psya
24. dub 2016

@hapinka1 zas jsem zapomněla zmáčknout odpovědět, omlouvám se

mysonek
25. dub 2016

@hapinka1 primář se jmenuje Diblík (dá se sehnat v ambulanci pro orbitologii, nebo tak nějak se to jmenuje), ale nás tam poslala očařka, když v 9 měsících už nevěděla co s malou dělat (a on mi pak dal telefon a říkal že kdyby něco ať se ozvu, proto jsem ho pak kontaktovala už rovnou). A termín byl do týdne, museli jsme kvůli tomu rušit dovolenou. Ale to nám vytelefonovala ta očařka. A když nás tam posílala tak pořád říkala že si myslí že to má průchodné (dle proplachu) a že si myslí že se malé tvoří víc slz. No blbost. Jinak v Motole byli známí od známých a také prý spokojenost. Ale taky jim řekli že jdou pozdě, ale jak jim to dopadlo nevím. Takže Motol asi bude taky dobrý. Jinak na Karláku tu sondáž dělali bez narkozy, malé bylo 9 měsíců, ale říkal že to zkusí a uvidí zda půjde udržet, kdyby nešla tak by jí uspali. Ale naše malá byla lenoch, v 9 měsících se teprve začínala plazit. A primář je tedy moc šikovný, měl to rychle a to dělal obě oči. Ale samozřejmě malá řvala jako tur.

mysonek
25. dub 2016

@lhubajda1 @hapinka1 ještě mě napadlo, dělali Vám ten test, jak se kápne do oka barvička a pozoruje se jestli odteče? Protože ten proplach je pod tlakem, takže pokud je tam jen nějaká částečná překážka tak to proteče. Nám proplachy také tekly, ale když jí pak kápli do oka barvičku tak měla žluté slzy ještě doma, takže neodteklo prakticky nic.

hapinka1
25. dub 2016

@mysonek Nene, test jí Dr. nedělala. Jen se jí na to oko podívala a řekla, že to je zúžený kanálek a že z toho musí vyrůst. Od té doby neustále atb. kapičky. Vždycky tak 4 dny ok a pak nanovo :(. Jenže to trvá už cca 5 měs. a já už jsem z toho nešťastná. O tom testu jsem se dočetla teprve včera, takže dnes tam budu volat (je tam až od půl 4) a zeptam se na něj. Má to oko děsný. Za chvíli jdeme na výtěr k praktické Dr. takže jsem jí to oko od rána nečistila. V koutku má velký chuchvalec hnisu a horní řasy slepené a žluté, šílený :(

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
mysonek
25. dub 2016

Tak on ten test s fluorescinem asi není nutný, na tom Karláku to také nedělají. Já to malé nechala udělat před tou operací. Tak jsem si pořád říkala, co kdyby to bylo průchodné, aby nešla na operaci zbytečně. Ale ta barvička jí z jednoho (lepšího) oka odtekla částečně, z druhého vůbec. A když se zkusila vysmrkat tak barvu nesmrkala, teklo jí to jen z očí. A ještě k tomu proplachu, někdy stačí udělat jen proplach a ta překážka se odplaví, ale pokud je proplachů už několik tak je asi sondáž na místě. A rozdíl mezi sondáží je sonda se prostrčí celým kanálkem, takže je to invazivnější, ale pokud nestačí průplach tak účinnější. Při proplachu se do slzného bodu strčí stříkačka a propláchne se to proudem vody. Já jsem vždy byla zastánce spíše konzervativního přístupu, ale bohužel se to nevyplatilo. Samozřejmě je otázka jak by to dopadlo, kdyby malé udělali sondáž dřív, třeba by to skončilo stejně.

hapinka1
26. dub 2016

Tak Dr. udělala malé opět proplach, ptala jsem se jí na tu sondu a tou by to prý udělala, kdyby tam měla překážku a nebo kdyby si nebyla jistá, ale vzhledem k tomu, že to malá při proplachu okamžitě polkne a nic se jí nevrací, tak prý není důvod. Prý to sondování na rozdíl od proplachu bolí, protože se do toho kanálku zavádí drátek. Je fakt, že jakmile jí tam zmáčkla tu tekutinu z injekce, tak bylo na malé vidět a slyšet jak polyká a malinko se zakuckala. Ptala jsem se na operaci, na to zavedení kanyly na 3 měs., bojim se toho a prý se to dělá, když jsou tam ty překážky, což prý není náš případ. Dr. mi pořád říká, že z toho malá musí vyrůst. Prý jak se jí zvětší hlavička, tak se to tam i roztáhne, tak snad to tak bude. Ještě nás pro jistotu vyslala na vyšetření na ORL, že by to mohla dělat i mandle, která by tam tlačila, tak doufam, že to také není náš případ. Tam jdeme ale až za týden. Jinak máme opět kapky, ale s tim jsem počítala. Jo a ptala jsem se jí i na ten test, na tu barevnou tekutinu a ona mi říkala, že od toho už opustili, že to dělali dřív. Ze tam stříkli tu tekutinu a pak udělali RTG, ale pokud jsem jí dobře pochopila, tak prý ta látka obsahovala tuky a hrozilo, že to to dítě vdechne a bude se dusit

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
mysonek
26. dub 2016

@hapinka1 a chodíte na nějaké dobré oční, do nemocnice? Co zkusit ještě zkonzultovat jiné pracoviště? Jako u nás to bylo stejné, proplachy prý všechny v pořádku, pořád že to má průchodné a nakonec jsme skončili na operaci. Přála bych Vám aby to nebyl Váš případ. My než jely do té Prahy tak malá vystřídala taky hodně antibiotik. Vždy týden antibiotika, 3 dny dobré a opět znova. Měla Pamycon, Tobrex, Maxitrol, Penicilinové kapky dělané v lékárně. Kapala jsem jí i do nosu aby se to zaléčilo z obou stran. Vše jen krátkodobý efekt. A u toho testu s fluorescinem se rtg nedělá, jen se kouká na to oko zda tam barva je nebo není. Jestli obsahuje tuky nevím, myslím že spíš ne, jestli Vaše dr. nemyslela nějaký starší test co se dělal dříve. Ještě mi jeden oční radil abych zkusila malé kápnout do nosu nasivin nebo podobné kapky, pokud by se to zlepšilo, že by to znamenalo třeba zbytnělou sliznici nosu. Tak jsem také zkoušela, ale bez efektu. Píšeš, že jste z Plzně, co zkusit zkonzultovat oční kliniku ve fakultní nemocnici? Nebo tam chodíte?

hapinka1
26. dub 2016

@mysonek ano, začali jsme chodit tam a ta paní dr. si otevřela ordinaci ještě mimo nemocnici, tak chodíme tam, máme to tam blíž. Slyšela jsem na paní doktorku samou chválu, tak snad tomu mohu věřit

mysonek
30. dub 2016

@hapinka1 tak pokud chodíte k někomu z fakultní nemocnice tak snad budete v dobrých rukou. Držím palce ať z toho malá vyroste.

svetlus_pepca
autor
4. kvě 2016

Ahoj holky, skoro po roce vám napíšu, jak to nakonec dopadlo. Vyřešilo se to samo! Řekla jsem si, že prostě počkám. Nakonec jsem homeopatika nezkusila a už jsem s malým nešla ani na oční. Nechala jsem to být. Pořídili jsme sluneční brejličky, protože sluníčko mu to hodně dráždilo. S blížícím se rokem to zmizelo téměř ze dne na den. Takže nezoufejte a netrapte se... A ani ta mrňata! 😉

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
sary_na
25. čer 2017

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s neustále slzícím okem u 15. měsíčního dítěte. V úterý vyrazím znovu k obvodní lékařce a já mám po přečtení všemožných diskuzí strach.
Abych to uvedla, dcerce slzí oko od narození. Někdy vůbec,někdy slzičky jen venku v kočárku, výjimečně celodenně. A jen z pravého oka. Okolo pátého měsíce ji hnisalo po prvé,pak ještě v 11.měsících jinak občasné slzení. Dalo by se říct,že vše v pořádku. Ale poslední 3 týdny jsou utrpení pro mě i pro dcerku. Začalo to slzením, nasadili jsme ophtlmoseptonex, nepřešlo to a začalo hnisat, dostali jsme tobrex, pomohl ale den po ukončení léčby se hnis objevil znovu, dostali jsme speciální kapky. Dnes po týdnu užívání oko stále slzí, jen hnis je naštěstí pryč. Dostali jsme z ORL i Aerius a Otobacid, takže dá se říct celková léčba. Bohužel to slzení nezmizelo.
Měl někdo takové trápení i s takhle velkým dítkem? A jak to popřípadě dopadlo?..
Děkuju.

clementain
25. čer 2017

Ahoj my jsme meli slzeni a hnisani oka asi od 1 mesice do 13-14 mesice. Jednou jsme byli na sondazi a jinak spousta kapek a masirovani slznych kanalku. Chvili dobre a pak to znovu zacalo, byla jsem z toho zoufala. Az jsme dostali zadanku na vysetreni k operaci tak to zniceho nic preslo a uz 2 mesice nic.