Zase hnisající oko. Máte zkušenost s proplachem u novorozence?

simina9111992
9. srp 2019

Ahoj mam doma týdenní dceru, od porodnice ji hnisa oko, od vcera se to zhorsilo. Bily hnis a natekle rude oko. Vzala jsem ji k mudr. Ta dala atb floxal, na proplach je pry mala. U syna zabral po 2mes atb az ten proplach.. Takze ted se bojim jak dlouho budu muset cekat nez ji proplach udelaji.. Nejraději bych aby ji také hned tim proplachem ulevili. Máte nekdo zkušenosti s proplachem v takto utlem veku?

slunea
9. srp 2019

S proplachem zkušenost nemám. Syn měl taky ucpaný kanálek, pomohlo, když jsem mu koutek začala poctivě 5x denně masírovat.

hanka_12345
9. srp 2019

Zkusila bych ocuflash+borova voda.. syn mel sice asi jen zanicene nebo nevim ale teklo mu z nej, dr doporucila tohle, zabralo

olga_
9. srp 2019

Pokud kojíš, stříkni do očka MM.

teckadvojtecka
9. srp 2019

Malý byl na proplachu v 6 týdnech.

montelvina
9. srp 2019

@simina9111992 možná by nebylo na škodu si tohle ověřit přímo u lékařů z nemocnice prostě se jich zeptat ..nám tohle dělali teda později ale zeptala bych se lékařů kteří stimto mívají zkušenost

simina9111992
autor
9. srp 2019

Ja byla na ocnim a tam mi prave rekli, ze jen atb a mozna za dele proplach, ze tam u tak malych miminek nedelaji proplach.. Predtim jsem vytirala borovou vodou a oftalmo septonexem a to nepomahalo.. Je to spis horsi

klea81
9. srp 2019

Většině děti se to do půl roku spraví.

saminomimino
9. srp 2019

Nám na ucpaný kanálek pomohla správná masáž očka,najde na YouTube ,2 mesice trápení za den byl pokoj,nebát se při masáži přitlačit ,takto malé dítě je zbytečne trápit průplavem sní se to nedela,obvykle se to i samo zrovna jak dítě povyroste,proč hned to nejhorší

saminomimino
9. srp 2019

Jinak ocuflas proti zánětu ale ucpaný kanálek je mechanická věc to musíte rozmasirovat

simina9111992
autor
9. srp 2019

@saminomimino ja vim, snazim se masirovat, jenze to ma uz tak rozdrazdene a u toho tak place, ze se bojim abych ji vic neublizila. Pokazde vytece plno hnisu chuderka moje mala.. Achjo.. Ten proplach tenkrat u syna, to uz pro nas byla poslední zachrana, protože uz jsem nechtela porad měnit atb bez ucinku a oko mel uplne natekle a bez lepseni.. Nastesti zabral.. Jenze to byl starsi

germaine
9. srp 2019

Mým oboum dětem pomohlo kapat do očí mateřské mléko, předtím jsme zkusili skoro všechno a nic...po týdnu léčby MM bylo po problému ;) pokud nekojíš, tak neporadim...

verinikki
9. srp 2019

@olga_
Také jsme praktikovali - co dvě hodky. Poprvé jsme dostali atb, po tydnu zanět zpatky, nasadila nám pak dalsí atb, ale na radu jsem zkusila MM (říkala jsem si, že když tak nasadím ty atb, kdyby to do dvou dnů nezabralo), ale pomohlo to. Opakovaně pak ještě dvakrát a časem v pořádku.

olga_
9. srp 2019

@verinikki Nám to poradila osvícená dětská lékařka 😉.

pazdelu
9. srp 2019

My jsme si z porodnice privezli taky hnisající očičko. Kapala jsem MM jako první pomoc co mě napadlo, nic. Masírovala jsem vnitřní koutek oka uchostourem nebo i malickem , hnis vytekal, kapala opthalmoseptonex, že je prý více dezinfekcní, stejne jsme vyfasovali antibiotika fucithalmic nebo jak - nepomohla. Pak jsem cetla, ze pomaha světlík lékařský, mimojiné obsažený v ocuflash kapkách, tak jsem koupila sypaný a dělala odvar a potirala ocicko tamponkem - malicko se to zlepsilo. Pak jsem se dostala ke kapkam Omisan baby, jsou sice mozna drazsi, cca 200kc, ale kapli jsme odpoledne, pak vecer na noc a byl klid!! Po 2,5m patalii, byl klid a uz to tak zustalo. Ty kapky to je jen hermanek a svetlik, a za me doporucuji!!! Zkuste!

merope
9. srp 2019

My už v porodnici na neonatologii měli oftalmoseptonex a kanamycin (nebo tak nějak, nechce se mi teď hledat - prostě antibiotika na oči) a potom ještě jednou ve 4 měsících. Ale poprvé netuším, podruhé to byl dosti jednoznačně jenom zánět spojivek (obtíže ustoupily do 24 hodin od nakapání antibiotik).

Na druhou stranu pokud po zmáčknutí vytíká hnis, tak to asi kanálek bude a ideální je nechat si to vymačkávání od někoho ukázat. Neteř s tím měla fakt problém dlouhobě (v Anglii to nikdo neřešil) a potom tady v Brně v dětské v jejích 5 měsících to bylo na 3 návštěvy čisté a ukázalo se, že jí to sestra vymačkávala špatně.

smekalovamo
10. srp 2019

Dcera byla na průplachu slzných kanálků 3 x každé oko! 😭 A to az ve 4 měsících. Dr. To neustále oddalovala, dávala nám x eůzných kapek,antibiotika. Masírovala jsem,a nic. Až jsem se sama na to nemohla dívat,tak jsem ji objednala do nenocnice na průplach. Měla to tak hrozné,že musela každých 14 dní,jak už jsem psala, 3 x celkem. U druhého bych to neprotahovala zbytečně. Ale je zase pravda,že Vaše maličké,je ještě hodně malé, věřím,že to půjde nějakou tpu masáží a kapičkama. 🙂DRŽÍM MOC PĚSTI 🍀

aleenka1234
11. srp 2019

@simina9111992 napsala ti Tobrex? Dcerka na to taky od porodu trpěla, na průplach jsem ji nikdy nebrala, vždy nam hned zabrala antibiotika. Měla to cca do 6.měsíců.

terezz29
12. srp 2019

Moje dcera prijela se zanetem z porodnice. Nejdriv kapky, pak atb a pak proplach kanalku a bylo po problemu. Mela tak max 3-4 tydny a zvladla to v pohode.

simina9111992
autor
13. srp 2019

Oko ma uz lepší, ne tak natekle, kapeme floxal(atb), v mezicase borova voda+ocuflash. Ale hnis ji pokaždé vymacknu, takze si myslim, ze se to zase potahne jak u syna do te doby nez ji to bude moci mudr proplachnout. Kojim, takze zkusím i kapnout to mm