Hypertonie. Poradíte, prosím?

havlickovaeliska
15. zář 2022

Ahoj děvčata… Mám doma 4měsíční holčičku… Doktorka o ní hned v prvním měsíci řekla, že je neurotická, tehdy tam hrozně plakala, ale dál to nerozváděla, tak jsem tomu nevěnovala přílišnou pozornost… Teď ve 3 měsících o malé řekla, že je hypotonická a že má predilekci hlavičky, ptala jsem se, zda to bude nějak řešit a řekla, že počkáme, zda se to zlepší samo, že většinou, jak děti rostou, tak se to samo spraví… No ale, poslední týden-10 dní jsem si na malé začala všímat spíše příznaků, které napovídají hypertonii - když ji chci pochovat v klubíčku, tak se vzteká a propíná se mi do luku (vysrkuje bříško a celá ztuhne), na podložce, když je na zádech, tak vykopává nožky (obě naráz, někdy je obě zvedne kolmo nad podložku a pak je nechá volně spadnout, musí jí to bolet, ale dělá to pořád), rozhazuje ručkama nekontrolovaně, jakoby v křečích, má zaťaté pěstičky, i chodidla má ztuhlá, při krmení je neklidná, bouchá mi do lahvičky, pořád sebou mele, většinou ani nevypije to, co by měla… A to, co mě trápí asi nejvíc, že má hrozně neklidné denni spánky - usíná mi tím stylem, že háže hlavou ze strany na stranu, šmrdlá si obličej rukama (dečkou) a když usne, tak sebou škube (je to podobné Moro reflexu) a po 20-30 minutách ji to vzbudí… Spí na péřové peřince, takže je v ní jako v hnízdečku, aby se cítila bezpečně, ale stejně mi to dělá… Když ji zkusím zavinout, tak se z toho vždycky dostane a to už jsem jí zkoušela balit do ledasceho… 😥 Někdy se zadaří a usne mi tak, že pak spí i 2-3hodiny (když sebou neškube)… V noci spí klidně, když se vzbudí na krmení, tak potom zase hned usne, ale přes den je to boj… Jedeme zítra na Prevenar a na 4měsíční prohlídku, tak si chci vyžádat doporučení na neurologii… Holky, co máte podobnou zkušenost, uklidněte mě, že se to třeba nějakým cvičením spraví… Na internetu jsem si o tom něco četla a obrečela jsem to, když jsem si přečetla o mozkové obrně a podobných problémech v souvislosti s hypertonií… Ještě dodám - na bříško se mi sama přetáčí od 3,5 měsíce, ale dlouho na něm nevydrží, po chvíli rozhodí ruce a začne se vztekat… 😢 Děkuji za přečtení a za případné rady či doporučení… ❤️

dianemash
15. zář 2022

Měla jsem s malým něco podobného, malej měl predilekci,taky se pořád propínal a nechtěl pást koníky. Našla jsem si skvělou fyzio,která to s dětma fakt uměla, hned na první návštěvě ho "přiměla" pást,ukázala mi jak ho správne napolohovat, super bylo i to, že vyloučila cvičení nějaký vojtovky,že to zatím není potřeba. Doporučila ležení na polštáři,což děláte,to je fajn. Predilekci jsme se taky zbavili brzo po první návštěvě,doporučila nám dát polštář na gauč směrem k televizi tak,aby se za ní otáčel na tu stranu,kam bylo potřeba. Zabralo to nejlíp,protože ho fakt nic nezaujalo tak,jako televize,aby jsme ho přiměli se otočit na "postiženou " stranu. Taky nám zakázala chrastítka a hrací deku s chrastítkama, že tím jak se propínal,tak ho to nějak stresovalo,vysvětlila to líp samozřejmě,už si úplně nepamatuju. Dostali jsme za úkol nějaké cvičení na doma, spíš takové cviky podporující správný motorický vývoj, nakonec jsme na fyzio byli všehovšudy 3x a pak už nebylo potřeba ,ani na neurologii jsme nakonec vůbec nemuseli 😏😊 Takže doporučuju probrat s dětským nějaké fyzioterapie ,nebo si najdi něco sama,nic se tím nezkazí 😊

me_druhe_ja
15. zář 2022

Rozhodně bych jako první našla osteopata a zašla tam. Spousta těch věcí mi přijde jako Kiss syndrom. Na neurologii pro klid duše taky zajděte, ale spíš bych si sazela na ty blokace...

havlickovaeliska
autor
15. zář 2022

@me_druhe_ja Osteopat mě taky napadl, ale u nás na Karlovarsku to nejspíš bude problém, samozřejmě bych kvůli malý jela i na konec světa, kdyby jí to mělo pomoci, ale počkám si na výsledky z té neurologie… Kiss syndrom jsem taky pročítala a je pravda, že některé symptomy by mu odpovídaly…

me_druhe_ja
15. zář 2022

@havlickovaeliska bohužel v Česku jsou osteopati pořád dost na okraji a moc jich není. :( Já bych s tím asi osobně moc nečekala a zkusila najít a objednat něco hned. Hlavně bývá dost plno, takže termín můžete dostat klidně až za dva měsíce. A pak to kdyžtak můžete zrušit že pokud se něco změní...tady ve Francii jsou osteo hodně, chodí tam snad všichni. S oběma dětma jsem byla někdy v měsíci, starší už byl třikrát a mladsi chci zas objednat. Sice u nich Kiss není a nebyl, ale vždycky jim tam něco posteloval, uvolnil....Já sama u něho byla asi 3x a je to super, člověk je pak jak znovuzrozeny. 😀

havlickovaeliska
autor
16. zář 2022

@me_druhe_ja Poradím se dnes i s doktorkou… 😊 Každopádně Vám moc děkuji za doporučení… Já pevně věřím, že přijdeme na příčinu toho, co se s malou děje… Jsem z toho špatná…

karinka333
18. pro 2023

Dobrý den jak jste dopadla?

kubesovaadelka
18. pro 2023

@havlickovaeliska malá měla to samé a říkala doktorka to samé, posílala nás na fyzio( z jiného důvodu a než jsme se dostali na řadu, tak se to samo spravilo) . Takže jsme s malou nikam nešli a malá je zdravá. Po prvním roce se to začlo zlepšovat. Už není tak zaťata. Taky dcera spala přes den v peří, ale osvědčilo se mi ještě, právě kvůli tomu škubnutí těsně kolem ní dát srolování deku, (deku kolem tělíčka, na ni položit ruce a provlect pod koleny) tak spala nejpokojeni a nejdéle