• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hypotonie u dítěte, máte zkušenost?

25. listopadu 2013 
Mám syna s centrální hypotonií, jsou mu tři roky a nějak mě to začíná( i když jsem docela statečná ), někdy hodně děsit..spoustu otázek, co dál, yvšetření a konečná diagnóza v nedohlednu, rehabilitace při kterých nevydím zlepšení, zakoupení kočárku pro velké děti, a vůbec spousta otázek a nemám to s kým probrat..máte stejnou zkušenost?
16. zář 2013 v 15:33  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iina Ahoj, jak silnou tu hypotonii syn má? Můj syn (31 m) má pouze slabší centrální hypotonii a silnější hypotonii orofaciálního svalstva. V praxi to znamená, že je motoricky asi o půl roku pozadu a nedokáže kousat.
Mám na MK kamarádku, co má tříletou hypotonickou holčičku a té se občas špatně chodí. Jinak stejné téma je taky tu: http://www.modrykonik.cz/diskuse/nemoce-a-komplikace/centralni-hypotonicky-syndrom-mate-nekdo-zkusenosti/?lastref=it&post=last&page=last
16. zář 2013 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nedokážu určit..hpdně padá takže s tím jsou spojené časté úrazy, už měl tři ataky svalstva nohou, takže přestal chodit..teď je vše spojené a probémové hlavně s padáním, nerovnováhou, špatnou chůzí a s tím spojené bolesti zad a nožiček..a chováním, bylo nám řečeno že k tomu všemu to vypadá na jednu z vad autistického spektra..ale všechno se to zhoršuje únavou Matějíčka.čeká nás vyšetření CT, tam by se měla rozlouskout příčina..ale jsem teď pořád z toho docela překvpená, o všechno se a to dá nabait..a to Matěj umí jezdit od třech na kole bez přídavných koleček..zvláštní, když dá nohu přes nohu a upadne, co?..děkuji za odkaz na diskuzi..vůbec jsem netušila, že to může postihnot taky svaly obličje..vím sama jak je těžké, když nechce dítě jíst.natož, když pořádně nemůže..pevné nervy..
16. zář 2013 v 18:23  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @iina
@ivular

mohly byste, prosím, vložit svou zkušenost s Hypotonií do naší knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Své případné zkušenosti můžete vložit zde: http://www.modrykonik.cz/hypotonie/

Tím, že popíšete průběh této diagnózy u Vašeho dítěte, jak vše probíhá, jestli se dá cvičit a popř. jak, pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází tím stejným a hledají na MK radu, tip, podporu.

Děkuji Vám a přeji fajn den :slight_smile:
Janča
25. lis 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek