Hypotonie u kojence. Máte zkušenost?

arianka
13. srp 2011

Prosím o vás názor, radu nebo vlastní zkušenost. Kluci se narodili o něco dřív a tak jsme preventivně byli posláni na rehabilitace ve 3 měsících. Tam mi bylo řečeno teď v jejich 4 měsících, že jeden klouček je v pohodě a u druhého je náznak hypotonie. To rehab dr usoudila z toho, že v jeho 4 měsících dlaně v pěst. Dělala mu takové ty testy, kdy s ním lítá ve vzduchu a já nevím co všechno a ty "nástupy" tam dle ní byli pozdě nebo nebyli. Jenže..., doma se chová úplně jinak, když ho přitáhnu za ručičky do sedu, tak suprově drží hlavičku, tady mu spadla, jak kdyby to nikdy nedělal ☹, jak ho dám pod hrazdičku, mlátí do hraček a chytá je, umí je krásně držet v ruce, mě chytá za ruce atd. Je pravda, že pokud nemá stimul, tak má dlaně pevně v pěst, to ano. Proto se chci zeptat, zda nemáte zkušenost ? Může i přes toto chování mít lehkou hypotonii ? Nemá jinak problém s pohybem, tedy na 4 měsíce je jinak v pohodě. Protože je mi jasné, že jak dojdeme na neurologii, stejně něco najdou, tak bych ráda co nejvíc info z praxe, od vás maminek 🙂

m.e.l
19. dub 2018

@marketushka Tak můj hypotonik v noci řval, přes den spal a jí dodnes za dva. U něj bohužel hypotonie byla důsledken VVV mozku, kterou objevila až v 15ti měsících magnetická rezonance. Svaly řídí mozek, takže vlastně jen dává špatné impulsy. Druhý syn má pro změnu vyšší svalové napětí a je jinak v naprostém pořádku. Jo první byl na flašce, druhý je kojen. Takže klid, dneska doktoři najdou na každém dítěti něco.
Buď v klidu, ono hypotonie neznámená průser. A rozhodně bych ji nespojovala s tím, že dítě málo jí. To by v mém okolí bylo každé druhé dítě hypotonické. . . Můj druhý syn je žravec stejně jako první, přitom už teď ve třech měsících je jasné, že bude o dost drobnější než starší.
Já mít opačné pořadí u dětí, tak bych hned poznala, že Lukášek není v pořádku, neb druhý se chová úplně jinak - žvatlá, šahá více po hračkách, je živější. . . . Už jen to žvlatlání a jiný pohyb jazykem. . . To Lukášek nedělal.

marketushka
20. kvě 2018

@m.e.l
Děkuji za odpověď.Jak to myslíte s tím pohybem jazyka?Muj syn ho také v puse neustále prevaluje,jako kdyby zvykal žvýkačku.A je mu 3,5 měsíce a hraček se jen lehce dotýká.Mohla byste mi,prosím vás, říct jak žvatlání- méně často,než vaše druhé dítě,nebo jaký byl rozdíl?
Předem děkuji za odpověď.

m.e.l
20. kvě 2018

@marketushka Starsi prave nikdy "nezvykal", nezvatlal . . . Hracky mu byly vicemene ukradeny, byt konicky pasl uz snad v mesici. . . No mladsi se pro zmenu zene nevim kam kupredu. . . Nerizena strela.

marketushka
20. kvě 2018

@m.e.l A pohybově byl hodně opožděný?Na VVV mu přišli v 15 měsících,protože nebyla dříve vidět,nebo ho do te doby nevysetrovali?Omlouvam se,ze se ptám na takové detaily,ale pomohlo by mi to vedet.Synovi udělali akorát ultrazvuk mozku s nikam jinam nás neposlali.A řekli Vám z čeho to muže být způsobené?

m.e.l
20. kvě 2018

@marketushka Do cca 7mi mesicu byl motoricky mirne opozdeny - valel sudy, pasl kone. . . Pak se zacal hodne vzdalovat, v roce byl na vysetreni metabolickych vad a pak vzhledem k prazdninam sel az v zari na MR. . . Nikdo nevi proc se to stalo, holt to tak melo byt. . .

marketushka
20. kvě 2018

@m.e.l
Děkuji za odpověď.A ručičky si spojoval?Chodim na Fyzioterapie a tam to řeší jako největší problém.Nyni má diagnostikovanou hypotonii a středně těžkou centrální koordinační poruchu.Mam s nim jen cvičit Vojtovu metodu,nic víc se prý delat nedá.Taky jste cvičili Vojtovu metodu a kdy syn začal chodit?

m.e.l
20. kvě 2018

@marketushka Spojovani rucicek si uz moc nevybavuji. Chodit zacal pri tretim lazenskem pobytu ve 2,5 letech. Delat se da veci. . . hiporehabilitace, canisterapie. . . Byli jste na neurologii?

marketushka
20. kvě 2018

@m.e.l Ano byli ale mám ze všech doktoru rozporuplne pocity.Detska doktorka by nepřišla vůbec na nic.Byli jsme cca v 7 týdnech hospitalizováni v nemocnici,protože pořad spal,byl k neprobuzeni i na jídlo.To mu dělali sono mozku a vše ok,ale prohlizela ho neurolozka a řekla,ze vidí náznak hypotonie a ze kontrola ve 3,5 měsících.Ta hypotonii potvrdila a řekla ze to doženeme,ze koně pase hezky.Od šesti týdnu s nim ale cvivim kvůli predilekci hlavičky Vojtovu metodu a upřímně zlepšení v te predilekci v leze vidím,ale když pase koníčky má ji pořad trochu nakrivo.Chtela jsem jeste jeden názor na synův stav a tak jsem s nim byla u paní doktorky Kolářove,která se specializuje na Vojtovu metodu a ta když ho vyšetřila mi řekla,ze je na tom jako sestitydenní miminko a koníčky ze pase strašně,což jsem se zhroutila,ale doporučila zase jen to cvičení a ani na žádné vyšetření nás nikdo neposlal..nevím,co si o tom všem myslet.