Ibalgin tableta pro miminko. Jak rozdělit?

krupka3
21. srp 2021

Zdravim, potrebuji dceri dat Ibalgin, jsme na navsteve a sehnala jsem jen tabletu 200mg. Dcera ma kolem 8kg. Je mozne odmerit davku ucinne latky z tablety, rozdrtit a podat v nejake tekutine? Poradi nekdo, jaka cast takove tablety to presne bude? Diky moc 🍀🍀🍀

jancazao
21. srp 2021

@krupka3 miminku bych v žádném případě tabletu Ibalginu nedala. Ten neměla ještě ani moje 11 letá dcera.

michaelarousova
21. srp 2021

@krupka3 ibalgin je az od 6 let!

makovice88
21. srp 2021

@krupka3 Smarja to jsou napady! A proc musis dat miminku zrovna Ibalgin? Co mu je?

marcicek84
21. srp 2021

@krupka3 ani nahodou,male deti maji jeste hodne citlivy zaludek,to by nemuselo dopadnout dobre...

alilali
21. srp 2021

Ibalgin bych si nevzala ani já... Tento lék je mimo jiné určen až pro větší děti, ani bych to nezkoušela, do 20:00 bude mít nějaká lékárna v nejbližším ještě otevřeno, jela bych si pro čípky.

gruyerre
21. srp 2021

@krupka3 na tvém místě bych spíš zajela do lékárny pro čípky nebo sirup. To, co popisuješ, bych udělala v případě nejvyšší nouze, když bych lék s ibuprofenem potřebovala a nebyl k dostání.
Jinak teda není pravda, co je tady napsáno výše, že ibalgin není pro děti, je, ale v sirupu nebo čípkách. Nebo nurofen je také ibuprofen.

mamikry
21. srp 2021

@krupka3 Ani nahodou. Ibalgin je svinstvo na jatra i pro dospeleho, natoz pro dite.

megi89
21. srp 2021

@krupka3 nikdy bych nedala takto malému dítěti tabletu ibalginu, ani pidi kousek. Sezen nurofen či panadol.

klokanka31
21. srp 2021

@krupka3 Ibalgin dítěti nikdy 😲

korin
21. srp 2021

Ibalgin obsahuje ibuprofen, stejnou účinnou látku jako nurofen. Pro dítě 3-12 měsíců je na nurofenu uvedeno 2,5 ml suspenze v jednotlivé dávce 3x denně, přitom v 5 ml je 100 mg, takže to odpovídá 50 mg účinné látky, tj. jedné čtvrtině 200mg tablety. Zároveň je na nurofenu uvedeno, že 8kilové dítě má dostat max. denní dávku 160 mg nurofenu, což je zhruba 3x 50 mg v jedné dávce (ok, to je 150 mg). Tolik k dávce. Nicméně ten sirup je asi nějak upravený, aby tolik nedráždil žaludek, myslím, že ibuprofenové tablety jsou potahované z toho důvodu, aby se rozpustily až ve střevě a žaludku tedy neublížily. Zkus to zkonzultovat s nějakou lékárnicí...

treasurka
21. srp 2021

@krupka3 Pokud jsi někde na samotě, dítě v horečkách, venku sněhová bouře a lékárna sto kilometrů daleko, tak zavolej na pohotovost a zeptej se na to dávkování tam. Jinak bych zkusila sousedy, lékárnu, ... a koupila co je pro jeho věk určené.

olga_
21. srp 2021

@korin Dávám teď dlouhodobě tříletému dítěti nurofen a sama pediatrička mi říkala, že pokud nesnese sirup, mám mu rozdrtit tabletu ibalginu.
@krupka3 Určitě bych volala aspoň na pohotovost a konzultovala dávkování a snažila se sehnat ten sirup.

korin
21. srp 2021

@olga_ Dala jsem čtyřletému dítku též půl tablety 200mg ibalginu, protože sirupy většinou bojkotuje, ale radost jsem z toho neměla. U mimča bych ji měla ještě menší, mě samotnou po ibalginu většinou bolí žaludek.

zmrzlinka
21. srp 2021

Tak dej 1/4 tablety.

jakoveverka
21. srp 2021

Nikdo to tu nezmínil, ale když jsem dceři v osmi letech musela podat Ibalgin a ona ho nedokázala spolknout celý a rozpůlila jsem jí tu tabletu, tak to stejně nepozřela, hrozně jí z toho pálilo v ústech a krku....

konidana
21. srp 2021

Miminku bych to nedala. Fakt jen v ohrozeni zivota po 2 dnech vysokych horecek treba a bez sance jineho reseni. Cca 2 nebo triletemu diteti , kdyby neslo jinak , tak jednorazove bych delenou tabletu podala. Muj laicky nazor.

olga_
21. srp 2021

@konidana Taky záleží na diagnóze. Miminku bych bez konzultace s pediatrem/pohotovostí Ibalgin taky nedávala. Nám to navrhovala pediatra jako alternativu při léčbě zánětu kyčlí, kde je léčba bohužel na několik týdnů. Po rozdrcení tablety (měl dostat dávku 200 mg), jsem naznala, že by mi to stejně nepozřel, a pokračujeme v sirupu.

drakenn
22. srp 2021

Dala bych půlku z té 200 mg tbl. Ibalgin je samozřejmě to samé jako nurofen, to, co se běžně dává dětem v sirupu. Ten sirup se vyrábí pro děti proto, aby jej snaze pozřely! Jinak je to to samé!
Tabletu rozdrt a rozpust ve vodě, poté smíchej s nějakým sladkým džusem.

j.a.n.i
22. srp 2021

@megi89 A co myslis, ze je nurofen 🤣

krupka3
autor
12. zář 2021

Diky vsem, konzultovala jsem to v lekarne, dostala rozdrcenou ctvrtinu tabletky v sirupu, zabralo to a pomohlo, byla to jednorazova zalezitost.
Zarazi me, ze tolik z vas pise, ze byste diteti Ibalgin nedaly, kdyz je to stejna ucinna latka jako Nurofen sirup, ktery davate detem bezne. Tim diskuzi uzaviram 🙃