• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Inhalátor pro děti, máte zkušenost?

2. listopadu 2016 
Ahoj,
omlouvám se, pokud je zde podobné téma někde v diskuzi, ale dala jm vyhledat inhalátor a nic pořádného mi to nenašlo.
Dnes nám dětská doporučila pořídit si inhalátor - Mikuláškovi s největší pravděpodobností začíná astma a Ali má už měsíc v kuse rýmu, která nejde ani pořádně vysát odsávačkou. Zítra si jdu do lékárny pro Omron C801 Kid. Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s inhalátory a hlavně, co do nich dáváte? Dětská mluvila o vincentce, ale určitě je víc možností, tak se chci nějaké rady.
Moc děkuji :slight_smile:
30. pro 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my máme inhalátor kompresorový od Omronu a jsem s ním moc spokojená. Malé v září vyndali nosní mandli a pak jsem hned zakoupila inhalátor. Začala chodit do školky a od té doby byla nemocná jen 2 dny a to s lehkou teplotou. Nevím, jestli se jí ten stav zlepšil tak po tý operaci a nebo také díky tomu, že ob den inhaluje. Do inhalátoru dávám především vincentku a když má kašel tak, tak i do vincentky přidám pár kapek mucosolvanu. (působí pak přímo v plicích a nekazí žaludek).
30. pro 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mi taky máme omron kompresorový a jsme snim spokojeny.Inhalujou obe deti.
31. pro 2013 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme ultrazvukový Projet (firma Artsana) a jsme spokojený. Ultrazvukový jsem kupovala proto, že jsem ho chtěla používat i pro mimino když spalo, dala jsem ho tak aby vyfukoval k nosu. Ultrazvukový je bezhlučný, kompresorový je hlučný dost. Tím nechci hanět kompresorový, u nás rozhodla ta hlučnost. Inhalovali jsme jenom vincentku.
31. pro 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme taky Omron jako @leg a jsme spokojení :slight_smile:
31. pro 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leg
@marty2008
@myskin
@dezyre

Díky za odpovědi. Já jm jela pro inhalátor dnes a měla jm na výběr Omron komperosvý ten pro děti nebo o trochu výkonnější i pro dospělé, ale nakonec jm koupila dětský - dívala jsme se s dětma na youtube a měli tam zrovna toho medvídka, tak se na to moc těšili. Nakoupila jm zásobu vincentek a dnes už inhalovali každý dvakrát.
Musím ale říct, že Ali už se opravdu po těch dvou inhalacích zlepšila a to se dusila celou noc a včera se málem udusila v autě od doktorky - z hlenů ji natáhlo, jenže byla v sedačce zakloněná, tak ji to skočilo do krku a nos měla samozřejmě neprůchodný a začala modrat. Už aby to konečně povolilo a ta zadní rýma šla do prd..!
S tím Mucosolvanem díky za radu, to budu používat určitě při kašli. Kolik toho dáváte? Jen pár kapek? Objem mám na 7ml.
31. pro 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
31. pro 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulazaynab toho Mucosolvanu dávám dle pokynů na krabičce, takže asi 2 ml, ale nejsem si teď úplně přesně jistá a doleju do vincentkou.
1. led 2014 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janulazaynab já se právě rozhoduju jestli koupit ten dětský nebo normální a pořád váhám :frowning2: ten dětský je tišší než ten normální, ale zase ten normální bych využila i já, to je dilema :confounded:
5. led 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@michamicha - ja jm s tim detskym spokojena a myslim, ze se k tomu da dokoupit i ta maska pro dospele. Jinak i ta detska se da pouzit, ze se jen prilozi a clovek dycha, takze si myslim, ze to nijak nevadi.
6. led 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulazaynab jsem dneska zjišťovala na pojišťovně, tak prý na některé přispívají, uvidím co mi na to řekne alergoložka. Snad nám ho napíše jako pomůcku :slight_smile: i když možná to nebude ten dětský, ale to je jedno, hlavně že nějaký bude :slight_smile:
6. led 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@michamicha - taky jm uvazovala, ze si to necham zkusit nejak proplatit pres pojistovnu, ale kupovali jsme to na druhy den, aby se Alenka nedusila, takze mam jen doklad z lekarny o koupi. Pokud Ti neco proplati, tak urcite ber :slight_smile:
6. led 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj Nám inhalátor napsala lékařka nedopláceli jsme nic a může ho napsat i dětský lekař,Dávame do něj vincentku a pokud jsou nemocní tak ambrobene,mukosolvan a třeba i ventolín sirup. A jinak jezdíme každý rok do lázní tam jim to moc pomáhá a naučíš se různé cviky na dýchání atd
9. led 2014 ve 14:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte maminky. Dnes sme tiez zakupili inhalator kedze mala ma dva tyzdne kasel a minuu zimu celu premarodila (sopliky ryma) a dostat do nej hoc jaku medicinku je nadludsky vykon ... Avsak prosim poradte mi ako zaciatocnikovi - Vincentku davate aj na kasel ci iba rymu? a ake mnozstvo vincentky a ako dlho nechavate inhalovat trojrocne deti? A ked davate ambrobene a pod to je roztok (pani lekarnicka mi nevedela porodati ci moze byt aj sirup alebo len roztok) A ake mnozstvo - resp totozne s beznym davkovanim?
@gabriella84
@janulazaynab

Moc dakujem za reakciu
19. lis 2015 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vincentku davam i na kasel, inhalace asi 7 min. 5x denne. Jinak na imunitu doporucuji imunoglukan. :relaxed:
19. lis 2015 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A jelikoz inhalace uvolnuje hleny, aby v noci nekaslala, doporucili nam v nemocnici inhalovat max do 5 odpoledne. Na inhalatoru je ryska pro naliti mineralky. davam tam i morskou vodu.
19. lis 2015 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bm77 No ja som si myslela ze prave aj na noc... (co som uz po noci a aj vasom prispevku zisitla ze opak je pravdou) Ja uz neviem co s tym nocnym "zachvatovym" kaslom robit. (zvlhcujeme vzduch, vetrame .- vtedy je to lepsie ked sa spi pri otvorenom okne ale to sa docela bojim zasa) U Dr vsetko v pohode posluchovo... sirupy odmieta - resp na "donutienie" si da ale pozvracia sa vela krat (aj z chutovo dobreho proste nechut) Na imunitu mame toho hafo... Mame celu lekarnicku Justom vybavenu, okrem tobo Imunit vitamina (karyntik a hliva ustricna) a podobne... Inhalator bol uz "posledna" zachrana :slight_smile: lebo uz nieje co ine vyskusat...

Kazdopadne dakujem :slight_smile:
20. lis 2015 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbetak Nám na tohle noční kašlání úžasně zabíral mišpulníkový sirup, stačilo trošku do čaje a kašel hned přešel. Nedám na něj dopustit. Určitě vyzkoušej!
20. lis 2015 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda diky:slight_smile: ten sme este nemali, pravda :slight_smile:
20. lis 2015 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud má kašel vlhký, nechal jsem napsat Erdomed. Po 3 dnech po kašli ani památky. Je jen na předpis a je to to nej nej nej. Dr ho něchtějí předepisovat, ale pokud si jej zaplatíte sama-asi 180 Kč, tak jsou v pohodě. A u těch záchvatovitých kašlů v noci se mi kupodivu, což nechápu, osvědčilo nezvlhčovat (takže zvhčovač jede jen přes den). A v noci na utlumení Pleumolysin. 10 kapek. Je s kodeinem, na předpis. Každopádně brzké uzdravení!!!! :slight_smile:
20. lis 2015 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbetak Určtiě doporučuju vyzkoušet, je to čistě přírodní a na všechny druhy kašle, ale nám tedy super působí právě na ten noční dráždivý kašel. A taky je dobré v zimní období omezit mléčné výrobky.
20. lis 2015 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alzbetak Jinak přesně tehle problem jsem řešila celou loňkou zimu, just nepomohl, zvhlčovat taky a vše možné na imunuti, až jsem se naštvala a vzala malou k lékařce TČM a světe div se začala se zlepšovat. Podle lékařů už by byla na kortikoidech....
20. lis 2015 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda co jje to prosim TČM (tradičná činska medicina?)
20. lis 2015 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bm77 diky :slight_smile: a aj erdomed aj pleumolisyn su do inhalatora? (prvy krat pocujem nepoznam ich.)
@hojda
A ked boli vase deturence takto "chore" tj v podstate vyzerau zdravo az na ten kasel - obcasny resp hlavne nocny - mali ste domaci rezim alebo nejaky specialny ci ste chodili do skolky a von?
My sme skolku uz stvrty tyzden zrusili a rozmyslala om ze ju zrusim na celu zimu - aby som malu udrziavlaa aspon v takomto "pouzitelnom" stave ze niesme uplne KO a ked je pekne ideme von ... lebo sa bojim ze v skolke ked je oslabena by na nu hned nieco skocilo a skoncili by sme natvrdo doma... ci "zbytocne" prehanam? ak oste to mali vy? Minulu zimu sme tak isto celu premarodili - ale to viac (no nechcem to zakriknut) teraz mame lepsie nasadeny - nakombinovany just a vitaminy...ale aj tak ten kasel je
20. lis 2015 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene. Jsou to leky. Erdomed sirup a pleumolysin kapky. JUSTsuper. Taky na nem jedeme. Eucasol jsem jim dala do školky, at to stříkají do vzduchu. .
21. lis 2015 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alzbetak To malá do školky ještě nechodila, v létě měla zápal plic a v podstatě pak následně půl roku prokašlala, drželi jsem se doma, šetřila jsem jí, jenže pořád žádné zlepšení, tak jsem byli v motole na dětské pneumologii, tam nám dali ventolín a v podstě řekli, že jediné co nám můžou nabídnou jsou kortikoidy. Nejdřív nám dali nějaký lék na imunitu, ale po tom se malá opupínkovala /nikdy dřív neměla kožní reakce), takže jsem se naštvala a objednala jí k lékařce tčm a teprve tam nám pohli. Dostávala bylinky ve formě granulí cca za 300,- na měsíc a každý měsíc zlepšení, letos zatím jen rýmy, kašel vůbec a to chodí do školky, klepám to.
21. lis 2015 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alzbetak dávám na kašel i rýmu vincentku inhalace preventivně 3x denně 10 minut při akutním stavu až 6x denně možno i 15minut záleží jak vydrží. A syrup bych určitě edávala je sladký a cukry při rozpuštění teplem by mohly ucpat inhalátor dávám jen kapky nebo roztok. A na noc tak cca 2hod před spaním uvolnuje to hleny. Dávám inhalovat i nejmadšího syna inhaluje od cca 4měsicu kdy jsme poprvé skončily v nemocnici v 8měs. byl poprvé v lázních příští rok pojede již po třetí a starší už po 7 v březnu mu bude 7let.
23. lis 2015 ve 22:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, muzu se zeptat, co to je za inhalatory? Maly ma z Alerga na Ventolin, ale stejně kašle a rýmuje pořád, jsou mu 4 roky a od září byl ve školce celkem 9 dní....pomáhají vám ty inhalace vincentky a tak?
23. lis 2015 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loafeer Máme Philips Sami, myslím se to jmenuje, doporučeno v motole na Pneumologii, ale je hlučný, není to tedy třeba na použití v noci (ale to se stejně nemám inhalovat), ale má tu správnou velikost částit. Prarodiče mají ten tichý (ultrazvukový???), ale ta pára z něj ja taková dusivá:frowning2:.
23. lis 2015 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabriella84 Dakujem :slight_smile: este asi blba otazka ale spytam sa :slight_smile: po kazdom inhalovani vincentku treba vyliat ze? nenechavat na dalsiu inhalaciu...dakujem za postreh :slight_smile:
23. lis 2015 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@loafeer my mame beurer (ultrazvukovy) mala inhaluje docela rada nieje problem (mame ho par dni) a davam uz az just eukaliptove kvapky... ale nemam pocit ze by nam zaberal nejak zatial teda... akurat idem studovat ci je aj na vlhky kasel alebo iba na suchy drazdivy
23. lis 2015 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek