Intolerance laktózy u kojence

alilisi
10. čer 2017

Ahoj, syn (3 měsíce) trpí nejspíš na intoleranci laktózy - průjmy, bolesti břicha/koliky, zvracení.. na ABKM to podle pediatra nevypadá, jelikož by prý měl především ekzém a krev ve stolici...
Na internetu ve spoustě článků pletou hrušky a jablka dohromady - abkm a intoleranci berou jako jedno, což je naprostá blbost, tak se ptám tady, jestli s tím někdo u miminka nemáte zkušenost?
Momentálně nám pediatr doporučil Nutrilon Low Lactose, a že by měl do týdne zabrat...
Chtěla bych se zeptat, jak to vlastně s tou intolerancí je - vymizí někdy? jak je to s příkrmy ? jaké výrobky jsou pasé? Někde píší, že sklenička mléka neublíží, jinde zase píší o přísné dietě..
Díky moc za příspěvky 🙂

delphyls
11. čer 2017

@golca tu paní neznám, ale něco mi to říká. Není ze skupiny pro AE? Díky za vyčerpávající stravování 🙂 Já si to tehdy neuměla představit a po týdnu, jsem si zvykla... ale je to už dlouho.

kaja2016
11. čer 2017

@alilisi moje dítě trošku přez rok má alergii na kravský mlíko. Nevím, jak se to odborné nazývá, ale měla od narození exem (nekojim jsem), hned jak jsme nasadili Nutrilon alergy care, tak to zmizelo do pěti dnů. V testech se nic neukázalo, ale to je prý časté. V roce jsme zase zkoušeli normální mlíko a do tří týdnů opět exem vsude. Takže jsme opět na alergy care. Jinak normálně dávám jogurty a tvaroh a to nevadí.

delphyls
11. čer 2017

@ladyhacek No ono kravské mléko není dobrá věc, jako celkově. Už jenom z fyziognom. hlediska vůči člověku. Kráva má 4 žaludky a je uzpůsobená k tomu, aby tvořila takové mléko a také ho tvořila pro svá telátka. Nicméně mléko v "márketu" má na míle daleko ke kravskému mléku- dá se říct, že nemají téměř nic společného atd... Z pohledu kravského mléka, by pro nás bylo lepší alternativou kozí nebo ovčí. Líp se toleruje a tráví, mělo by tam bít méně kaseinu. A mimo to, člověk se bez kravského mléka obejde.

zuzkaborakova
11. čer 2017

@delphyls,Mohla bych poprosit taky o zminovanou studii?Mam dceru 2,5 roku s alergii na BKM,vajicka,brambory a arasidy,kojena do roku a ctvrt.Od cca pul roku jsme vecerni kase michali s Beba ha,pak asi v osmi mesicich zkusili klasickou Bebu a silena reakce.Od tri mesicu boj s ekzemem.Od roku na predpis Nutrilon Allergy Care.Ale Beba Ha mi tehda prisla v pohode.U nas zabrala predevsim dieta.Ted mam druhou dceru,10 mesicu,zatim kojena a kase s materskym nebo vodou.Vaham nasadit jakekoliv jine mleko...eliminacni dietou u sebe vim,ze ji take nebude sedet mleko,vejce a brambory...od tri mesicu ma jeste horsi ekzem nez prvni dcera.Dekuju:wink:

zuzkaborakova
11. čer 2017

Jinak jako reakce na prispevek,ktery zacal diskusi...osobne si myslim,ze intolerance laktozy se projevi zazivacimi potizemi jako bolesti briska a prujmy a alergie se projevi navic ekzemem a zvracenim.My s alergii u starsi dcery pouzivali Nutrilon Allergy Care a v pohode bez problemu pije jeste v 2,5 letech.

zuzkaborakova
11. čer 2017

Na doporuceni alergologa,a vlastne i na zaklade osobni zkusenosti s reakci na mlecny vyrobek,byla dcera asi od trictvrte roku na prisne bezmlecne diete.Teprve ted ve trech letech ji budou delat nove testy a bud bude dieta pokracovat nebo zacneme pomalu mleko zavadet.Ale reakce jsme meli silne,takze alergolog si mysli,ze se to zlomi az tak v peti,sesti letech.Doporucuju navstivit skupinu Potravinove alergie - nakupujeme a varime...jsou tu podobne dotazy,zkusenosti,recepty😉

delphyls
11. čer 2017

@zuzkaborakova poslala jsem Vám to 🙂

odula
11. čer 2017

@delphyls díky, už jsem četla. 🙂Takže vlastně se jedná o to, že je nesmysl dávat ha mlika jako prevenci vzniku alergií, jestli jsem to dobře pochopila? Je tedy docela otřesný, že do HA dávají soju 😲😖 mazec. jak jsem psala, my měli pepticate, ten je na předpis, a jediný problém s ním nebyl. A nebyla to prevence ale vlastně jediná možnost při prokázané alergii.

zuzkaborakova
12. čer 2017

@delphyls a @odula...presne,pochopila jsem uplne stejne a pro nas teda taky jasna volba pri prokazane alergii.My mame na predpis Allergy care.

alilisi
autor
12. čer 2017

Děvčata, tak syn se nám po Nutrilonu LL o víkendu osypal v obličeji - vždy měl pokožku jako z alabastru, takže změna veliká.. Po tom mléce navíc neustálý hlad a hysterický pláč, nemohl se ani vykakat, ani si prdnout.. Nesmáll se, nebavila ho hrací deka a nic takového.. v noci nespal.. jsem zralá na prášky.. Koupila jsem Nutrilon Allergy Care a budu doufat! Samozřejmě mě vubec netěší, že mu v bříšku děláme takový bordel..

delphyls
12. čer 2017

@odula
@zuzkaborakova
přesně tak 🙂 každému sedí jiné mléko. Samozřejmě mlékům na předpis se teda chci vyhýbat... Nemám moc ráda chemické úpravy a různé pidi štěpení... Já chtěla aby měla klasické mléko a na imunitu a úpravu střev má, jak jsem už psala, colostrum a první měsíc brala i probiotika. Jinak...ono může vyvolat spoustu věcí i očkování- např. až 3týdny po!!!
Pokud má někdo intoleranci laktózy- mléčného cukru /může baštit bílé jogurty i tvaroh, kefír- bez příchutí/- většinou má dítě problém ze stolicí- vodnatá a zapáchá, bolesti bříška atd...
Pokud má dítě ALERGII na BÍLKOVINU KRAV.MLÉKA (ABKM), tak ta se projevuje špatnou stolicí- tuhá zelená, zapáchá. Ekzém a respirační problémy. Většinou jde o alergii na kasein. Některá mléka uvádí kolik je přítomno kaseinu v bílkovině Nutrilon má 40-50%, samozřejmě záleží který. Alergie na mléko se pozná, potřením plnotuč. mléka na jakékoliv místo na těle.
Děti trpící alergii, mohou mít alergii na cokoliv a nutně to nemusí být mléko- na jaře kvetoucí stromy=pyl nebo potravin. alergie. ALERGIE= ŠPATNÝ IMUNITNÍ SYSTÉM!!! A tam je třeba začít 🙂 Snad jsem vám holky trochu pomohla a hlavně zkuste se řídit svou intuicí a čtěte příbalové letáky 🙂

delphyls
12. čer 2017

Koukam, ze mi pekne mekne mozek z te rodicovske 🙂 ve slove byt jsem napsala "i"! 😂

kaja2016
12. čer 2017

@delphyls píšeš, že alergie znamená špatný imunitní systém. Nejsem lékař, ale jsem si jistá, že takhle to neplatí. Je to daleko složitější. Ovšem neumím vysvětlit🙂

kaja2016
12. čer 2017

Jinak ty HAcka nejsou vhodný při alergiích, nám to původní pediatrická tlačila, je to snad ještě dražší než ten alergy care, ale hlavně, není to na předpis, tak jsem se o jeho existenci dozvědela až po změně lékaře.

delphyls
13. čer 2017

@kaja2016 samozřejmě, je to složitější. To by bylo na dlouho... Alergie= špatný im. systém- je zjednodušeně řečeno a také jedna z podstat.

ilnyia
7. říj 2022

Ahoj, syn trpěl asi od 6 ti nedělí na nadýmání, všichni mi říkaly "kluci prdíky mají" s přechodem na UM se to nezměnilo a to jsem zkoušela různé proti kolikám atp Vydržel plkat klidně 12 hodin denně a pořád se jen nosil. Ještě trpěl refluxem, takže AR mléko nebo nutriton. Kdyby náhodou nedostal průjem a doktor mě neodkázal na low lactose mléko, nikdy bych nepřišla na jeho intoleranci laktózy. Poté jsem se dostala do poradny pro metabolické poruchy, kde mi mimojiné na reflux doporučili s miminkem neklepat, aby se kyselina nepřelévala mezi žaludkem a jícnem. Dítě se před tím uprostřed krmení začalo propínat do praku a plakat a odmítalo sníst celou porci v kuse. Teď když s ním nenatřásám ( při chování, uklidňování) je vše mnohem lepší. Jen po low lactose má méně častou stolici, na to celkem pomáhá heřmánkový čaj. Třeba to někomu pomůže.