Jak poznám, že se mi dítě přehřálo?

lejla24
30. kvě 2017

Maminky pomozte? Ja blbka jsem se nechala premluvit a sla se synem 20 mesicu ven.Slazila jsem se byt ve stinu a maly byl vseho vsudy pouze 5 min. Na slunicku a to s pokryvkou na hlave..Jinak sedel v kocarku,kde i spal..Mela jsem povesene mokre plinky tak,aby nebyl vystaven slunci a pohybovala se okolo stinu..I presto malemu zcetvenali licka a doma jsem mu jiz namerila 38,2.Podotykam, ze maly mi pozrel jidlo az nyni.Mam podezdreni na prehraty organismus:(Ale nevim a ani po vycteni ruznych clanku nejsem chytrejsi...Jak se tedy pozna upal? Jelikoz kdyz maleho omyvam vodou tak mu teplota klesa a to okamzite, samozrejme za urcitou dobu zase stoupne.Tak nevim zda je to projev nemoci ci jen prehrati?Jak to u Vas probihalo..Moc prosim o radu..Dekuji

lv
30. kvě 2017

Má kůži studenou, jako by lepkavou, zpocenou? To by bylo vyčerpání z tepla (je u toho i nechutenství, únava..), stačí chladit jak to děláš (ne moc, stačí pna 38, nebo trochu pod). Pokud je kůže suchá, horká je to už přehřátí - u obojího tekutiny po lžičkách (může zvracet), pokud snese zavodňovací roztok kulíšek, nebo do vody trošku soli, jídlo není třeba.

jipe
30. kvě 2017

@lejla24 s přehřátím zkušenost nemám, ale pokud jste byli ve stínu a ještě jsi měla kolem mokré plíny, tak bych to viděla spíš na nemoc nebo zuby. To by muselo být v létě přehřáté každé druhé dítě. Já dneska byla s 22m normálně dopoledne na hřišti, na sluníčku (do 10.30), tváře měl rudé, na hlavě klobouček, namazaný opalovákem a je ok. Samozřejmě jsem mu pořád cpala pití

lejla24
autor
30. kvě 2017

@lv ma spise horkou kuzi a teplotu nad 38,3 chladim,ale on moc nechce...Nechce plinu na hlavicku a tak mu mokrim hlavu...Pit mi pil,ale ted ne...Nechutenstvi nema..Snedl mi banecku jidla a ted spi...Dalsi priznaky krom horecky zatim nema tak nevim zda se mohl prehrat:(Uz jsem ztoho na nervy...Protoze pred mesice a pul mel laringitidu a potom prodelal rotavity..Mesic byl klid ani jsme nechodili do obchodu a ted zase tohle..Jsem blba:( A jak dlouho u prehrati trvaji teploty?

lejla24
autor
30. kvě 2017

@jipe Ja prave cpala piti take a nevystavovala jsem ho slunci,tak nevim co to zase bude:((Uz jsem ztoho znovu na nervy..

tortojs
30. kvě 2017

Plína a to ani mokrá na kočárek nikdy nepatří. Z kočárku dítěti uděláte saunu a teplota v kočárku může stoupnout až na 37°C! Takže pokud v tom ležel tak je určitě přehřátý.

lejla24
autor
30. kvě 2017

@tortojs tak to jsem blba:((dekuji moc za info...Ted si asi rikate,jak jsem pitoma:( Dekuji vsak za info jste zlata...

lejla24
autor
30. kvě 2017

@tortojs a jeste jeden maly dotaz, je priznakem prehrati i cervene horke licka?Jelikoz jsem mu ted srazila horecku,ale licka pretrvavaji...

karlajasmine
30. kvě 2017

@lejla24 S tou plinkou si to nevycitej, nevi to spousta lidi. Vzdycky se divim kolik maminek ma na kocarku plinku. Ale dite ti neumre, tak se neboj 🙂 kdyz budes ochlazovat a das co nejvic napit atd tak se to zase rychle srovna. Jinak vidim, ze mame podobne stare deti.. myslim, ze nejlepsi aktivita do tohohle pocasi je venkovni bazen, kde je dostatek stinu a dite namazano opalovacim kremem s velkym prisunem tekutin.. my jsme dneska stravili odpoledne na koupalisti a syna jsem tak stastnyho dlouho nevidela :D

tortojs
30. kvě 2017

@lejla24 ne to určitě ne, bohužel tohle je málo rozšířená informace a spousta maminek jí nezná. Stačí když si na to dáte příště pozor. 🙂

tortojs
30. kvě 2017

@lejla24 líčka mohou přetrvávat. Ať pije a mírně ho ochlazuj. Bude to v pohodě 🙂

lejla24
autor
30. kvě 2017

@karlajasmine tak vycitam si to,jelikoz jsem nechodila ven az okolo pate,kdy uz tak slunko neni silne a dnes si jdu do mesta:( No proste jsem blba...Ale dekuji za podporu moc si toho vazim..Mohly jste mne zde sejmout,ale naopak mi date super rady🙂Dekuji...Jo my chodime s malym plavat a on vodu take miluje, a jak dlouho jste tam byli?Jen se ptam pro priste,abych vedela jak dlouho muzu byt s malym u vody..🙂

lejla24
autor
30. kvě 2017

Dekuji za moc jste zlata i si vazim tech rad;) Tak dnes urcite mne ceka bezesna noc z vlastni hlouposti...

jipe
30. kvě 2017

@tortojs já třeba na hlubokou korbu taky plínku dávala, samozřejmě ne neprodyšně, ale nechtěla jsem, aby mi na dítě svítilo sluníčko. Na sportáku máme takovou vysunovací clonu, tak to jsem používala to. Je mi jasné, že nemůžu dítěti udělat z kočárku saunu, ale zase nějak ho zastínit je potřeba. 20 měsíční dítě je ve sportáku, to si myslím, že i s plínkou musí celkem dýchat, kort když byli převážně ve stínu

lv
30. kvě 2017

Pít ti musí (až nebude spát), po trošce, stříkačkou, brčkem - to je základ.

lv
30. kvě 2017

Hlídat, aby čůral, nebyly oschlé sliznice, kožní řasu - tak bys poznala dehydrataci.

lejla24
autor
30. kvě 2017

@lv dekuji zatim pijem na jednicku a ted se jiz dlouho drzi teplota okolo 36,7-37,4 pred 5 hod. na zad mel paralenovy sirup a to teplota se nam zatim ustalila,tak doufam, ze to bylo chvilkove prehrati a bude to uz jen lepsi...Dekuji jeste jednou

lejla24
autor
30. kvě 2017

@jipe Tak zatim to vypada skutecne na prehrati...Ale budu ostrazita...Jo s tou plinou jsem do nedomyslela...Kdyz byl jeste v hluboke korbicce tak jsem ji normalne v lete vyuzila, ale jak teda nyni uchranit nyni behajici ditko pred sluncem a prehrati tak to max chodit az k veceru ven ...Myslim,ze maly je na to extra citlivy, jelikoz se nam normalne stavalo, ze jsme i po vecerni prochazce prisli domu a on mel 37,4 a po usnuti se mu vzdy ustalila teplota na 36,7 ..Takze je tohle moje blbost, kdyz uz tohle byl naznak a ja jdu s nim dopoledne do te nejvetsi zary a prijdu ve 3 hod.odpoledne a divim se, ze ma ditko horecku...

jipe
30. kvě 2017

@lejla24 Neboj, vyspí se z toho. Na sportáky se dají koupit i různé slunečníky, ale to by mě asi ranilo to pořád štelovat. Každopádně ted taky dumám, kdy a kam chodit ven, bydlíme v paneláku, na hřiště na sídlištích celý den praží sluníčko, ulice taky rozpálené. Mně to dneska teda asi vadilo víc než prckovi, a to jsme šli po desáté domů. Koupaliště máme relativně daleko + s tím teda čekám na větší tepla. Fakt bych si přála hřiště ve stínu, protože dopo bylo ve stínu ještě příjemně. Já jsem si jednou uhnala nějaký úžeh/úpal/přehřátí na cyklodovolené, to jsem ale zvracela a měla teplotu/horečku (neměli jsme s sebou pod stanem teploměr). Pokud je na to malý zjevně citlivý, tak opravdu ven brzy ráno nebo pak k večeru a do stínu, lehké oblečení, lehkou čapku, hodně pít

karlajasmine
30. kvě 2017

@lejla24 na koupaku jsme byli hodinu a půl ale bylo tam fakt hodně stínu a pak cestou domů už foukalo a pak pršelo. Kdyby to bylo na slunku a nebyl stin tak nevím, to bych asi tak dlouho nebyla. Ono když k tomu pripocita cestu tam a cestu domů tak to asi bohatě stačí 🙂

lejla24
autor
31. kvě 2017

@jipe dekuji moc🙂zatim to vypada,ze bude klid..Zatim zadna vetsi teplota nez od 36,7 do tech 37,4 tak dnes radeji zustanem doma🙂Ja take prave premyslim;kamns nim chodit a vubec nevim..To je ten problem..Takze te chapu🙂

lejla24
autor
31. kvě 2017

Dekuji Vam vsem za odpovedi...😚😚Moc mi to pomohlo...