Jak poznat průjem u kojence?

mmmarkytka
24. únor 2017

Ahoj holky. Potřebuju se spíš poradit... Dnes jsme byli u doktorky v poradně s malým, 4 měsíce. Malý má přitom dva dny řidší stoličku, tak jsem ji poprosila o vyšetření. Nález nebyl žádný. Takže normálně malého naockovala (prosím bez komentářů o očkování, zda ano či ne). Vyloženě voda v plene nestojí, úplně se nevsakne, ale není to kašička jako dřív. Dehydrovany není. Čaje nepodavam, takže z toho to nemá, fenykl prý projima. Normálně kojím, plně. Do pleny tímto stylem nedělá přitom jen 2x denně, dřív jednou za několik dní. Měly jste to některá taky? Nevím právě, co případně malému dát, aby to přešlo. Žádné bolení bříška, spavost ani neklid, propadla fontanela, nic z toho nemáme... Jo a stravuju se pořád stejně. Takže já fakt nevím. Míč děkuju za každou radu ❤ 🙂

mmmarkytka
autor
24. únor 2017

Moc děkuju!! 😂

yerry
24. únor 2017

Moje mala mela klasicky michany vajicka asi je 3 týdny. Pak najednou mela stolici samou pěnu. První co jsem našla na netu byla nesnasenlivost laktozy a nebo alergie na laktózu. ... ovšem u toho jsou i další příznaky (kyselý zapach, zahlenění, vyrazky) . Ptala jsem se na to mudr. Na 6-ti týdenní kontrole a ona mi řekla že u plne kojenych dětí se to stává a že pokud se jedna jen o konzistenci stolice a dite nemá jine obtíže a pokud prospívá je to v pohodě. Řekla že je to složením me stravy a s největší pravděpodobností podílem mléčných výrobků ale laktóza je skoro ve všem a je tezke ji vysadit. Doporučila mi probiotika . Nyní má stolici řídkou, už neplní, ale nemyslím že by v tom byl extra problém. Je to jen o hustotě 😂 zápach normální 😂 dite vysmáté 😂. Přibírá 😀

mmmarkytka
autor
24. únor 2017

@yerry No právě, já si fakt nevím rady a chemie se mi do něho cpát nechce. My máme osm kilo, 70 cm, čtyři měsíce, dáváme si kilo za měsíc, takže fakt mu nic nechybí, ale ty nadílky v pline teda děs 😨 😂 Každopádně děkuju za zkušenost. Dám vědět, když začneme penit 😂

yerry
24. únor 2017

@mmmarkytka zbytečně se ne stresuj
Pokud nemá jine obtíže. ... možná to za pár dni samo odezní. ..a když ne pro klid duše se porad s mudr.....možná zkus probiotika biogaia s laktobacily

mmmarkytka
autor
24. únor 2017

@yerry Všecko máme. A doktorka dělala i ty stery právě. Takže si říkám, že kdyby tam něco bylo, tak už o tom ví...

yerry
24. únor 2017

@mmmarkytka no pokud by se něco dělo tak te budou informovat.... a nebo ji zavolej jak ty stěty dopadly.

mmmarkytka
autor
24. únor 2017

@yerry čisté, už jsem volala. Takže už mě nic nenapadá

yerry
24. únor 2017

@mmmarkytka no tak bych to neresila a počkala par dnu jak se to vyvrbi.

mmmarkytka
autor
24. únor 2017

@yerry mooooc díky. Snad nebude po tom očkování hůř :-/

lv
25. únor 2017

Tak dej probiotika sobě, Hylak forte je výborný.

mmmarkytka
autor
25. únor 2017

Bereme oba.