Jak probíhá vyšetření dětí u očního lékaře?

bianca_86
24. pro 2017

Ahoj holky, jak by mělo "správně" probíhat vyšetření očiček? Ve školce probíhal screening, kde nám bylo doporučeno s dcerou (4 roky) navštívit lékaře. Už jenom sehnat očaře, který přijímá nové pacienty byl boj, nakonec se ale podařilo. Doktorka dceři prohlédla očička přes takový ten stroj a malá dostala brejličky na dálku. Za tři měsíce na kontrole dostala do ruky takovou tyčku s Ečkem na konci a měla ukazovat, kterým směrem jsou Ečka na tabuli. Moc jí to nešlo, tak doktorka řekla, že je nevyšetřitelná a ať to doma trénujeme a přijdeme za měsíc. Dobře, trénovaly jsme, doma bez problému, u doktorky tak napůl...ta moc spokojená nebyla a předepsala malý silnější dioptrie s tím, že kontrola za tři měsíce a uvidíme...Je tohle standartní postup jak probíhají prohlídky u očního? Mě připadá, že jí předepisuje brejličky stylem pokus - omyl...fakt nemám tolik peněz, abych mohla každé tři měsíce dávat 2000,- za nová skla.

vendelinka08
24. pro 2017

Syn ma tupozrakost. Dostal brylky pred rokem. A dioptrie zatim nemenila. Vysetreni probiha v klidu. Je strasne hodna. Chodime jednou za pul roku.

veronika_86
24. pro 2017

Byla jsem s malou na kontrole, když měla cca tři roky a probíhalo to tak, že se ji ptaly, co vidí na obrázcích, zakryly ji vždycky jedno oko, byl tam domeček, čtvereček, kolečko, jablíčko a nevím jestli ještě něco, všechno jim řekla, pak ji rozkapaly očička, šly jsme se projít a potom na nějaký stroj... který určil dioptrie a potom za doktorkou, která se podívala do očí a vše zhodnotila, malá měla všechno v pořádku a strašně ji chválily, že je šikovná, že všechno zvládla a nevztekala se a nebála se...

leneee
24. pro 2017

Hezky den.Mam bryle od 4.tridy. Za tu dobu mam zkusenost s nekolika lekari.Nevim jakou ma dcera vadu,ale detem se v tomto veku zrak stale vyviji,mam dojem az do cca 6ti let veku.Urcite zkuste jeste jine pracoviste,mozna vice specializovane na deti. Meli by mit i takovy pristroj,ze se ditko podiva dovnitr na obrazek a stroj mu nameri dioptrie,potom jde jeste na korekci s lekarem co dava takova ta sklicka do obrub a ten vysledek od toho strojoveho doladi. Pro deti je dobre kdyz ma tabuli s obrazky (domecek,kolo atd.), ty E jsou pro takto male dite tezke. Doporucuji pokud jste z Prahy, centrum zrak.vad Motol, nebo ocni centrum Kukatko.Kontrolni mereni vam mohou udelat i v optice,ale pravidelne prohlidky radeji podstupujte u spec.lekare.

lida9
25. pro 2017

nevysetritelna? to spis doktorka to neschopna😀 sla bych jinam urcite... me ted vysetrovali rocniho syna a doktorka si bezproblemu poradila...

mlynkova85
25. pro 2017

Já byla s dcerou 5 let v létě teď v lednu půjdeme znova. Za prvé mi bylo řečeno že do 3 dioptrii se to u takhle malých dětí brýle neřeší než jdou do školy oči se mohou spravit sami. Nejprve říkala obrázky jak bylo psané výše domeček, srdíčko, čtverec... Potom jsme šli na přístroj pak rozkapali oči musela je mít celou dobu zavřená a po půl hodině znova měření. Pak jsme šli za doktorem kde měl ještě on přístroj ale spíš s lupou kde studoval oči. Výsledek dioptrie 1.75 kontrola za půl roku než půjde do školy doporučoval by nejspíš brýle pokud se to samo nezlepší.

bianca_86
autor
25. pro 2017

@leneee já sama nosím brýle od 1. třídy a vzpomínám si, že mi lékař vždy zasazoval sklíčka do těch speciálních brýlí...dceři nic takového nedělala, jen jednou ten přístroj a pak podle těch Eček...jiné pracoviště jsme nesehnali. Jsme od Liberce, obvolala jsem co se dalo a tato paní doktorka je jediná, která byla ochotná nás přijmout

bianca_86
autor
25. pro 2017

@veronika_86 malá je taky šikovná, teda aspoň doma, když jdeme k doktorce, tak jí řeknu co jí bude dělat, aby nebyla nervózní, ale tam jí to ukazování prostě nejde. Nevím jestli to je nervozitou nebo na to prostě nevidí. Ty obrázky by za mě byly určitě lepší, ale to ona tam nemá. Mě právě zajímá jak jinde vyšetřují děti, klidně i mladší, protože když jdu po městě, tak potkávám i o dost mladší děti s brejličkama...

mari90
25. pro 2017

Kdy je prosim vhodne vzit dite na ocni prohlidku?

leneee
25. pro 2017

@bianca_86 chapu,proto pisu zkusenost od nas.najit dobreho lekare je tezke,kor pro deti... ale ze vase doktorkadcerku strojem nemerila a cpe ji hned dioptrie podle Ecek je fakt divne... kdyz mate pocit,ze to neni onco,zkusila bych hledat dal ☹ mnou uvedena pracoviste jsou jedni z tech top,ale pro vas asi spis daleko... ja bych zkusila jeste vysvetlit situaci v nakem vam blizsim zarizeni atreba by vas po novem roce nekde vzali,zkuste poptat,zda jim neodesli pacienti,rict ze jste fakt nestastni z pani doktorky,ze vam meni dioptrie co navstevu u takto maleho ditete-to se mi proste nezda ok.nebo alespon konzultujte i jinde co by doporucili? Nemate pripadne nejakeho znameho-lekare,ktery by vas treba mohl doporucit svemu znamemu-ocari?

mlynkova85
25. pro 2017

@mari90 nám doporučil obvodní lékař, ale pokud máš pocit že dítko špatně vidí tak se někam objednej. U dětí se to dá docela dobře poznat. Často zakopavaji neodhadnou vzdálenost...

veronika_86
25. pro 2017

@mari90 nás taky poslala doktorka, kvůli toho, že má přítel celkem dost dioptrií a kdo ví co všechno, tak pro jistotu, ale má všechno v pořádku, kontrola pro jistotu před nástupem do školy...

bianca_86
autor
25. pro 2017

@mari90 My jsme šly po screeningu ve školce...sama bych si toho asi nevšimla, nepřišlo mi, že špatně vidí.