Jak probíhá vyšetření na proktologii?

wehunka
9. únor 2015

Holky mate prosim nekdo zkusenost jezdime na proktologii ale zadne projimadla nic male nepomaha ma 22 mesicu a tak nam bylo receno od dr . Ze muzeme zkusit jedine vysetreni streva ale ze je to vse pod narkozou jak to prosim probiha? Nevim jestli ji mam dal nechat trapit nebo radsi tohle vysetreni ji nechat podstoupit ☹ dekuji za odpovedi 🙂

slunickova123
10. únor 2015

To asi myslel rektoskopii, tozn. Vysetreni konecniku endoskopicky- kamerkou, je to rychle, tak do 10 min. Ja bych do toho sla po dodelani ostatnich vysetreni, krev, ionty, hormony, ...aby se odhalila pricina zacpy.
Co papa a kolik toho vypije? To je take dulezite. A taky jestli jste ji neudelali doma nejaky stres kvuli kakani - pak to deti zadrzuji protoze se boji a stolice je pak tuha a boli je to a je to pak porad dokola..po tech vysetrenich udelat i tu rektoskopii. Ale neboli to, neboj..

slunickova123
10. únor 2015

@wehunka nebo jeste udelat irrigografii ( rtg streva s kontrastem) taky se dela ke zjisteni priciny zacpy, ale u vas to typuju spis na psychologickej problem, nez ze by bylo neco ve streve.

wehunka
autor
10. únor 2015

No ona toho vypije hodne a stravu ma taky upravenou zsdne sladke nic hpavne ovoce a zeleninu ale prave za topodle vseho ppsichyckego razu nema bo na to je prej mala ona se snazi tlacit ale nejde ji to bere probiotila lactulosu a vcera ji mepomohl ani easylux ani cipek na nocnik ji nenutime jen kdyz chce jit sama tak ji dam.ma nocnik

wehunka
autor
10. únor 2015

@slunickova123 tak nam.prave navrhly to vysetrebi bo puvodne ze by pockali do 3 let aby ji nemuseli tak malouu uspavat ale uz to zaka pomalu pul roku a uz ji ani cipky nezabiraji

slunickova123
10. únor 2015

No narkosa je jasne lepsi cim pozdeji tim lepe, ale zase ve vasem pripade to asi je vhodne provest ted..asi bych necekala a sla bych do toho. Deti to vetsinou snasi dobre ( tu narkosu) , obcas zvraci potom, ale to se behem par hodin taky spravi.

wehunka
autor
10. únor 2015

@slunickova123 a muzu se zeptat jak ste dlouho bxli potom zakroku v nemocnici?

slunickova123
10. únor 2015

Nebyli, ale znam to dobre, protoze jsem zdravotnik. S tato starym ditetem po narkoze budete v nemocnici podle me do druheho dne, ale mozna nekde pousti i ten samy den.

wehunka
autor
11. únor 2015

Aha dobre snad tam nebudeme dlouho