Jak se to dá doma s autistou zvládnout?

janulm
7. pro 2017

dobrý den, mám skoro čtyřletého syna, u kterého je podezření na atypický autismus. Prosím, jak se se to dá doma s autistou zvládnout? Má vaše rodina nějaký speciální režim? Dá se s touto diagnozou nějak žít? Vůbec nevím, co nás čeká. Syn dosud nemluví. Máte to taky tak někdo? Nezblázním se?

etinka
7. pro 2017

Zkuste uzavřenou skupinku Jiný svět našich dětí.Je nás tam hodně maminek autistů a snad to zvládáme všechny😉

janulm
autor
7. pro 2017

díky moc.

lansi83
7. pro 2017

@janulm , ahoj, můj syn má ADHD a nějaké netypické znaky autismu, podle psychiatra. To ještě nemusí znamenat, že je autista. Já vím, je to hodně těžké, když má dítě nějakou poruchu chování. Malý taky moc nemluví, je pozadu s vývojem už od narození, ale to je tím že má neurofibromatosu 1.typu. A tohle všechno spolu souvisí. Nejhorší jsou ty stavy afektu.. Nechtěla bych, aby musel brát chemické léky. Doktoři mi pro něj poradili doplněk stravy s názvem Eye g, který je vhodný pro děti s ADHD a autismem. Můžete zkusit také dávat. Je to ale dražší. Měsíčně to stojí cca 800 Kč. Buďte ráda, že máte partnera a podporu rodiny. Já jsem na všechno sama a je to o to horší. 🙂