Jak se zbavit zadní rýmy ?

merja
11. lis 2012

Ahoj už nevím co dělat. Měsíc bojujeme se zadní rýmou. Bylo to v pohodě, ale poslední týden se budí k ránu, je nervozní , má ucpaný nos a když šplíchnu mořskou sůl tak se toho moc nevysaje. Je mi divné,že to trvá tak dlouho a je to horší ( neteče mu z nosu ). Chodíme na procházky a vlhkost máme 50%. Paní doktora říká, že s stím nedá nic dělat pokud to nebude "zelené",... Co používáte a jak se staráte o mimča, trvá to také tak dlouho? Díky za pomoc ☹

mailli
11. lis 2012

Já jsem používala a doteď používám pro celou rodinu Tymiánový krém od firmy Just (poptej se v okolí, jestli někdo nedělá prodejce a nebo je možné přes jejich stránky najít zástupce v tvém okolí). Krému stačí jen maličkaté množství, trošku mázneš po stranách na nos, na čelo a kdyby byly horečky, může se mazat i na chodidla. Já už takhle řeším zadní i normální rýmu a odsávačku jsem už přes rok nevytáhla, opravdu. Ten krém (silice v něm) rýmu rozpustí a ta sama potom odtéká, takže už jen otírám nos a malá se naučila i rychle vysmrkat. Jinak zadní rýma je potvora a poprvé jsem s ní bojovala taky docela dlouho, než mi tohle poradila kamarádka 😉

merja
autor
11. lis 2012

ještě bych chtěla říct to nejdůležitější, malému je 3měsíce 🙂 můžu ten krém použít?

korityakova
11. lis 2012

odsavat odsavackou na vysavac a pozadat doktoru o palmikon kapky jenze nevim jestli to muze maly kdyz ma 3 .mesice sou to antibioticke kapky ale nam zabiraly!

myskin
11. lis 2012

Ten tymiánový krém od Justu máme, je dobrý, ale hodně silný, takhle malému mimču bych mazala malé množství pouze na chodidla (takhle mi to doporučila i poradkyně firmy Just). Dceři 4,5 roku to mažu někdy na hrudník, ale pokaždé se malinko osype. Ale pokud se opatrně používá tak je výborný. Máme od Justu i Eucasol a je výborný. Při rýmách ideální. Jinak dcera taky trpí na takové ty rýmy co se ne a ne spustit a jediné co nám na 100% zabere je inhalátor, inhalujeme Vincentku. Kupovala jsem ho loni kdy holka měla ze školky pořád takovéhle rýmy. Minulý týden jsem za něj byla vděčná když měla náběh na laryngitidu.

myskin
11. lis 2012

A ten inhalátor jsem používala i na druhou dceru když byla mimčo. Při rýmách a kašlech. Nechala jsem ho funět nad postýlku, máme ultrazvukový takže je tichý.

cuci25
11. lis 2012

Nám bylo řečeno, že je to problém topné sezóny. Taky to teď máme a malá to měla i když se narodila. Od ledna snad do března. Pořád jsme stříkali Sterimar na zvlhčení a odsávali, ale většinou se nic neodsálo. Podle mě to ani neni rýma jako normální rýma. V nose nic nemá, je to jakoby to měla někde mezi nosem a krkem. Nedokážu to možná správně popsat. Každopádně dávám jí na noc na postýlku mokré pleny a na topeních v místnostech mám mističku s vodou, aby se zvlhčoval vzduch. Taky už jsem z toho nešťastná a nevím co s tím. Venku je jí líp, to je vidět, krásně tam spinká a nechroptí...

cuci25
11. lis 2012

@myskin můžu se zeptat na ten inhalátor? Ráda bych si ho vyhledala na netu a něco si o něm přečetla. Děkuji 🙂

mailli
11. lis 2012

@merja já ho malé zkoušela na 3 měsících a bylo to v pohodě 😉 ale stačí opravdu jen maličko - sotva si tím "umazat" špičku malíčku. pro dospělého samozřejmě víc, ale dětem opravdu jen malinko

eyael
11. lis 2012

Nám pomáhá rýmu rozpustit Mucosolvanem - výhoda je, že se dá rozpočítat dávkování i pro malá miminka, malá ho měla poprvé taky kolem 3měsíců - chytí vždycky něco od starší ze školky. Mucosolvan Junior rozpouští hleny a ty pak snadno odejdou (z nosu, z průdušek).
Jinak malá miminka ještě nemají oddělený nosík od krku (píšu laicky), takže když se jim cokoli nakape do nosu, steče jim to rovnou do krku, na to pozor. Takže když už, tak nekapat do nosu, ale na vatičku a vytírat nosík. Ale to asi nepotřebujete řešit 😉
Jo a po mořské vodě taky měly obě holky spíš větší rýmu, nějak jim to nesvědčí.

merja
autor
12. lis 2012

já dneska v lékárně dostala nasivin. Píšou tam možné nežádoucí účinky tak uvidíme :-/ Ten stermia.. mořská sůl ne a ne zabrat, max . vyplaví nějaký ten sopílek,ale pořád to jde vzadu slyšet. Nejhorší je to k ránu, to musím stávat kvůli tomu každé 2hodiny a kojit. Dřív to bylo jen jednou za noc a pak ráno. Plinku jsem dala k hlavě namočenou a kápla tee tre oil,ale výsledek nic moc.

kamimik
13. lis 2012

Tak u nás Physiomer (mořská voda) nebo Vincentka...někdy to sice trvá,ale zaberou vždycky🙂

myskin
16. lis 2012

@cuci25 inhalátor máme New Projet firmy Artsana, jsem s ním spokojená, jediné co bych mu vytkla je že jde hůř zaklapávat víčko, chce to cvik. Ale jinak je velmi tichý, jde nastavit intenzita mlžiny. Dávala jsem inhalovat Vincentku a zatím to vždy zabralo. Ještě je na rýmu dobrý babský recept - rozkrájet oloupanou cibuli, zabalit do mokré plíny, promačkat aby cibule pustila šťávu a takto celé to dát na talířek někam blízko k dítěti. Smrad je v pokoji teda děsnej 😝 , ale na rýmu to pomáhá.

jmisa
17. lis 2012

Syn má zadní rýmu od miminka, v podstatě jsme se jí nezbavili doposud, a vyzkoušeli jsme kde co. Několikrát měl i stěry na ORL, ale vždy čisté, takže už to nijak neřeším. Stěry měl dokonce bez nálezu, ikdyž se rýma zabarvila do žlutozelena.
Takže teď už jen zvlhčujeme vzduch a na spaní prostříknem nos vincentkou, jinak nic.

barculinkaa
19. lis 2012

@jmisa Chtěla bych se zeptat jestli syn při te rymě i pořád jakoby fuňel.

jmisa
19. lis 2012

@barculinkaa nevím, co myslíš funěl. Spíš to v něm "chrochtá" vzadu. Teď už smrká sám, ale dřív jsem to zkoušela i odsát a nikdy nic nešlo a teď nevysmrká taky nic. Přitom mandle v nosíku má standardní, nic zvětšeného.

alexyn
21. lis 2012

používáme Vincentku a z balzámů nedám dopustit na eukalyptový balzám mucoplant dr. theiss - má víc využití (např. do horké vody v míse a odpařuje se nebo se natře hrudníček a záda)

merja
autor
3. pro 2012

Tak zadní rýma je horší a horší už je to slyšet celý den a večer se kvůli tomu furt budí a brečí a "funí" , navíc začíná kašlat, jako by špatně polkl a snaží se to vykašlat ☹ Na www.porodnice čtu,že to může být příznak alergie, .. reflux, tak nevím teda co dělat. Doktorka říká, že je to normální, že děti prostě leží a nehýbou se ☹

breadfish
13. srp 2015

Zkoušela jsi kapky Quixx Baby pro kojence? Nebo u větších dětí Soft? Já je dávám i preventivně, protože ulehčují uvolnění nosíku a tak se hlen nehromadí, všechno se odsaje/vysmrká a hodně to funguje i na zadní rýmu.

suxumuxu
10. říj 2015

@breadfish Kapičky Quixx Baby jsem objevila nedávno a musím souhlasit, že jsou super. Měla jsem velký strach z rýmy během letošního léta (horko, střídání teplot, klimatizace), ale při pravidelném vytírání nosíku kapičkami se rýma nedostavila, sláva! 🙂

mamasara
27. pro 2015

Jak píší holky, taky bych proplachovala. Quixx baby kapičky nebo klidně i sprej, pokud vám je víc jak 1/2 roku...a teplé obklady na čelo, aby dutiny povolily a šlo to ven.

lucpav
10. led 2016

Ahoj holky tak my meli vcera 8tydnu a dnes je to 8.den co nas trápí rýma a kašel 😔 zatim nevidim žádne zlepšení mame prospan sirup a quixx jak dlouho to muze trvat????Dr nám rekla 2-3tydny mate zkušenosti u tak maleho miminka?Nejhorsi je ze maly se těmi hleny davi

bunny123
21. únor 2017

Obnovuji téma - Jak se zbavit zadní rýmy, ale u dospělého? Taky Just, Vincentka, inhalovat?

zdenka_novotna
28. únor 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@bunny123 Ano, Just pouzivame cela rodina 👍 chlapovi davam jeste na inhalace Olej 31, tady se temer vubec nemarodi 🙂

bunny123
28. únor 2017

Just je zázračný, po 24h mazání se rýma spustila. Díky za tip!

zdenka_novotna
1. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@bunny123 Já na něm vyrostla, taková rodinná srdcovka, tak ať Vám též skvěle slouží 🙂

miamah25
3. kvě 2018

Dobrý den, mám prosbicku, synovi je 15 měsíců a potýká se se zadní rymou, která mu stéká do krku a pri spánku kašle...dávám sterimar, strikam sprej od justu, ale nic nezabírá...už jsem z toho zoufalá...nemáte nějakou osvědčenou radu? Děkuji

bendice
5. únor 2019

@mailli můžu použít u 3.5 měsíční dcery?