Jak zabránit dalším synechiím?

sarkakh
7. lis 2019

Moc prosim o pomoc, ikdyz se jedna o velice intimni dotaz. Nemam s kym v rodine to probrat. Loni o vanocich jsme s 2 letou dcerou byly pediatrem poslany na detskou gynekologii. Tam ji rozrusili (tycinkou s vatickou) srust. V lednu probehla kontrola. Vse v poradku. V breznu kontrola na mou zadost take ok. Ubehl nejaky cas a nezdalo se mi to, tak jsme jely zase na gynekologii (v cervenci). Doktorka konstatovala, ze je to opet srostle asi o 2 mm. Opet srust rozrusila. 2 milimetry jsem proste neuhlidala. Nevim jak. Kazdy den to misto osetruji, roztahuji, mazu Infadolanem. Jsem vazne pecliva a sama z toho spatna, ale cim vic tam koukam, tim vic se mi to zase nezda. Na konci dirky (vespod) ma kuzicku takovou pruhlednou (tenkou) a nevim zda je to normalni nebo jde zase o srustani. Lze to videt jen kdyz ji trochu vice ,,roztahnu,,. Muzete me nekdo uklidnit ze to tak maji i jine holcicky? Myslenka ze tam jdeme zase je nepredstavitelna. Jinak se mi ten otvor zda dostatecne velky. Konci spolecne s vnitrnimi stydkymi pysky. Vim ze je to hrozne takto popisovat, ale budu rada za jakykoli postreh. Moc dekuji.

amazonkajanik
7. lis 2019

Hele,neteř se narodila a měla ji úplně srostlou a dělali jí to laserem. Od té doby klid a dnes je jí 14let. Jak zabránit srůstání u vás? Napadá mě akorát kousek gazi,jako bariéra,ale to by byl zase průšvih po stránce hygienické

sarkakh
autor
7. lis 2019

@amazonkajanik Ja prave nevim jestli ten nas stav uz neni standardni. Jestli nepanikarim zbytecne.

slunecnice156
7. lis 2019

Stava se to casto, take jsem ja blba to nechala dceri rozrusit a pak si precetla info ze na zapade to vubec nehlidaji a nerozrusuji, rozrusi se to holkam samo.. nemluvim o pripadu kdyz je dirka zarostla cela..

ina10
8. lis 2019

Ahoj, naše malá to taky měla, když jí bylo něco kolem roku, začalo to nenápadně od hráze směrem nahoru (jak tomu říkají dorzální synechie), tak jsem několik dnů mazala olejem při každém přebalování (aby synechie byla pružná) a při dalším přebalování dostala do ruky hračku a spojeným koncem manikurní pinzety jsem to rozrušila. Upozorňuji, že na hygienu jsme před synechií dbali a mazali 2-3krát denně (a přesto se jí to udělalo)...tak jí to zkus doma taky promazávat a pak rozrušit.

mamcalenca
9. lis 2019

@slunecnice156 tak to by mě zajímalo jak seto těm americkejm holkám samo rozruší, že by měli jiný pipky než naše český holky? dírka nikdy nezaroste zcela,prý....říkal pediatr,že na cůrání vždycky zůstane čast otevřená

sarkakh
autor
10. lis 2019

@ina10 Tak na to si uprimne netroufam. Zvlast kdyz si nejsem jista ze je to potreba.

sarkakh
autor
10. lis 2019

@mamcalenca treba se to rozrusi casem kazde holcicce. Akorat tady se to podchycuje vcas a jinde to neresi. Netusim.

mamcalenca
17. lis 2019

Tak jsem byla u svého gyndaře, zjistit si nějaké podrobnější info, ty holčičky co na to trpí, to můžou mít ve vlnách nárazově, třeba teď po dobu několika týdnů, pak to zase ustane, za čas se to může opakovat, nic na to neexistuje, jen oddalovat a rozrušovat tímto způsobem. A pokud možno to udržovat pořád mastné, protože mastné nesroste, na toto mi byl doporučen lubrikační gel( opravdu, ale není to klasický, co koupíte v drogerce) tento je na silikonové bázi a vážně namažu ráno a po celý den jí to vydrží mastné a oddaluju a jde to o mnoho lépe. Kdyby měl někdo zájem: GLIDE 4 YOU, stál mě okolo 160 kč a stačí ho kapička.

sarkakh
autor
17. lis 2019

@mamcalenca Diteti lubrikacni gel? My tedy davame Infadolan, je jako vazelina. Jak stare holcicce ten gel davas? Diky.

mamcalenca
20. lis 2019

@sarkakh taky jsem vytřeštila oči, ale jak říkám, dávám jí speciální gel, zkus si to najít, něco vyčíst o něm, je třeba i na opruzeniny, hemeroidy,na masáže, vyrážky,na péči o kůži proti mrazu,...je na bázi silikonu, a pipka dcerky je opravdu celičký den klouzavá i když čůrá,...dcerce budou za týden 2 roky, ale píšou tu že je to zcela hypoalergenní,neobsahuje tuky ani jiné látky biologického původu, je omyvatelný vodou a mýdlem