Je to borelióza?

alikscha
5. srp 2020

Maminky prosím moc o radu. Můj syn 3,5 roku měl v neděli na nožičce štípanec. Teď je období přemnožených komárů, tak jsem to brala tak, že za 2 dny zmizí. Od včerejška mu to splasklo, ale rozšířilo se to na 5cm. Obrovský flek... Byla jsem u doktorky, ale protože je u nás v MSK opět výskyt Covidu, nechtěla nás bez objednání vzít a sestra na to koukla, že to bude od komára a je to jen špatná alergická reakce. Doporučila mi Batadine a mastičku. Pokud by se to rozšiřovalo, tak zavolat a poslat foto. Nicméně do večera se to opět zvětšilo asi na 7 cm a dneska ráno se udělal v té červené skvrně bílý jemný kruh.. Okamžitě jsem to poslala paní doktorce, ta si nás pozvala. Každopádně dala mu tam zase betadine, mastičku a prý to máme nechat 24 h zalepené a zítra mazat mastičkou. Já to před chvílí odlepila a mám fakt divný pocit. Nelíbí se mi to a mám strach z boreliózy. Viděla jsem pár fotek na internetu a dost mi to připomíná.Syn má menší vadu řeči, takže moc nemluví a nevím, jak se cítí , ale nesvědí ho to. Ale třeba 2 dny se z ničeho nic začal počůravat a nebo kakat do slipů a vůbec o tom nevěděl, jakoby to necítil. Je to divné, tohle vůbec normalně nedělá. Jak to poznám? Může to dle fotky být ono? Je to ve skutečnosti tmavší a kolem se ten kruh zvětšuje, je takový bílý. Mám čekat a nebo jít rovnou do nemocnice?

lv
6. srp 2020

Jako klasický boreliovy flek to nevypada. Počkej na lékaře, i kdyby to byla borelioza, tak to vymesovani s ni nesouvisi (nejake neuro potize jsou u nelecene, po nekolika letech, ne hned)

ladyhacek
6. srp 2020

Manžel mívá od štínutí horší, mnohem horší fleky - alergická reakce. Minulý rok mu to zčernalo a vyřezávali mu to - otrava okrve. Tady to zatím vypadá dobře. Flek měl/pět má mnohem větší a fialovější >natírá černou mastí - ichtoxyl a je to lepší. Zkuste tu nebo calcium mast > pokud by se vám o víkendu nezdál jela bych na pohotovost, ale ono to chce čas. Ještě doporučím fenistil kapičky

neomenia
6. srp 2020

Takhle borelióza nevypadá, zkus ichtiol nebo visnevski balzám. Je to větší reakce na bodnutí.

amazonkajanik
6. srp 2020

A já bych radši šla. Jestli se zvětšuje a je ohraničený,tak by to mohlo být. Jsem zrovna po léčbě od boreliozy,ale od klíštěte. Jeden den flek červený,velký jak 5koruna,druhý den už jak 50koruna a bílý flek uvnitř jsem ani neměla. Naštěstí podchyceno včas,měla jsem atb jen na 10dní po 12h a dle krve protilátky jsou

anettkah
6. srp 2020

Vcera jsem byla s takovym flekem u doktorky a u nas to nic neni. Mam mazat tekutym pudrem 😉

balogis
6. srp 2020

Tohle není borelióza,teda nejsem lékař ale nevypadá to tak..je to alergie na hmyzí štípnutí..mě teď v sobotu bodla včela a místo toho aby byl otok menší a menší byl větší a větší a bylo mi řečeno,že to je typická alergická reakce

amazonkajanik
7. srp 2020

@balogis jenže včela nepřenáší boreliozu. Ano,u tebe je to alergická reakce na včelí jed a příště bych si dávala bacha,aby místo kozniho projevu nebyl otok těla. Jinak,není to tak dlouho,co jsme tu boreliozu řešili a paní tu psala,že u nich byla nákaza od komara

alikscha
autor
10. srp 2020

Děkuji všem, už jsem klidnější. 3 dny je nožka v pořádku. 🙏 Akorát jak jsem psala, od toho bodnutí má stále problém s tím, že nekontrolovatelně vyměšuje a neví o tom. Nevím, jestli je to souhra náhod, ale je to záhada. 😔