• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je to šestá nemoc? Teploty, afty, pupínky

29. prosince 2010 
Prosím zkušené maminky, jejichž děti prodělali šestou nemoc o názor, zda má moje cácorka taky tuto nemoc. V neděli odpoledne měla horečku 38,5 (po odečtu 0,5stupně), celé pondělí také vysoké teploty - snižovala jsem je čípky. V pondělí jsem byla u doktorky a řekla, že to budou zoubky a že má trošičku červený oblouk v pusince, takže možná aftíky. Včera už teploty nebyly, jen jednou teplota vyskočila a dala jsem zase čípek. Dnes už úplně bez teplot a ráno jsem mezi prsíčkama objevila červené pupínky (jen neznatelně vystupují na povrch) - je to jako malé červené popraskané žilečky pod kůží. Teď už to má na bříšku a zádíčkách, za oušky a ve vláskách. Bohužel naše doktorka má dovolenou a záskok byl jen do oběda. Vzhledem k tomu, že nemá teplotu, tak k doktorce vyrazíme zítra. Ale přesto, prosím, o váš názor.
A ještě jedna poznámka (možná drzá), ale pište jen maminky, jejichž děti to prodělali a ne názory - "neměli jsme to, ale myslím,,,," - děkuji. :wink:
29. pro 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky,

my sme mali uplne rovnaky priebeh, teploty a na treti den pupienky najprv na hrudnicku a potom uz na brusku a chrbte. Najprv som si myslela ze nejaka alergia :wink: a potom mi doslo ze nie, ze je to siesta nemoc. Podla toho co popisujes je to siesta nemoc, mudra nam dala potom fenistil aby ho to nevrbelo a za 2 dni bol ok.
29. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim ze jo :wink:
nase mala to mela taky nejak v 7mi mesicich; mela horecky 3 dny pres vikend a v pondeli bez teplot se osypala tak jsem to tak tusila na sestou nemoc. K mudr jsem jen zavolala a popsala ji to a ona mi to potvrdila, nebylo treba k ni chodit, stejne by s tim nic nenadela, vyrazka muze byt 1 nebo vice dni, pak to zmizi a nic se nedeje :slight_smile: .
29. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsme tak měli. osypání vypadalo, jako kopřivka. za pár dní zmizela :slight_smile: byli jsme u Mudr a ta brala malému krev. byla jsem v té době těhotná, tak se Mudr bála, jestli to nejsou spalničky a raději ho otestovala. byla to 6. dětská :o)
29. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malej to měl před měsícem... 3 dny teploty mezi 38-39,5. Třetí den od rána šla teplota celkem dolů a čtvrtej den když už neměl teplotu, tak se mu osypal hrudníček a záda, byla to taková krupičková vyrážka a bylo to světlý a pak se mu to rozšířilo do obličeje, tak měl takový větší flíčky. A za dva dny to zmizelo. Taky to určitě souvisí se zoubkama, to je imunita oslabená. Sem zrovna malýmu ten třetí den teplot našla další zoubek.
29. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,náš malej to měl taky..3 dny vysoké teploty a pak se osypal,měl to všude,můžeš mrknout na fotky 28 a 29 fotka,tak vypadal když to měl
takže si myslím že by to tvá dcerka mohla mít
29. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj -my meli taky pred 14 dny 3 dny horecku- po 3 dnech ustala a objevily se drobne pupinky- vaham zda to tedy byla 6 nemoc ci ne. Zoubek se nam nasledne vyklubal take
29. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, skoro určitě je to šestá nemoc.

Stačilo se zeptat ve starším tématu :wink: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/sesta-nemoc-6/?page=1
29. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my to měli úplně stejné. Dva dny teplota mezi 38-39, třetí den úplně bez teploty, za to se nám osypala. Šla jsem s ní k doktorovi, který potvrdil šestou nemoc. Těma vyrážkama už nemoc končí-takže ještě den dva a měli by jste to mít za sebou.
29. pro 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek