Jsou to neštovice?

moxha
4. zář 2018

Dobrý den.Dcerce se od včerejška objevily pupínky.Nejdříve na obličeji a jeden na zádech.Ráno už měla pupínků plný obličej a kolem zadečku a po návratu že školky už je má i na nohou.Nijak moc ji to nesvědí.Nemám zkušenosti.Mohou to být neštovice?

merope
4. zář 2018

Nevím, co to je, to nepoznám, ale podle popisu to je rozhodně něco, co patří k lékaři. Minimálně zavolat na pohotovost, zda tam vyrazit rovnou nebo až zítra ráno na dětské. A pozor - jelikož to bude asi infekční, tak volat a podle pokynů chodit (ať se nepotká s nikým jiným, zvláště ne s oslabenými touto chorobou nenakaženými dětmi). https://www.babyweb.cz/detske-nemoci-spojene-s-...

moxha
autor
4. zář 2018

Jojo už jsem volala dr a jdeme k ní zítra ráno....

rubika
4. zář 2018

No jestli mela pupinky vcera a rano dalsi vysev nechapu co delala ve skolce? Rozumim kdyz se dite osype behem dne ve skolce, ale takto... Asi jsem divna, ale mysli nekdo i na ty ostatni deti ve skolce, na jejich rodiny, malicke sourozence atd... Podle me je nezodpovednost dat infekcni dite do skolky.

moxha
autor
4. zář 2018

@rubika tak nikdo nepotvrdil,že pupínky jsou infekční.Učitelka byla upozorněna a dítě viděla.Předpokládám,že pokud by se ji něco nezdálo,dítě by do školky nepřijala....

vendelinka08
4. zář 2018

Klidne to mohou byt nestovice a do skolky bych dite s pupinky nedala...pokud to nestovice jsou..muze nakazit dalsi deti a za to vam asi rodice nebudou vdecni. Uvidite...

merope
4. zář 2018

@rubika Tak to mě napadlo taky, ale to už se holt stalo... a co čtu od @moxha tak možná to ráno nebylo tak výrazné - pokud učtelka viděla a přesto dítě vzala.

rubika
4. zář 2018

@moxha právě ze všechny detské nemoci, ktere se projevuji vysevem pupínků jsou vysoce infekcní, pata nemoc, sestá nemoc, nestovice, ruka noha pusa.
Toto na stípance od hmyzu ani na alergickou reakci nevypada.
Já jsem kvůli nákaze detskou nemocí, jak sem vodila syny do skolky prisla ve 22tt o dite. Oni se sice nenakazili ale já v satne ano. A nebylo to moc vesele...

michaela_2
5. zář 2018

@rubika mohu se zeptat, o jakou dětskou nemoc šlo? Mám dítě v 1. třídě, druhé ve školce a jsem v 15. týdnu........Tak jen, na co dávat pozor ☹ Většinu dětských nemocí - neštovice apod. jsem už prodělala jako malá a děti je mají také za sebou....

michaela_2
5. zář 2018

@moxha Píšete, že ráno měla pupínků plný obličej a kolem zadečku také - a šla do školky........No comment, fakt. Tohle štípance nebudou a nevypadá to ani na alergickou reakci a věta - nikdo nepotvrdil, že jsou pupínky infekční, ale u doktora jsme zatím nebyli, je fakt dobrá 😀

Neštovice u našich dětí vypadaly trošku jinak. Ale jakmile by měly více pupínků ve větším množství (kousance od komára asi pozná každý), tak do školky a školy prostě nejdou, dokud mi lékař nepoví co to je.

irena1111
5. zář 2018

@moxha z těch fotek toho moc poznat není ale pokud jsou to pupínky naplněné tekutou tak to neštovice klidně být můžou a pokud jde o tu nákazu ostatních tak neštovice jsou nejvíce infekční tři dny před jejich výsevem takže ještě dřív než jsou vůbec vidět.

michaela_2
5. zář 2018

@irena1111 nám doktorka řekla, že nakažlivé začínají být až 3 dny před výsevem, ale nejvíce infekční jsou právě v ty první dny, kdy se postupně objevují 🙂

irena1111
5. zář 2018

@michaela_2 já mám informace takové, že jsou nejvíce infekční právě ty tři dny před výsevem a v tom je jejich zrádnost šíření

michaela_2
5. zář 2018

@irena1111 no každopádně, pokud to jsou neštovice - z fotky nepoznám, tak ten den kdy šla s prvními pupínky, spolehlivě nakazila minimálně několik dalších dětí, které to před tím třeba nechytly 🙂

michaela_2
5. zář 2018

Připadá mi to podobné muchničkám, když se teď dívám

irena1111
5. zář 2018

@michaela_2 mohla a nemusela, to stejně takhle zpětně už nikdo nezjistí a teď už je to vlastně nepodstatné. Autorka půjde zítra s malou k dr a uvidí co bude dál.

rubika
5. zář 2018

@michaela_2 Páta detská nemoc. Je to nová nemoc, takze jsme ji jako deti v tech 80tych letech neprodelali. Nebezpecna je hlavne ve 2 trimestru. Kdyz bych vedela ze se ve skolce vystytuje radeji bych dite stahla, za to to riziko nestoji.

michaela_2
5. zář 2018

@rubika to mě strašně mrzí :(
Já chápu ze někdy ta nemoc propukne až během doby - ve školce přes den atd. To se hold nedá nic dělat. Ale pokud už dítě jeví jasné znaky mozne nákazy - jdu s nim proste k doktorovi at mám jasno 🤷‍♀️

Vloni jsem rusila Silvestr u nás - protože u syna radily neštovice - a jesteze tak! Na Nový rok se mu objevily první pupence - a měla u nás přespavat znama, měsíc před porodem - která díky mému telefonátu zjistila, když šla ze zájmu na odběry protilátek - ze je neměla!! A to ji maminka její tvrdila, ze určitě jo......To by mě normálně kleplo, kdyby je u nás chytla takhle před porodem

rubika
5. zář 2018

@michaela_2 Já chytla nestovice 8 mesicu po porodu a bylo to peklo. To ze maji dospeli tezsi prubeh je pravda... Horecky, plny oblicej, vlasy, zada, prsa a do toho jsem nekolikrat denne kojila. Nastesti mi jedine jizvy zustaly na prsou co mi rozskrabl prcek. On mel vsehovsudy 8 pupinku... Blbe je ze kdyz to ma dite do roka. Pravdepodobne to dostane jeste jednou...

moxha
autor
5. zář 2018

Tak jen podávám zprávu jak jsme dopadly.Neštovice a ani tzv.pátá nemoc to Není!!!!.S největší pravděpodobností je to jen alergická reakce a dnes už pupínky pomalu mizí.A dítě do školky nechodí....

jaruska024
30. říj 2018

Ahojky můžou to být neštovice?

eva118
30. říj 2018

Ano můžou, takto vypadaly u dětí první den. Pak se zvětšily a podlily.

anettttkaa
2. led 2019

Prosím poraďte, je toto počátek neštovic??

hanahana
2. led 2019

@anettttkaa klidne ano, my je ted aktulne mame. Vecer jeden pupinek a rano jich zacalo pribyvat. Hned jsme sli k mudr, pac to bylo v patek....