Kašel a stála nemocnost. Poradíte, prosím?

gabriellkas
31. kvě 2023

Ahoj všem.
Dcera je posledním rokem ve školce (od září je v jiné třídě předškoláci, jiné učitelky, já nastoupila do práce) v září jde do školy. (je jí téměř 6 let)
Od září stále bojujeme s různým nachlazení, virozou atd (kašel, horečka, rýma - klasika)
Vždy je třeba 5 dnů ve školce a pak zas marod. V období vánoc byla 3 týdny v horeckach, kašel, bolesti v krku, rýma bolesti hlavy, zvracení, že je to viroza, pak když jsem si dupla udělali crp, to bylo trochu zvýšené a prý přijďte po neděli, říkám nemůžu pořád být doma musím ji odvést k rodičům tak ji udělali vyter a hle náš první streptokok byl na světě. Dostala atb penicillin. Říkám co s tím budeme dělat že je pořád nemocná. Žádná imunita. Tak ji dala broncho-waxom a 3 měsíce byl klid max rýma a malý kašlik. Po dobrani jsem za chvíli chytili opět streptokoka. Penicillin nebyl byla doma 3 týdny. To uz jiná paní dr. hned vyter že litá streptokok ne jak tamta stále viroza... A měla ho. Tak 3 týdny byla doma. Domarodila byla celkem 7 dnů ve školce a zase to samé vyter - streptokok - atb. Opět nebyl penicillin. Zase 3 týdny doma a ted 5 dnů ve školce a opět marod. Rýma, brutus kašel, průjem, horečka. Jelikož jsem musela pro OCR tak dr ji prohlédla ale nedá se diagnostikovat co jí je... Až tak za 3 dny... Jinak tedy podotýkám že je alergik na roztoče, trávy, a snad břízu. Když má chrchle v noci ma aerius, ale teď ji to moc nezabírá. Vcera Dr že ji mám dát mucosolvan junior. Chrchlala téměř celý den. Na noc když dam aerius nesmím dát fenistil. Tak dám když jde spát fenistil a případně v noci levopront... Noc byla šílená zabere to tak na 2 hodky a pak kašle. A dnes také šílené tak jsem dala ráno mucosolvan + ji dávám cibulovou šťávu a lichocerisnici a odpoledne jsem dala už i stoptusin a trošku se to ulevilo na půl hodky si zdrimla. Ještě v poledne měla acc sirup že to můžu dát místo mucosolvan ale přišlo mi to horší. Tablety do vody neměli. Už ji boli bříško z kašle. Už nevím co jí dát. Teď už jsem dala fenistil už chudák nemůže je vysilena. Na noc ještě dávám cibuli v misce k posteli. Trochu to pomáhá. Dnes zatím zvýšená teplota, téměř pořád 37,8

Holky poraďte už nevím co s ní...

laxesis
31. kvě 2023

Ahoj, asi úplně neporadím, ale zeptám se - bere nějaká probiotika, aby tu imunitu měla taky z čeho budovat po (a při) těch atb? Je to hodně důležité. My měli se synem takto náročný loňský rok, taky byl věčně doma :( na streptokoky zase trpím já, taky opakovaně....tím nedostatkem atb a častým výpadkům penicilinu mi bohužel přijde, že se mi poprvé nepřeléčil pořádně a stále se to vrací, jakmile poleví imunita :/

dashyyy
1. čer 2023

Kluk letos 3x streptokok za sebou, bral měsíc bactoral a nic.. teď jede kombo luivac + kolostrum a vypadá to, několikrát ťukám, že se drží

gabriellkas
autor
2. čer 2023

@laxesis vždy k atb měla probiotika

gabriellkas
autor
2. čer 2023

@dashyyy tak mi dostali půl dithiadenu na noc a aerius vysadit . Měl na ní úplně opačný efekt. V noci sebou mlátila, kopala, křičela, takže dnes znova u dr. Nesmí ho brát. Zvýšila dávku fenistil + můžu dát levopront. Dostala v půl 9 fenistil a teď levopront protože zas měla chrchel. Zapla jsem zvlhčovač nakrajela cibuli do misky. Cca po 20 min. zabral. Na jak dlouho to uvidíme v noci.... Přes den dostala nově erdomed sirup. Tak uvidíme jestli bude do neděle lepší. Už přes den chrchla méně. + ještě stihla nakazit mě. Já rýma jak řemen, prskam jak křeček a pálení v krku...
Tak snad to s tou mou prďolkou bude lepší. Jinak na poslech dýchání čisté

marry94
2. čer 2023

@gabriellkas u nas hodně pomáhá klasický zabal při kašli nevěřila jsem ale zabírá lip než fenistil a dithiaden

gabriellkas
autor
2. čer 2023

@marry94 mokrý na krk a na to suchý?

monykatvrda
3. čer 2023

Inhaluje dcera? Zkuste pořídit inhalator, do toho buď fyziologický roztok nebo Vincentku… A případně se zkuste poptat po dýcháku, jestli by vám na takový kašel nedali radši ten místo sirupů…

ladyhacek
3. čer 2023

@gabriellkas naše dětská doporučila bactoral, je drahý ale od poslední angíny nic. Drží se k tomu doporučila kolostrum a id velikonoc se kluci drží 🙏👍👏
Bactoral jsou probiotika, ale přímo do krku, u nás to pomohli, také se nám streptokok pořád vracel

gabriellkas
autor
4. čer 2023

@ladyhacek děkuji za informaci. Eli už skoro ok. Pro změnu já jsem marod. Asi jsem to od ní chytla

gabriellkas
autor
4. čer 2023

@monykatvrda neinhaluje. Dr. přemýšlela jestli nám napíše dychadlo ventolin. A zatím máme erdomed