Klebsiella pneumonia. Pořád dceru trápí průjem

ismail
1. říj 2010

Dcerce byla při výtěru nalezena bakterie klebsiella pneumonia. Zhruba tři týdny trápí dceru průjem, nejprve jsme jí dávali Hylac na upravení střevní mikroflóry, ale žádné výrazné zlepšení nenastalo, poté jsme přestoupili na probiotické kapky Bio Gaia, po nich nastalo zlepšení, ale po pár dnech opět průjem. Navíc dcerku trápí koliky. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

ivarei
2. říj 2010

Zdravím, máme to samé, k tomu ještě reflux a alergie. Paní doktorka říká, že pokud Anička prospívá, netřeba to řešit - a poslední 3 týdny prospívá, i když hraničně. My teď měsíc máme mlíčko nutrilon allergy digestive care, bojujeme hlavně dlouhodobě s nechutenstvím, průjem / teď už spíš řídší stolice s hleny, je o něco lepší, ale trvá nadále. Zabral docela Enterol - musí se doužívat min. jedno balení. Probio kapky dáváme od prvního ukončeného měsíce, paní dr. poradila vyměnit Bio Gaia za Bifiform a tak to střídat - vždy jedno balení vypotřebovat a nasadit ty druhé kapky. Nooo, napsala jsem to teda jako tatar, ale musím letět. Držím palce.

ismail
autor
2. říj 2010

Ivarei, moc díky, naše dr. to zatím také neřeší, protože dcerka prospívá. Průjem stále trvá, někdy je to lepší, jindy horší, hleny jsou ve stolici skoro pořád. Bifofor jsem koupila, snad pomůže, aspoň od těch kolik,je mí dcerky vždycky tak líto ☹ ..
Enteriol také zkusíme. Dávám nutrilon HA, zeptám se dr. na ten allergy digestive care. Ještě otázečka, jak se u dcerky poznala alergie?

ivarei
3. říj 2010

Zatím se nepotvrdila 100%, to až po zpětném zavedení obyčejného nutrilonu. Příznaky (které vlastně trvají i nadále) byly především nechutenství, bojkot krmení - kvůli tomu se začlo pátrat po příčině a zjistili klebsiellu, pláč při krmení, koliky, hlenovitý průjem, apatie - otáčela se, když jsme na ni promluvili, přestala pást koníčky - ta apatie nasazením nového mléka úplně vymizela. Na nechutenství zdá se trochu zabírá enterol. Na kontrolu jdeme 19. října, pak se uvidí - dám rozhodně vědět.

Tady taky doporučují enterol, otázka v 10.57.29, 7.02.2008:
http://images.peceodite.cz/otazky-ruzne.html?pa...

ismail
autor
4. říj 2010

Aha, tak s nechutenstvim problemy nemame, ale s kolikama a hlenovitym prujmem ano. Dekuji za tip na Enteriol, ve stredu jdu k dr. tak se naj nej zeptam.
Urcite dej vedet jak jste na tom.