Vytrvalé průjmy - máte nápad?

bayt
29. čer 2018

Ahoj, malý začal mít po jedné lekci plavání průjem. Asi se tam něčím nakazil, možná to je spíš shoda náhod, ale nemyslím si. Takový ten pořádný průjem trval jen 4 dny (kakal tak 5x denně, takže nic dramatického), hlídala jsem akorát, jak čůrá, a dávala sem tam minerálku. Plus dávám probiotika. Jenže už je to dva týdny a on průjmuje pořád. Už jen cca 1x (maximálně 2x) denně, ale pořád je to dost tekuté a řekla bych, že ho občas i bolí bříško. Předtím kakal 1x TÝDNĚ, proto je to u něj fakt velká změna.

No a doktorka chce čekat další týden a pak že teprve udělá výtěry, ale chci se zeptat tady, jestli se s tím někdo nesetkal a co by se dalo/mělo dělat dál.

barbara04
29. čer 2018

zkusit kroupový odvar? pry i pomůže strevum se vzpamatovat

bayt
autor
29. čer 2018

@barbara04 tak to jsme nezkoušela, můžu zkusit..nevíš, jak se vyrábí? dávala jsem rýžovou kašičku ale po tom se dusil...

lv
29. čer 2018

Já znám odvar z ovesných vloček, uvařit do měkka ve vodě. Probiotika dál, dieta..

cherris
29. čer 2018

V nemocnici nám poradila doktorka enterol, že je z probiotik nejúčinnější, dostal ho na rotaviry a do týdne ok. TAkže třeba zkusit změnu těch probiotik.

bayt
autor
29. čer 2018

@cherris diky tak to zkusim, davam jen bio gaia

dominikaromanova
29. čer 2018

@bayt, nemohou to být i zoubky? Ještě se občas dává Hylak 1 ml, ale na to bych se zeptala dr. stejně jako na ten Enterol. Nebo se alespoň poptat v lékárně, přece má jen 5 měsíců.

U malého proběhlo něco podobného před měsícem a pul, měla jsem strach, ze je buď na něco alergický nebo něco chytl, vyter byl negativní.

odula
29. čer 2018

zkusila jsi smectu? to je strevni absorbent,pusobi i mirne antibakterialne. je to hnusny,ale ucinny 🙂 a ty vlocky tez ;)

lida9
29. čer 2018

maly mel pred nedavnem to same, neslo se toho zbavit... nejdriv jsem ho trapila ,spravnym, jidlem typu suchary, sunka atd... stejne se nezlepsoval... tak jsem dala smectu, po par dnech to bylo lepsi tak jsem postupne snizovala az na pul pytlicku denne... no celkem jsme snad 3 tydny se tim trapili... asi nejaky zakerny virus se siri😀

bayt
autor
29. čer 2018

@odula Tak nejdřív zkusím ty vločky - co s nima mám dělat, stačí třeba lžíce do půl litru a chvíli vařit? Nebo i rozmixovat?

laja64
29. čer 2018

@bayt Zkus Enterol. Nám vždy za max.48 hodin zabral 😊

bayt
autor
29. čer 2018

@laja64 a myslíš, že by to šlo i takhle, když kadí vlastně jen jednou denně?

laja64
29. čer 2018

@bayt no nejsem doktor, ale myslím že by to neuškodilo🙂

bayt
autor
29. čer 2018

@laja64 to je stejně vtipné, zrovna mi usnul a celý den byl bez průjmu :D když už jsem z něj zoufalá a nevím kudy kam, tak mě zase nějak převeze :D :D

hojda
29. čer 2018

Borůvky nebo borůvkový kompot.

willaardonn
29. čer 2018

@bayt ja bych zatlacila na doktorku, aby se udelal vyter hned. Nas syn mel taky ted takovy lehci prujem, nic hrozneho, ale porad se mu to vracelo. Zjistila se mu nejaka bakterie podobna salmonele a je to prej hodne infekcni, takze pozor, aby se nenakazil nekdo z rodiny. Stacilo nam na to ale jenom davat dvojitou davku probiotik a uz je to po 2 tydnech ok.

barbara04
1. črc 2018

@bayt promin, nela jsem od deti strevni virozu haha:-// no uvaří se hrst krup ve vode( myslim v litru) , vari se asi 1,5 h , je z toho takový hnusný šlem, na netu je přesný návod 🙂 da. se z toho udelat prave i UM.... zal treba nekdy priste vyuzijes

barbara04
1. črc 2018

Jednu polévkovou lžíci rýže nebo krup (25 g) vaříme v litru vody 1 hodinu. Pak zrnka scedíme, protlačíme do tekutiny a doplníme další převařenou vodou na konečné množství 1/2 l odvaru. Ochladíme a uschováne prikryté v chladničce nejvýše 24 hod. Odvar je hlenovitě bělavě zbarvená tekutina. Denně se připravuje čerstvý.
obecně u takového prcka pozor na enterol a vse ostatní - urcite bych vždy řešila pres dr nebo v nejhorším i pres pohotovost, deti se dehydruji desne rychle...
u nas tedy na zvraceni zabral černý caj s glukopurem ( skoro mrazeny) po lzicce, na prujem nastesti nebylo treba nic, do večera odeznel... ted lítají hnusne strevni virozy, mala mi zvracela tak, ze ji teklo i nosem ☹((

bayt
autor
1. črc 2018

@barbara04 Děkuji, on malej jakoby nemá klasický průjem, to měl tak tři dny vlastně, teď už má tekutou stolici tak 1x, výjimečně 2x denně. Ale myslím, že se to lepší, přestala jsem mu dávat do vaničky olejíček a nasadila probiotika...neob prostě zabral čas.

vecerinka
4. črc 2018

S průjmy mam bohatou zkušenost. Nam zabral u obou deti Enterol, Hylak, Probiotika, kompom z borůvek (stavu do cerneho caje). dieta samozrejme...