Kojení při alergii miminka (ABMK a další)

skretik
23. dub 2019

Ahoj, hledam maminky, ktere maji doma miminka,koji a miminka maji alergie na urcita jidla, ktera maminka sni. Mam 10tydenní miminko, které má pravděpodobně potravinovou alergii (minimalne ABKM), která se projevuje vyrážkou a bolením bříška. Aktuálně drzim dietu a snazim se prijit na vse mu vadi, rada bych nasla maminky ,ktere trapi stejny problem, abychom se mohly navzajem inspirovat se a radit si.

strama10
23. dub 2019

Ahoj, jsem zde. Bohužel už nekojím, ale ABKM ho trápí doteď. Dietu mám také za sebou, nejvíc mu kromě mléka vadila sója a vejce, ty jsem také měla úplně vyřazené.

olga_
23. dub 2019

Přidej se do skupiny Život bez mléka 😉.

petaska
24. dub 2019

Ahoj, přidám se ráda, pokud tedy nejde jen o alergii na mléko. Mám čtyřměsíčního kloučka, kterému se rozjel ekzém.Tak teď už skoro dva měsíce nejím mléčné výrobky, ke kterým jsem před třemi týdny přidala i výrobky obsahující pšenici nebo vejce. A nejím tedy ani kuřecí a hovězí maso, ryby, sóju a výrobky z ní, ořechy a semena a také některou zeleninu a ovoce... Příští týden jdeme k odborníkovi na potravinové alergie, tak jsem zvědavá, jestli se něco dozvíme. Osobně sázím na vejce, i po víc než měsíci bez mléčných výrobků se malej stejně obsypával a zhoršilo se to právě poté, co jsem si dala vajíčka. Teď je nejím a zdá se, že ekzém je na ústupu. Snad... Zajímavé ale pro mě je, že naopak mně se ekzém zhoršil. Měl to také někdo tak?

skretik
autor
24. dub 2019

@olga_ tu stranku jsem nenasla

skretik
autor
24. dub 2019

@petaska my ted prave zjistujeme co vsechno vadi,takze drzim eliminacni dietu a uz jsem z toho otravena. Ekzem zmizel po vysazeni mlecnych veci,ale striktne. Po par tydnech se objevil znova a zmizel az po vysazeni vseho,ted drzim eliminacni dietu a zatim vim dalsi jen Avokado a zkousime dal, uz jsem z toho mala jidla co jim pekne otravena. Uklidnilo se mu i brisko tou dietou tak to me aspon motivuje,ale porad v tom dost tapu 🙈 a bojim se zarazovat dalsi veci 😏. Mam podezdreni i na soju,tu ale ted radeji vubec nezkousim.kam jdete na k odbornikovi a ma to smysl u tak maleho ditete?

strama10
24. dub 2019

@skretik Dovolím si doplnit k tomu vyšetření. Malého jsem na vlastní pěst objednala do Immunoflow na Praze 9, na základě příznaků a celého příběhu, co měl za sebou, byla diagnostikována ABKM a závažný atopický ekzém. Z odběrů pak vyšly další věci, které mimo nich nikdo neřešil a vyčkávalo se. Čekací doba byla téměř dva měsíce, vzali ho tedy, když mu bylo šest měsíců. Doporučení od dětské nebylo třeba.

kittyy17
24. dub 2019

@skretik je to otravný, ale vydrž, vyrostou z toho, obvykle... Hlavně čti pozorně etikety, nesmí obsahovat ani stopové množství mléka, vajec, jiných alergenů, ani nesmí výroba probíhat tam kde zpracovávají mléko, vejce, ořechy,... Užíváš doplňky stravy? Vitamíny, minerály

skretik
autor
24. dub 2019

@strama10 na ten immunoflow se koukala zrovna vcera,stoji to za to tedy?

skretik
autor
24. dub 2019

@kittyy17 uzivam akorat Vapnik+vitamin C a D3 od dr.maxe. Ja ted jim jen maso a zeleninu,takze stopove prvky nikde nejsou. Ale mam hruzu,ze se blizi leto a my hodne cestujem a vubec si nedovedu predstavit co budu jist 🙈,treba na turnaji 😞

petaska
24. dub 2019

@skretik chápu, ta dieta je šílená, ale vydrž... Sama jsem eliminační dietu držela kdysi kvůli sobě, ale já na nic nepřišla a ani pozdější testy u akergologa u mě potravinové alergie nepotvrdily. Teď tedy nezkouším eliminační dietu, ale dodržuji hypoalergenní, kde jsou vynechány suroviny, které patří mezi nejčastější alergeny. Ale můžu říct, že už jsem si docela zvykla, jen jogurty a sýry mi chybí. A hlavně vidím, že je malej momentálně po těle bez ekzému. A za to to stojí 😊 Zato já se tedy zhoršila... Jinak na vyšetření jdeme právě na Immunoflow k doktoru Fuchsovi, kterého nám doporučila jak kožní doktorka, tak i naše dětská, která nás tam i rovnou objednala. Tak jsem zvědavá...

strama10
24. dub 2019

@skretik Za mě ano. Protože přístup diametrálně odlišný od praktické i kožní. Ihned nasadila Alfamino namísto Nutrilonu AC, udělaly se testy na imunoglobuliny, které do té doby měly být údajně zbytečné u tak malého dítěte... No bohužel podezření se potvrdilo, ale na druhou stranu víme, na čem jsme. Hlavně také podpora v non toxic domácnosti a péči, všude jinde by dávali kortikoidy a chemické koktejly. Takže doporučuji