icon

Kojím a 3měsíční dcera stále zvrací

avatar
anetta2016
5. srp 2016

Chci se zeptat 3 měsíční dítě stále mojim a dávám cajik pribira krásné každý měsíc jedno kolo. Ale mala neustále palas zvrací odblinkne si. Každý mi rádi ze mě mléko není vhodné at odejdu na umělé mléko co si myskite vy ? Dekuji

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 39 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Opakované odblinkávání u kojenců je běžné, pokud dítě normálně přibírá na váze; při obloukovém zvracení, opakovaných „šavlích“ nebo poklesu váhy je nutné vyhledat pediatra.
  • Mezi uváděné příčiny patří gastroezofageální reflux, silný tok mléka (let‑down), překrmení, alergie na bílkovinu kravského mléka přenášená mateřskou stravou a vzácně pylorostenóza.
  • Doporučená opatření zahrnují pokračovat v kojení, vynechat čaj u kojeného dítěte, častěji přikládat a odříhat během krmení, zvýšit polohu po jídle a případně zkusit zahušťovadlo Nutriton do odstříkaného mléka; při podezření na patologické zvracení konzultovat lékaře.


Q: Kdy je odblinkávání u kojence normální a kdy vyžaduje lékařské vyšetření?
A: Odblinkávání je považováno za normální, pokud dítě pravidelně přibírá; lékaře vyhledejte při obloukovém zvracení („šavle“), při ztrátě váhy, při opakovaném silném zvracení nebo při podezření na pylorostenózu.

Q: Jak lze mateřské mléko zahušťovat pro kojence se sklonem k odblinkávání?
A: V diskusi bylo uvedeno použití zahušťovadla Nutriton, které lze přidat do odstříkaného mateřského mléka nebo podat před krmením na lžičku; Nutriton není Nutrilon a někteří rodiče uváděli, že může způsobit zácpu.

Q: Může konzumace mléčných výrobků matkou způsobit zvracení u kojence?
A: Ano, v diskusi rodiče uváděli podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka přenášenou mateřským mlékem a doporučovali vynechat mléčné výrobky ze stravy matky po konzultaci s lékařem.

Q: Má smysl dávat kojenci čaj v horkém počasí?
A: Více příspěvků radí čaj nedávat a místo toho častěji kojit nebo nabídnout vodu; čaj u kojence byl v diskusi označen za zbytečný.

Q: Kdy uvažovat o přechodu na umělé mléko (UM)?
A: Některé hlasy doporučují pokračovat v kojení, jiní rodiče uváděli, že po přechodu na UM a použití lahve Philips Avent u nich zvracení ustalo; konečné rozhodnutí by mělo být po konzultaci s pediatrem a podle chuti dítěte.

Q: Jaká domácí antirefluxní opatření lze vyzkoušet u kojence?
A: Doporučení zahrnují zvýšenou polohu dítěte po jídle, odříhnutí v průběhu krmení (i „v půlce“), zkrácení doby kojení nebo častější přikládání a vyhýbání se přejídání.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Opakované odblinkávání je běžné u kojenců, pokud dítě přibírá normálně.
  • Čaj kojencům nedávat; při vedru je vhodné častěji kojit nebo nabídnout vodu.
  • Při obloukovém zvracení, výrazném zvracení nebo špatném přibírání má rodič vyhledat pediatra.


Sporné názory

  • Někteří doporučují zahušťovadlo Nutriton do odstříkaného mateřského mléka jako řešení; jiní uvádějí, že Nutriton nezabral nebo vedl k zácpě.
  • Někteří považují přechod na umělé mléko za řešení problémů se zvracením; jiní považují přechod na UM jen kvůli odblinkávání za zbytečný a radí pokračovat v kojení.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho může reflux nebo opakované odblinkávání přetrvávat u jednotlivých kojenců bez potřeby intervence?
  • Kdy přesně je nutné vyšetření na pylorostenózu a jaké jsou diagnostické kroky v primární péči?
  • Jaké je optimální dávkování a bezpečnostní profil zahušťovadla Nutriton u kojenců a kdy způsobuje vedlejší účinky?


Zmíněné značky a firmy

Nutriton, Nutrilon, Philips Avent, kojeni.net

Zmíněné produkty a metody

Nutriton (zahušťovadlo), Nutrilon, Philips Avent lahvička, zahušťování odstříkaného mateřského mléka, antirefluxní opatření, odříhnutí v průběhu krmení, zvýšená poloha po jídle, pylorostenóza, reflux, umělé mléko (UM), sirup proti zvracení (neuvedený název)

Místa a osoby

Kypr, Česko

Strana
z2
avatar
michaelahorakova
21. srp 2016

tak ted jsem mela uplně stejny problem s dvoumesíčním chlapečkem a v nemocnici mi řekli ze je překrmeny jen se zeptam jak často kojíte??? a zaleží zda jen ublinkava což je normální a nebo zvraci obloukově v tomto případeje dobre vyhledat lekaře a dobre je pokud vam ublinkava davat do zvišené polohy pohložit madračku a hlavne s ní po jídle neklepat 🙂 a je možné pokud je u kojení neklidná talk ji může trapit reflux

avatar
anetta2016
autor
24. srp 2016

No jim zdravě ale nevím uz sem dala umělé mléko a musela sem k lékaři bolely mne prsa ona uz nechtěla moje mléko 😯

avatar
demetritis
24. srp 2016

Prosim jak dlouho ja jak pije hlta dostane se i k zadnimu mleku to predni deti z refluks zvraceji i v 15mes no a vice mene jsme se dedozvedeli jak psala michaelahorakova , jak casto kojite a jak mala zvraci je to podstatne
@michaelahorakova

avatar
anetta2016
autor
26. srp 2016

@demetritis bohužel ona uz mě mléko nechtěla uz nekojim 😢

avatar
demetritis
27. srp 2016

kolik toho vypije jake um používáš , jakou lahev duležité ma vzdy čerstvé hltá ??? je to šilene moc faktoru ze synem byl kojení boj probrečela sem 4 mesice a satejne se kojeni nezvedlo a um probe do 7 mesícu byla nocní mura z dcerkou je to sto a jedna , jak pisnše info o přesnejším popisu mužu poradit ale takto jeto jak na tebe řát z rychliku

avatar
anetta2016
autor
27. srp 2016

@demetritis dávám ji s lahvivky philips avent což říkají ze to k jako prso když saje u um mléka neblinka právě vůbec jen když sem ji kojila. A jinak od rána do večera ji dávám asi 4 velké flašky mléka plus ze odpoledne dávám presnidavky nebo nějaké papani

avatar
anetta2016
autor
27. srp 2016
avatar
anetta2016
autor
27. srp 2016

@anetta2016 tohle je uměle mléko

avatar
demetritis
28. srp 2016

@anetta2016 pak jedině tva strava pokud je um ok

Strana
z2