Kombinace kapek proti prdíkům. Poradíte mi?

barunkiss
13. led 2021

Zdravím maminky 🙂.

Mám doma 14ti denní holčičku a trpí občas dost na prdíky. Koupili jsme espumisan, babycalm a biogaiu, lze tyto kapky kombinovat? A kolik jste dávaly kapek espumisanu, pokud jste dávaly tak malým prckům?

Děkuji a přeji hezky den 🙂.

uzivatelkapetra
13. led 2021

Biogaia se může dávat hned tak dávej hned(výsledek se neprojeví hned) a za mě teda k tomu babycalm, ale ten je až od měsíce, ale dala bych už teď třeba jen jednou denně.
Jinak samozřejmostí je dávat na bříško, cvičit, nosit v ulevové poloze, pokud kojíš tak koj co to jde, udělej ze sebe dudlík

barunkiss
autor
13. led 2021

@uzivatelkapetra děkuji za odpověď ☺️. biogaiu davame už pět dní do toho espumisan, ale objednala jsem prave i babycalm tak ať ji kdyžtak nějak více nezacpu, tolika kapkami 🤯. Každopádně malou pokladame na bříško, cvicime nožkama, nahrivame bříško atd, ale stejně to nepomáhá.

gambrinkax
13. led 2021

@barunkiss určitě vyber jen jedny kapičky. Dcera když byla malinká taky hodně na to trpěla a dávala sem taky dvoje ...ale vůbec to nepomohlo. Nakonec jsem s ní šla k Dr a ta mi řekli že ji mám dávat jen jedny kapičky . Že když se dává více druhů tak se ty kapky mezi sebou hodně bijí a tudíž nefungují jak mají 😉

barunkiss
autor
13. led 2021

@gambrinkax takže nejlépe jen například biogaia ? 🙂 chtěla jsem ještě něco, co zafunguje okamžitě, když biogaia je dlouhodobější 😏

anet_98
13. led 2021

Já dávám ráno vigantol 1kapku - espumisan před kojením 6 kapek - babycalm 2x denně 6 kapek a biogaiu jsem dávala do 2 měsíců a půl ale vyměnila jsem ji za enticon, který dávám zhruba tyden. Pravděpodobně díky němu máme po kolikách a krásně prdíme 😍 biogaiu jsem brala také od nějakých 14 dnů ale teď po jejím vysazení je to mnohem lepší! Možná to také bude trochu tím že jsem přestala pít kojící čaje, ale ty neberu už skoro 2 týdny

zmrzlinka
13. led 2021

Já jsem dávala Espumisan před každým kojením 5-6 kapek+ jsme používali rektální rourku

uzivatelkapetra
13. led 2021

@anet_98 espumisan i neticon mají stejnou účinnou látku, to by se obojí dávat nemělo

anet_98
13. led 2021

@uzivatelkapetra dávám ho odpoledne po kojení a předtím espumisan vynechává. Dle dr v tom problém není a hlavně není to nadlouho. Jakmile se malej začne přetáčet tak espumisan úplně vynechám a nechám jen probiotika a vigantol

radka27101
13. led 2021

Nám stačil Espumisan a moc nám pomohl! Dcerka kojená jen měsíc, pak Beba a do každého jídla 10 kapek a super.Používali jsme ho do půl roku.Určitě bych nekombinovala...

gambrinkax
14. led 2021

@barunkiss ano ..opravdu vybrat jen jedny a s ničím dalším na prdíky nekombinoval ...já to takhle kombinovala a dcera pak víc trpěla a měla z toho po tom velké křeče