Kopřivka a jiná strava. Pomůže?

petrak15
27. zář 2019

Ahoj, me triletacce se z nicrho nic zacala objevovat koprivka. Podle doktora jen kapat Fenistil, jinak se to neleci, testy nedela. Prijde mi, ze se ji to objevuje po mlecnych vyrobcich, ale jenom nekterych. On si mysli, ze orisky. Ted jedla doma delanou jablecnou bublaninu a zase naskakalo. Orisky tam nebyly, vejce jo. Uz ji to sem tam skace 14 dni. Fleky jsou na rukach, nohach a v obliceji. Obcas svedi, obcas ne.
Mate nektera zkusenost se stejnym problemem? Menily jste jidelnicek? A za co? Ustalo to nekdy? Dekuju.

michaelllas
27. zář 2019

Může to mít i z jablíček. Bohužel jinak než změnou jídelníčku to teď nezjistis. Takže vysadit alergeny na které máš podezření a postupně zařazovat zpět do jidelnicku a uvidíš na které bude reagovat😊

michaelllas
27. zář 2019

Malý měl takovou reakci údajně z ryb. Než kopřivka zmizela úplně, trvalo to 14 dní. Nakonec se ryby nepotvrdily, už ochutnal všechny možné alergeny a vůbec žádná reakce. Do dnes je mi záhadou z čeho to měl. Já se jako dítě osypavala právě z jahod, jablek a mandarinek...

petrak15
autor
27. zář 2019

Jablka jsem si taky myslela, ale kdyz je ji samotny tak nic (nebo aspon ne hned). Ja se jenom bojim, jestli se Fenistil muze dlouhodobe. :( taky zacala chodit do skolky a mam strach, jestli se neosype tam.

michaelllas
27. zář 2019

Může vadit třeba až od určitého množství. Ta reakce může nastoupit do 24 hod. takhle mi to říkali v nemocnici právě.Toto je těžko já vím 😔 Jojo může dlouhodobě ptala jsem se dr...

leymea
27. zář 2019

Synovec mel tez koprivku. Sli na alergologii a tam se zjistilo, ze ma histaminovou intoleranci. Ono tezko rict. Koprivka muze byt z cehokoliv. Ja si jednou vzala Sinupret a pak se mi cely tyden objevovala koprivka. Drzelo se me to dlouho. Nekdy je problem zjistit co to dela, ale pak teda radsi zajit na testy.

cuuza
27. zář 2019

Ono stačí, když jsou jablka kyselejší a je to. Obecně méně zralé ovoce rádo působí kopřivku.

ange_de_la_morte
27. zář 2019

měl syn ... doktorka to moc neřešila .... nahodil jsme eliminační dietu a vyselektovalo se nám poměrně dost potravin ale ekzémy a kopřivka zmizely .... cca kolem 3-4 roku se to začlo lepšít, teď má syn 6 a jí skoro všechno, vyhýbáme se chemickým komzervantům, barvivům, některým dalším složkám potravin

kuttu
27. zář 2019

@petrak15 Moji je rok a osypavala se takhle po cemkoliiv mlecnem...presne v roce to ustoupilo
Mmv 6 mesici mela silenou reakci na banan,az nas vezla zachranka do nemocnice...nyni je ji 13 mesicu ji vse,vcera jsem zkusila i ten banan a naprosto v pohode...byla ve me ale mala dusicka...dokrorka rikala,ze to bylo nezralostí střev...vse zacina ve střevech zvlaste pak alergie...kazdopasne pokud mate podezreni na nějaké potraviny tak je vynechejte...nechte telo odpocinout,nekdo doporucuje i davat probiotika na streva a pak postupne zarazujte...podle me je blbost alergeny davat,dráždí ji to a fenistil to akorat utlumí..m