Koupání v létě u dítěte s atopickým ekzémem?

janice8
23. dub 2015

Ahoj ,ráda bych se zeptala,jak to děláte s dětičkama,které trpí na atopický ekzém v létě,kdy je období koupání venku? Můj syn (16 měsíců) má atopický ekzém, na nohách,částečně ruce,trošinku obličej,nemokvá to,jen přesušené mapy červené. Můžu ho v létě posadit do bazénku a napustit mu tam vodu z kohoutku? Ta je přece také chlorovaná? Nebo ji nějak převařím? Dám mu tam koupací olej Linola? Nebo vůbec dítě nemáčet? A jak do veřejných bazénů? Mohu s ním do bazénu,kde je slaná voda? Nebo vůbec? Jak to řešíte? Mám strach aby mu to nějak neublížilo,děkuji moc za pomoc :-*

veronikav31
5. čer 2017

@lusynkova Tak s tou kvasinkovou infekcí kůže nesouhlasím. Jsem ekzematik už skoro 35 let, dcera má také AE. Když nepromažu kůži tak ji mám suchou jak sahara a svědí. Pokud se chodí k odborníkům-kožním tak ti to zpravidla poznají zda se jedná o kvasinku nebo AE.

lusynkova
5. čer 2017

@veronikav31 Já se nechci samozřejmě hádat, respektuji Vaši zkušenost. Jen mluvím za sebe (ale my u kožního nebyli) a také za ostatní maminky zde z MK (a např. Fleru aj.). Min o deseti vím, které byli s dětmi u kožního a vyfasovaly kortikoidy na AE, přičemž když držely protikvasinkovou dietu a ekzém vysušily, bylo po problému. Ale je to určitě případ od případu...

veronikav31
6. čer 2017

@lusynkova Nezlobte se, ale je utopie chodit k Dr. který není odborník a řekne,že je to AE.Ne všichni kožní dávají kortikoidy,je potřeba najít dobrého Dr. Nejlepší na AE je bahno z mrtvého moře. Ano,je to případ od případu,někomu to pomůže, někomu ne, ale já mám vyzkoušeno kde co za ty roky, tak můžu v tomto radit.A jedna poznámka-ekzém nejde vysušit, poškodí se tím rovnováha kůže a jsou ještě větší problémy,, protikvasinková dieta je na infekci kůže, nikoliv na AE

lusynkova
6. čer 2017

@veronikav31 To souhlasím, ale pokud se u miminka objeví kožní problém a mé kroky vedou prvně k pediatrovi (což je logické a pochopitelné) a ten řekne s jistotou, že je to AE a doporučí Linolu a promazávat, tak mě ani nenapadne, že nemá pravdu (tedy mě ano, já lékařům moc nevěřím, ale jiné maminky).
Ano, použila jsem špatný výraz (často s maminkami používáme slovo "ekzém", i když jde o infekci kůže, mají to zažité od lékaře a prostě to používají, tak jim to nevymlouvám).
Myslím, že už to nemusíme řešit... 😉

baris
6. čer 2017

starší dcera má atopický ekzém, obě dvě mají histaminovou intoleranci (hodně lidí to zaměňuje za atopický ekzém).

Co se týče koupání - na bazén v létě chodíme, ale pak musím MAZAT, MAZAT A ZASE MAZAT. Mám koupený i BlueCap sprej a mast a to dávám na nejvíce postižené místa. Jinak mažu Linolou - v létě modrou neutrogenou - není tak mastná. Občas namažu rovnou tím Linola olejíčkem.

Ale nepustila jsem holky na bazén v rámci školy - nefandím si, že by se po bazéně pořádně umyly, namazaly .... A rozjetý ekzém mi za to nestojí.