Krev na kalhotkách u malé holčičky, máte zkušenost?

25lucie
12. srp 2015

Ahoj Maminy moje 5 holčička měla krev na kalhotkách dost mě to vystrašilo máte někdo zkušenost? Děkuji

melodygirl
12. srp 2015

@25lucie může to být zánět

sasetkap
12. srp 2015

A neskočila nějak nešikovně na něco při hře. Na kole, odrážedle. Nemusí to být nic vážného, zvlášť, pokud nešpiní pořád a bylo to jednou.

25lucie
autor
12. srp 2015

Říka že se nikam neuhodila,kolem osmí hodiny dnes jsem to zjistila tak jsem osprchovala a dala čisté kalhotky a pak měla zase ale jen malinko a do ted už vubec nic pořád jsou čistý,před dvěma nebo třemi dny měla jakoby výtok ale nejsem si jistá.

25lucie
autor
12. srp 2015

Moč má čistou a ani nezapácha

linusha
13. srp 2015

Optala bych se radši na gynekologii jestli nemá fakt nějaký zánět či něco podobného

moncicak_3
13. srp 2015

Ahojte. Po pravdě, pokud již nemá výtok a ani nešpiní krev, extra bych to neřešila a jen sledovala. Na dětskou gynekologii bych malou vzala až v případě, že by to bylo dlouhodobější. Já ji totiž absolvovala se 6-letou dcerkou - měla velký výtok a to jsem nechtěla nijak zanedbat. Objednání v ideálním případě do týdne, doporučení, ať malé dělám vaginální výplachy (trochu jsem se zděsila, jak jí budu dělat vaginální výplach, když je tak malá!!!) - řešila jsem to koupelí v daném roztoku (přípravek si už nepamatuji). Po týdnu konečně na gynekologickou prohlídku. Vyšetření i přes velkou šetrnost paní doktorky příšerné ... malá v křeči a já slzy v očích. Čekání na výsledky a po dalších 4 dnech konečně předepsaná vaginální mastička - o její každodenní aplikaci psát nebudu, nic příjemného to nebylo, ale nakonec jsme to zvládli. Bohužel po první kůře a kontrole na gynekologii (opět křeč, brek, hysterie - doma už to šlo, ale doktorky se prostě bála) ještě prodloužení léčby o jeden týden. Tenkrát jsem se zařekla, že tohle dcerce už příště neudělám a naštěstí se nám tak silný výtok a ani zánět nevrátil.

melodygirl
13. srp 2015

@25lucie dcera kamarádky měla stejné příznaky je jí teprve rok, podle výtěru bakterie, moje dcera měla výtok už gynekologický výtok dvakrát, v půl roce a pak v roce a půl, v tomto věku lze vyšetření ještě dobře provést, čím je holčička starší, je to obtížnější. Vždy nález, ale na doporučení pediatricky jsme to nechali přirozeně odeznít

25lucie
autor
13. srp 2015

Děkuji vám dneska od rána zatím kalhotky jsou čisté,máme problémy z kakáním někdy to má tvrdé a hrozně u toho pláče jak to bolí,tak si myslím jestli to neměla z toho, uvidíme jak to bude dál jinak všem moc děkuji za rady 😉

evulina77
13. srp 2015

@25lucie no ono při zadržování stolice se mohou bakterie dostat i do pochvy a způsobit zánět. Zkus zapracovat na té stolici, aby nebyl problém s vyprazdňováním. Švestky a zase švestky, určitě pomůžou...

melodygirl
13. srp 2015

@25lucie spíš se podívej, jestli nemá ragádku na konečníku. A proti tuhé stolici pomáhá málo solit.

25lucie
autor
13. srp 2015

Švestky dáváme,dcerka už chodí lépe každy druhý den ale před pár dny šla až po třech dnech a už to bolelo.

25lucie
autor
13. srp 2015

@melodygirl Mužu se zeptat co je to ragádka? A jak se to řeší? děkuji

smallinka
13. srp 2015

Já to měla když jsem byla malá, stalo se mi to asi tak 3krát (doma, za nějaký čas v družině).....tahaly mě po doktorech, byla jsem i na gyndě na což teda nemám dobré vzpomínky....nakonec se nic nezjistilo, jen při posledním krvácení to byl myslím zánět močového měchýře....

25lucie
autor
13. srp 2015

@smallinka Děkuji ukázalo se nám to jen včera,do teď zatím pořád čistě kalhotky,nechce se mi moc tahat malou po doktorech,malá už měla dříve dvakrát zánět močových cest a dost si vytrpěla od tě doby se bojí lékařu. ☹

kocvarovas
13. srp 2015

@25lucie Ragáda je prasklina..

25lucie
autor
13. srp 2015

Ano tak tu ta ma ale pouzivame masticku na zahojeni.