Krvácení z nosu. Jak na něj?

bartovka83
28. led 2016

Zdravím. Syn (3,5 roku ) je nastydlý a každý den se mu několikrát denně silně spustí krev z nosu. Trpí na to i dcera, bohužel to zdědili po mě. Jako dítěti mi tekla krev také často. Dávám dětem Ascorutin. Dcera dokonce byla jednou i na poleptani direk, ale pomohlo to jen na kratky cas. Když tak nad tím přemýšlím, tak mě napadá, že vlastně dodnes nevím jak správně a účinně krev zastavit. Jaký trik se ovedcil vám?

misadan
28. led 2016

@bartovka83 Predklonit, stisknout koren nosu, idealne studenym a cekat..muzes chladit za krkem.. taky sem na to trpela a obcas este trpim...trikrat mi leptali, v tehotenstvi sem zas bojovala...ale ted mam zas klid...

bartovka83
autor
28. led 2016

@misadan Ja to vždy řešila tak, ze jsem do nosu prostě strčila smotek a za chvílí to bylo dobrý, ale jemu to fakt chudakovi teče jak z vodovodu 😕 To leptani...jak dlouho vám vydržel účinek? A to lze opakovat pořád? Jsem z toho taková nejistá, jestli do toho jít znova.

xsenova
28. led 2016

@bartovka83 ako malej mi casto krvacalo z nosa a velmi mi pomahal Ascorutin. Uplne sa mi to potom zastavilo. Stoja 49 Kc, su volne predajne v lekarni myslim.

http://www.lekarna.cz/ascorutin-tbl-obd-50/

bartovka83
autor
28. led 2016

@xsenova Děkuji, ten už dětem dávám, ale asi bude chvíli trvat než se dostaví účinek.

misadan
28. led 2016

@bartovka83 Jooo, to ja si tam taky strcim smotanej papirovej kapesnik a obmenuju nez to prestane...a delaj i takovej jako gel ci co...to uz bylo, kdyz sem byla mala a dycky sem to nenavidela 😀 no me leptali trikrat jako dite a od ty doby se mi to vraci vicemene pri ryme...to proste neovlivnim...ale odezni ryma a je to dobry... v tehotenstvi mi tam dali jen takovou vodicku, ze to leptat nebudou a i to pomohlo...

bartovka83
autor
28. led 2016

@misadan A nebyla to taková ta samovstrebavací houbicka? Myslím Gelaspon, nebo tak nějak? Tu jsem taky nenáviděla, ale přiznávám, že i já ji tam dětem občas strčím 😀 Ale nepřijde mi extra účinná.

misadan
28. led 2016

@bartovka83 jj byla🙂