Co vám pomohlo na krvácení z nosu v těhotenství?

kajunka01
17. zář 2016

Ahoj holky nikdy jsem na to netrpěla a jsem 18tt. Před dvouma dnama se mi spustila krev z nosu jen co jsem ráno smrkla,ale teklo to dost tak půl hodku jsem to zastavovala.Včera nic a dnes mi to teklo přes hodinu a už jsem nevěděla co stím :( Jsem slabá unavená a štve mě to jak to teče a že se musím hlídat když někam jdu. Prosím co vám na to pomohlo?? Mám mastičku emofix ale zatím nezabírá,těžko říct. Bojím se o prcka aby mu to neublížilo.Děkuju moc 🙂

sinkosasa
17. zář 2016

Ahoj, to se mi stalo dnes ráno. Malý smrk a krve jak z prasete....Dala jsem si vatový tampon do nosu a lehla jsem si, pak jsem to několikrát měnila. Nevím, co pomůže.

kajunka01
autor
17. zář 2016

@sinkosasa aha děkuju vím že nejsme určitě samy:/ Zkusím se zítra v lékárně zeptat na ascorutin

majkoz
17. zář 2016

@kajunka01 Utěrku namočit do studené vody, přiložit na zátylek, něco menšího studeného na kořen nosu, sednout, zaklonit hlavu... Ale to asi znáš 😉 Ten Ascorutin by Ti mohl pomoci, ale asi raději zavolej na gyndu, jestli Ti ho dr. schválí ( obvykle ho i v těhotenství doporučují) - v příb. let. se píše, že těhotné ne e- tak ať Tě to pak nezaskočí. Já si s tím něco užila v pubertě...

majkoz
17. zář 2016

@kajunka01 Jo a prckovi to neublíží... 🙂 Ale jestli jsi fakt slabá a to krvácení by bylo častější, tak bych asi chtěla, aby mi vzal dr. krev, kvůli případnému nedostatku železa.

kajunka01
autor
17. zář 2016

@majkoz dobře děkuju zkusím dr. brnknout nebo počkám do pátku jdu na kontrolu 🙂

kajunka01
autor
17. zář 2016

@majkoz dobře děkuju moc zkusím se s ní domluvit 🙂

jabadabadoo
17. zář 2016

Zaklonit hlavu je nevětší blbost, co můžeš udělat. Krev někam téct musí, takže ti poteče do žaludku a akorát ti bude zle. Nejvíc pomáhá stisknout kořen nosu a kup si Gelaspon, kousek si odstřihni, utrhni, vlož do nosu. On jakoby zgelovatí. Seď nebo buď v pololeže. Dlouholeté zkušenosti. 😉

hz
17. zář 2016

@majkoz ja mam zase spatnou zkusenost se studenym hadrem na zatylek. tekla mi z nosu krev, ja si jej dala na zatylek a behem par sekund jsem omdlela-netehotna. takze bacha na to... spise se doporucuje predklonit hlavu a ten mokry hadr si dat na koren nosu+zmacknout koren nosu...

lajla
17. zář 2016

@kajunka01 to je moc...zajít na krev a nechat si zkontrolovat i srážlivost krve...pravdou je že se to většinou nabírá při prvních testech, ale vždy se může něco změnit
Ascorutin ano
Zaklonit hlavu v žádném případě!!! Souhlasím s
@hz a
@jabadabadoo

kajunka01
autor
17. zář 2016

děkuju vám určo se zeptám doktorky hned v pátek 🙂

majkoz
17. zář 2016

@hz OK, každému pomůže něco jiného. Ten můj postup je konvenční pro většinu, ale samo i taková rada-upzornění- dobrá! 🙂

majkoz
17. zář 2016

Jéžiš, nenech se vystrašit komentáři typu srážlivost krve. Holt někomu z nosu teče a někdo za tím hledá problém. Doporučím již jen pravidelně zvláčňovat nosní sliznici vincentkou, mořskou vodou...a to pravidelně, ne jen při obtížích. A nepřepínat se! Krásné těhotenství přeji!

lajla
18. zář 2016

Když teče krev půl hodiny a poté hodinu a nejde to dobře zastavit...může být problém, nikdo se Vás nesnaží stresovat ale je potřeba to resit
To že se sem tam spouští krev v tehu je běžná věc,ale pokud teče dost a nejde dost dobře zastavit může být problém ...ať je brzo líp a vyřeší se to
Hezký den

kajunka01
autor
18. zář 2016

@majkoz děkuju moc mořskou vodu doma mám tak ji zkusím použít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru