Laryngitida, vyhneme se záchvatu?

lejla24
26. čer 2017

Maminky, vim, ze je tu spoust debat na tema laryngitida,ale maly mi tyden pokaslaval i mel lehky chrapot a dnes rano po 3hod. ranni se mi probudil s typickym stekavym kaslem, nesipal a po 5 min.usnul.Ale hned rano mi i nacal ve spanku sipat a lehce stekave kaslal.Je bez teplot a pres cely den kaslal minimalne i ve spanku nesipal.Je mi jasne,ze to zacina v noci,ale je alespon mala nadeje, ze se vyhneme zachvatu?Pred dvoumi mesici jsme meli laryngitidu a zkoncili na jipce a tak mam strach a docela stres:(Kdy se Vam laryngitida projevila?Nam vetsinou zacne z rana stekavym kaslem.Ale vetsinou uvadeji, ze prijde necekane v nocnich hodinach...😖

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
27. čer 2017

Můžu se zeptat kolik je malýmu? No, my skončili na jipce poprvé, druhej a další záchvaty jsme zvládli ( taky roste imunita s každou tou prodelanou infekcí) Vždycky když začal štěkat, tak jsem udelala pryznic, zapla zvlhčovač, otevřela okno, dala tabletku na splasknuti sliznice (aerius tuším), a když jó stekal, tak dostal nanuk. (což se mu zejména líbilo 😀). Když uz víš, že stekal, udělej prevenci jak nejlíp umíš. Nastel mu polštáře at ma výš hlavu, udělej mu na noc ten pryznicovej zábal na krk, nech ho spát při otevřeným okně a zvlhčuj. hodně se mi osvědčila cibule - rozkrojit několik cibulí a dát k postylce - ty silice udrzujou sliznici krku a nosu vlhkou a podporujou její obranyschopnost. A prej jsou antisepticky. Sorry za roman, ale třeba vám to pomůže. Držím palce 🙂

odula
27. čer 2017

Teda - na jipce - v nemocnici jsme skončili prostě. Jinak se mu vždycky projeví okolo půlnoci nebo krátce po.