Lázně Kynžvart, jak to tam chodí?

martina468
13. zář 2017

Zdravim maminky,jedu 10.11 do techto lazni,a zajima me jak to tam chodi...dekuji

glimmer
13. zář 2017

@martina468 projděte si tuto skupinu Lázně Kynžvart. Jak to tam chodí? ... je tam hodně informací, za mě naprostá spokojenost ...

martina468
autor
13. zář 2017

@glimmer dekuji za tip 🙂,my jedeme letos poprve,synek(2 roky) s atop.exem a dcerka (7let) .

martina468
autor
13. zář 2017

@glimmer tak jsem si něco početla,ale přesto se vás chci zeptat,kolik peněz tak s sebou?

glimmer
14. zář 2017

@martina468 já jsem s sebou měla 2.000,-kč a myslím, že to bylo tak akorát na ten pobyt. My jsme měli pokoj s vlastním wc a koupelnou (tedy ještě s jedním pokojem) a platili jsme 2.380,- předem ... pak se platil internet, na jedno zařízení dávají zdarma a pak 100,- za další zařízení. Jediné co se platí jsou vstupy do bazénu (nad rámec léčby) a některé zájmové aktivity pro děti (divadlo, kino, pískování a tak, ale to jsou korunové položky 30 - 50,-kč). Jinak jídlo a pití je tam k dispozici stále, ale já jsem vybíravá, tak jsem chodila nakupovat občas do obchodu. Jinak je tam kavárna, kde dělají kafe, prodávají lázeňské oplatky, zmrzlinu, pizzu a další ... když pak jedete po výletech tak je také potřeba počítat s nějakou útratou 🙂

martina468
autor
14. zář 2017

@glimmer dekuji za info,sem si rikala,zda mi bude stacit materska 😂ja prave budu mit pokoj bez wc a koupelny,ale nevadi nam to.a jak tam vari?klasiku nebo zdraveji?

glimmer
14. zář 2017

@martina468 jako vaří tam tak normálně, děti mají jídlo dané, dospěláci si mohou vybrat ze 3 jídel. k snídani byla třeba vánočka, pečivo s nějakou pomazánkou a tak ... k obědu polévka a druhé (porce docela velké, málo kdy mi to děti dojedli všechno), k odpolední svačině nějaká buchta, bábovka, perník, jogurt, ... k dopolední svačině bývalo hodně ovoce a zelenina (to se bralo při snídani). myslím, že 2-3x v týdnu byla studená večeře, a to bylo pečivo, salám, sýr, pomazánka, paštika, ... myslím, že docela hodně pestré ... k pití čaj, mléko, kakao, bílá káva ... k dispozici byla vždy šťáva, takže i v noci se dalo dělat pití ... v jídelně byla lednička (ale docela malá, takže já si nechávala jídlo za oknem 🙂 ... bylo tam docela hodně teplo, až přetopeno ... docela nevýhoda je, že tam nejsou herny, takže buď máte děti na pokoji u sebe nebo u jiných maminek, nebo my jsme se srocovali na chodbě, povídali si a děti si hráli. Po obědě je tam nařízený polední klid, takže na domech je klid a malé děti se vyspí ... Pokud kouříte, tak jsou v areálu vyčleněná místa pro kuřáky, většinou to je u každého domu. Kdyby Vás něco napadlo, tak ještě napište ...

martina468
autor
14. zář 2017

@glimmer dekuji 🙂,a jeste se chci zeptat,i kdyz mam placeny pobyt,stravu od ZP,budu neco doplacet?

martina468
autor
14. zář 2017

@glimmer jeste me napada,jezdily jste na vylety?nebo da se nekam projit?budu bez auta

glimmer
14. zář 2017

@martina468 pokud jedete s dítětem do 6-ti let tak to máte přes ZP, jediné co platíte je vzdušné (nebo jak se to jmenuje) ... to je 10,-Kč/den, je to povinný poplatek, který platíte sama, platí se v den nástupu v přijímací kanceláři.
My jsme tam byli s autem, takže jsme jezdili na Kladskou (tam je pěkná procházka po naučné stezce, je to cca 5km od ubytování, ale jde se tam celou cestu do kopce). Jinak po okolí ubytování se dají dělat pěkné procházky, u každého lázeňského domu je jiné hřiště (můžete chodit i k těm domům, kde nejste ubytovaná), velké hřiště je i u bazénu a v parku. Pěkné procházka je i do městečka jako takového, k zámku (tam mají koně), dá se i busem nebo vlakem do Mariánek ... počítejte s tím, že ze začátku budou děti unavené, ty procedury jako takové jsou docela náročné, jsou skoro celé dopoledne. O víkendech vychází procedury jen jednou za pobyt a to jen v sobotu, jinak víkendy jsou ve vaší režii, ale musíte se dostavovat na jídla ...
dokonce se mi stalo, že naše Anička (bylo jí 6 let) se tam v noci počůrala, prostě byla tak unavená, že se nevzbudila ...
ještě doporučuji vzít si s sebou z domova povlečení (fasuje se pouze bílé ) a prostěradlo (fasuje se klasické, nenapínací a to byl pro mě boj 🙂 ... a nějakou deku nebo přehoz, co třeba dáte přes den přes deky (já mám ráda, když jsou peřiny schované) ...
ručníky brát nemusíte (fasují se, jsou čisté kvalitní a jednou týdně se mění, to samé i erární povlečení)
prádlo se pere v jejich pračce, tuším, že je na 6kg prádla (jak jsme měli placený pokoj, tak se praní neplatilo, netuším jak se to na domě, kde se pokoj neplatí), je tam dostatečný počet skládacích sušáků na prádlo, šňůr i kolíčků ... to teké nemusíte brát ... na pračku se píše předem pořadník na papír ... já prala třeba 2-3 v týdnu a v pohodě ...
toaletní papír se také dostává (2-vrstvý 🙂

martina468
autor
29. zář 2017

@glimmer ahojky,prosimte...Dnes mi prisli papiry do lazni,nastup...Do emailu mi psali nastup 10.11,a LD Vysluni,ale prisli mi papiry,na LD Libusi...nechapu..musim t zavolat,dnes uz to nikdo nebere

glimmer
29. zář 2017

ahoj, to je normální, mě se to stalo také, do e-mailu mi napsali něco jiného a do nástupního dopisu taky, když jsem tam volala, tak mi paní řekla, že to je poupravené podle obsazenosti lázeňského domu.

martina468
autor
29. zář 2017

@glimmer aha napadlo me to,vysluni ma obsazene 2 pokoje pouze na tento turnus.Ale jak.je to s placenim kdyz nas dali na nadstandart?to budu platit,i kdyz jsem.ho.nechtela?

glimmer
2. říj 2017

@martina468 neměla bys platit ...