• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme jít se skoro týden kolísaj. teplotou na pohotovost?

22. prosince 2011 
Holky, pomozte prosim, zase silim!
Nas kluk ma teploty od sobotniho vecera. Myslim, ze ho navic bolelo v krku. Ze zacatku byly az 39,3, srazely se spatne, az na 38.
V Ut uz to bylo lepsi - v noci 37,5, ale rano 38,2 - rychle se nam srazila po Panadolu, ale sli jsme za doktorkou - moc a krev (CRP) byly v poradku, cely den mel 36,8-37,5.
Vcera (ve St) zase OK, kolem 37, ale vecer se zvedla na 38,3. Zase rychle se srazila po Nurofenu. Zacal lehce kaslat a trochu ucpany nos.
V noci na dnesek klid, ale rano 38,3. Jeli jsme za doktorkou podruhe. Zas CRP v norme. Pres den 37,5. Ale ted se krucinal zase vysplhala na 38,3.
Nevim co mam delat. Je normalne, ze ta teplota takhle skace? A hlavne tak dlouho se drzi? Je to prece jen od sobotniho vecera. Nemame zajet radsi na pohotovost? Nebo jestli on se nenakazil podruhe v te cekarne, jak jsme byli poprve u doktorky?
22. pro 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky pokud má CRP v normě tak má spíše nějakou chřipkovou virozu a na tu je nejlepší vyležet to v posteli, teplý čaj s citronem a přísun vitamínu C v ovoci. Pokud není malý apatický a neodmítá hlavně pití moc bych s ním po pohotovostech nelítala, mohl se tam klidně i nakazit, kdyžtak si příště volej dětskou pohotovost domů. A nurofen s panadolem raději dávej až je více nad 38 to pak zabere, a pokud nad 39st není dát na škodu 1/4 - 1/2 diazepamu proti křečím a pokud je horký celý, tzn. hlava, ruce a nohy tak zkusit zábal nebo mokré ponožky a na to suché ponožky a pořádně nožky zabalit, jinak zábal nee.
22. pro 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem za srážet teplotu, až když je dítě vyčerpaný a taky až když vystoupá = až když má dítě teplý ruce i nohy (pokud se samozřejmě zdá ok). Teplotou se tělo brání proti nemoci, likviduje viry. Zažila jsem s dětma, že měly ke 39 a byly ok a že měly 37,5 a byly totálně vyflusnutý. Důležitý je přísun tekutin. Jinak C-éčko bych dala spíš než z ovoce koupený - za mě z DM v modrým kelímku, rozmíchat do čajíku s medem a ládovat (jsem zastánce metody léčby megadávkami vit. C). Pokud možno ležet, odpočívat, sledovat. Na pohotovost bych nejezdila, kdyžtak ráno k doktorce. Ať jste brzy fit :wink:
22. pro 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud je teplota dýl jak tři dny tak honem k dr-navíc před svátkama,pak nikde nikdo nebude,ono u dvouleťáka už to není jen řemýšlení jestli to nejsou zuby-bohužel :frowning2:
22. pro 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono to nejspíš nic zlého nebude, ale trvají ty teploty trošku dlouho. Mně dr. říkal vždycky tak 4 dny a pokud nebude lepší přijít. Ale zase podle toho co píšeš, teploty klesají. Večer vždycky stoupnou a jsou větší než ráno. Pokud je dítě dobrý, pije, hraje si, tak je to nejspíš jen nějaká virosa. Každopádně ale za pohotovost nic nedáš. Alespoň dítě uvidí jiný lékař a budete doma klidnější. Já osobně bych asi jela, ale spíš jen pro klid duše.
Tak ať se chlapeček rychle uzdraví a krásné vánoce.
22. pro 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek