Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

berenika39
19. bře 2013

@pavlina05 nejdřív - je dobře, že to děti mají v pohodě.
ale chci se zeptat, proč by to dostat "měli"? jaký je důvod proto, aby dítě neštovice mělo? proč?

pavlina05
20. bře 2013

@berenika39 Neštovice dítě vůbec dostat nemusí, nesetká se s nimi třeba ani ne školce či škole.
Ale pak v dospělosti, pokud nebude očovaný, může dětská infekční nemoc způsobit dosti závažné koplikace, horečnaté stavy, jizvy,...U holčiček-žen je pak v těhotenství dosti závažné onemocnění!!!
Já své děti očkuji jen zákldaními očk.látkami, proto jsem chtěla,aby si neštovice odbyly v dětském věku-tzn. měli klidný průběh bez komplikací.

berenika39
20. bře 2013

@pavlina05 před pubertou se naberou protilátky, pokud nejsou, naočkuje se...právě proto, aby nedostalo dítě neštovice v pozdějším věku, dospělosti. na to očko je čas do cca 10ti let. já nějak nevidím důvod, proč by je měli mít a muselo se je nechat nakazit vědomě. když je nedostane náhodně , existuje očko později.
ale jinak je to samozřejmě každého věc, píšu jen proto, aby to nebylo tak jednoznačné, že dítě neštovice "musí" mít. nemusí.

demian
20. bře 2013

@pavlina05 Nikdy jsem neštovice neprodělala (nebo o tom aspoň nevím) a když jsem plánovala těhotenství, šla jsem před očkováním na test na protilátky. Zjistilo se, že protilátky mám, takže jsem se s touto nemocí už někdy setkala a mé tělo si poradilo. Nemyslím, že je nutné nechávat uměle nakazit děti.

pavlina05
20. bře 2013

Holky,pozor,já tady nepropaguji že je máte jet vědomě nakazit ani že je vaše děti musí dostat!Já tady píšu jen to co JÁ dělám a podle mne to co je správné PRO MÉ DĚTI!
Takže každého věc jak to děláme....
A štěstí, že máme tak dobrý průběh...tčeba bych se pak mlátila do hlavy, kdyby měli těžší průběh.

kykatka
20. bře 2013

Souhlasím s Pavlínou, každý má k otázce neštovic svůj postoj. Já se také rozhodla (po konzultaci s doktorkou, po přečtení několika článků, po konzultaci s kamarádkami) pro vědomé nakažení. Vždy se budeme všichni lišit v názorech. A liší se v tomto ohledu i doktoři. Někdo navrhuje počkat a případně očkokovat, někdo navrhuje si to raději co nejdříve "odbýt".

pavlina05
25. bře 2013

čau holky!
Malej už má neštovice za sebou a dobrý průběh.
Mám otízku, ve středu to bude 11.den od výsevu. Šli by jste do kolektivu dětí?
Vedu cvičení pro děti,ale nevím jestli je vhodné jej tam tahat, aby tam něco nechytil prďolka můj malej.

jajinka27
29. bře 2013

@pavlina05 asi bych ho mezi kolektiv dětí nebrala, po neštovicích mají sníženou imunitu, může něco lapnout 😒

adeden
29. bře 2013

Určitě bych se po tři týdny kolektivu vyhýbala .. U Adámka jsem to nedodržela a byl z toho pěti týdenní zánět středního ucha s dvěma antibiotikama - jsem si jistá, že to bylo tím, že jsme šli dvanáctý den ven .. U Adélky jsme dodrželi tři týdny v klidu a bylo to v pohodě ...

pavlina05
29. bře 2013

Díky, nikam jsme nešli. Samotnou mě napadlo, že má sníženou imunitu a není to dobré někam lozit- Venku byl až dnes po 14 dnech.

sufuski
3. únor 2014

zdravim potřebovala bych aby muj syn 12tilety měl konečně neštovice.Bydlim v ostravě a shanim někoho teda nějakou maminu ktera ma ditko s neštovicema.Ozve se mi někdo?diky zdravim Tana

pavcik
12. bře 2019

Zdravím, je někdo z Prahy kdo právě má hodně čerstvě neštovice a je ještě nakažlivý?