Maminky, také jste chytly pátou nemoc od dětí?

jmiska
6. črc 2016

Maminky,prosím o radu,chytly jste některá od svých dětí pátou nemoc?Mě je jak při chřipce a jsem celá osypaná,už šestý den,strašná bolest hlavy a jen bych spala,vyrážka všude po těle a svědí

helcenka
6. črc 2016

@jmiska - a nebude to něco jiného? To na pátou nemoc nevypadá. Nejlepší by bylo zajít k doktorovi ☹

jmiska
autor
6. črc 2016

@helcenka děkuji,zítra hned ráno jdu,dnes na pohotovosti bylo přede mnou dvacet lidí(

majkoz
6. črc 2016

@jmiska Je to sice nepravděpodobné, ale možné. Ptala jsem se na to několika dr., když jsem byla těhotná a kluci ji zrovna prodělávali. Většinou ji totiž všechny děti prodělají- ale dřív se nějaká pátá šestá nemoc neřešily, tak člověk se těžko dopátrá, jestli ji v dětství měl a má tedy imunitu. Je možné tedy, že jsi ji neprodělala... možná až teď. Děti/dítě ji teď mají/má?
Další možnost je spálová angína, prý teď děsně řádí, náš nejml. ji zrovna má. Prý se většinou dospělých netýká, ale je to možné, stejně jako u té páté...
Ale pokud je vyrážka už šestý den, tak to nějak moc na tu pátou nevyzerá.. No uvidíš u dr, tak ať jsi brzo fit 🙂

jmiska
autor
6. črc 2016

@majkoz děkuji moc,děti už dříve spálovou prodělaly,ted měly pátou,tak uvidím a ještě jednou děkuji)

dancamich
6. črc 2016

@jmiska jen mě tak napadá - nemáš plané neštovice?

majkoz
7. črc 2016

@jmiska Ahoj. Tak co, jak jsi dopadla u dr?

jmiska
autor
7. črc 2016

@majkoz ahoj,no změřila crp a podle toho výsledku pod 8,myslí asi viroza a mě dnes přepadla strašná bolest kloubů,snad to už zítra odezní a děkuji za zájem)) 🙂

jmiska
autor
7. črc 2016

@dancamich pupínky byly jiné,takové červené mapy všude po těle,asi jsem opravdu od mrnousků chytla pátou,ale průběh tedy byla hrůza

pnm
13. črc 2016

co je to?

jmiska
autor
28. črc 2016

@pnm tak opravdu to byla pátá nemoc,nakonec jsme to chytli postupně celá rodina,teplota,za pár dnů červené skvrny a další dny bolesti kloubů