Mělo vaše dítě nebo dítě z okolí černý kašel?

romcovaklarka
14. bře 2013

Zajímalo by mě, nakolik je to strašení a nakolik je opravdu černý kašel tak rozšířený, jak říkají lékaři. Setkali jste se s touto nemocí anebo znáte třeba i z doslechu nějaký případ? (ze zkušenosti - ne z novin apod.). V nadpisu píšu děti, ale pokud to bude potvrzený případ u dospělého, klidně napište taky. Děkuji.

zmrz_lina
28. únor 2015

Me spis desi, ze jim trvalo 8 týdnu CK diagnostikovat. Předpokládam, ze ze začátku tvrdili, ze to CK byt nemůže, když má ocko? (jen domněnka, vychazim ze zkusenosti z meho okolí)

kimby
28. únor 2015

@zmrz_lina ano ano,
první 2 týdny jsme to neřešili my, protože jsme to brali, jako běžný kašel v tomto období, který má každý druhý člověk. Nic jiného k tomu neměla. Jen jsem si ji nechala doma (bez školky, protože měla odjet na hory, tak aby se nic nepřidalo a naopak, abychom ji kašle zbavili. Kašlala tak nějak normálně, ale nepřetržitě během dne i noci(ne dávivě), zdálo se, že už se to lepší a
3. týden s mírným kašlem odjela na hory.
4. týden vygradovalo vše horečkami i přes 39, které trvaly 3dny, dostali jsme dceru z horeček, ale kašel prostě horší, dusila se, kašlala i hodinu v kuse, začala naříkat, že už nemůže, my už nevěděli co, nosili jsme ji i v noci zabalenou na balkon, aby se více nadýchala studeného vzduchu a mohla dýchat, odjeli jsme k lékaři, to už by 5 týdnů kašle.
5.-6.týden 2x u lékaře - Poslech čistý, krk čistý, crp 10. Doporučeny sirupy (ty užívala celé ty týdny) na střídačku apod....řeknu to tak, že momentálně máme doma asi všechny sirupy, které jsou nyní na trhu, jenže opět stav horší, začala z toho i zvracet, šílená únava, dokázala jen tak hodinu fungovat a pak ulehala, to už jsme tušili, že je něco hodně špatně a mezitím vším jsem skončila s 5měs. miminkem v nemocnici (jenže diagnostikovali toto jako bronchitidu s dušností, k tomu potvrzen vir chřipky A)- nyní jde na testy miminko, je hodně pravděpodobné, že to nebyla bronchitida, ale černý kašel ☹ a protože měl velmi vysoké horečky 40 trvající 4 dny, k tomu kašel ošklivý atd, dostal antibiotika a leželi jsme v nemocnici 8 dní (inhalace, atb atd).
7. týden - Z nemocnici jsem už začala dupat na to, že chci nechat udělat nějaké testy z krve nebo stěry nebo prostě cokoli, neboť dcera začala i hubnout, nejedla,nefungovala, kašlala, zvracela....v pátek 20.února k tomu konečně došlo, odebrali ji stěry z krku, nosu atd. V tuto dobu začala špatně doslýchat. Odeslána na ORL, kde zjistili usazený hlen za bubínkem a dostala antibiotika po 8hodinách. Kupodivu najednou na tato antibiotika začal reagovat ten kašel! Začal pomalu ustupovat.
8. týden - v pondělí mne s miminkem pustili z nemocnice. A v pátek 27. února konečně výsledky dcery pozitivní pertuse a parapertuse. S tím, že v pondělí to máme řešit přes pediatra a hygienickou stanici, nic mi nikdo nedokázal v pátek říci, jak postupovat atd ☹.
Určitě si chci vyžádat i stěry či krev mojí a manžela, stejně tak miminka, jsem přesvědčena, že i u něj šlo o černý kašel-prokáží testy. Uvidíme, co mi v pondělí kde řeknou.

madre1
1. bře 2015

@lu777 ,..................mě na tom divného nic nepřijde-jak už se to tu zmínilo,vše závisí na imunitě určitého jedince a podle toho má u něho očkování účinek.Myslím si,že bez očkování bysme tu za chíli pomřeli jako mouchy 😖 Co se týče těch neštovic,tak tam jedna očkovací dávka nestačí-přišli na to až s postupem času.Já proti nim děti nenechala očkovat(není to smrtelná nemoc)a přežily to obě bez jakýchkoliv následků.
S tím astmatem,rakovinou apd. je to taky do jisté míry životním stylem-hlavně těmi éčky v potravinách,které se do dětí cpou horem dolem,protože jim to prostě chutná 😖
@kimby ,.................úplně mě polívá pot,když to čtu 😝 V pondělí budu držet palce 😉

janinkaves
1. bře 2015

ano i u nás se každý rok objeví par případů

kituska20
7. bře 2017

@madre1 to se dá chytit v prenatálním věku? Omlouvám se že obnovuji téma ale byli jsme teď s dcerou (2roky řádně očkovaná) ve styku s ČK dozvěděla jsem se to až dnes. Dcera už kašle :( zítra jdeme na výtěr z krčku ale já jsem v 36tt a mám doopravd strach o miminko:(

hohe
7. bře 2017

Dcera i syn oba očkování prodělali černý kašel.

madre1
7. bře 2017

@kituska20 ,řekla bych,že ano.Pediatrička mi řekla-to,že jsem očkovaná ochrání dítě před tím,aby se nakazilo od mě,ale ne od ostatních lidí.Ptala jsem se na to,když měl dostat první Hexu o dost dříve,než jeho starší sourozenci.Jak už miminka neočkují proti TBC v porodnici,snaží se jim dávat Hexu o 1, měsíce dříve.Tak se na to zítra zeptejte,až půjdete na ten výtěr,ale spíš bych to nechala osudu.Max. bych na to upozornila gynekologa nebo personál v porodnici,až tam budete nastupovat.Každopádně dejte vědět,co Vám na to řekli 🙂

kituska20
7. bře 2017

@madre1 díky no volala jsem obvoďačce a ta byla až překvapivě ledově klidná. Zdá se mi že to podceňují...když se mimino narodí a někdo tu bude mít ČK může mi i umřít. Zítra jde dcera na výtěr a my s manželem na odběr i kdybychom si to měli sami zaplatit. Jsem z toho fakt vyděšená, černý kašel už prostě není "chřipka"