Měření teploty - rozdíly teplot. Kterému teploměru věřit?

kemija
11. kvě 2022

Maminky, jsem zoufalá. Už nevím, kterému teploměru mám věřit. Syn se nám zdál před cca třemi dny teplejší. Naměřili jsme čelním teploměrem zvýšenou teplotu. Je mu 5 a je schopen podpažní digitální držet, dle mě ho drží dobře, spolupracuje. Ale třeba dneska mě ukazuje rozdíl digitální podpažní rozmezí 35,8-36,2 a čelní 36,8-37,3. Když ho změříme třeba po pár minutách tak jednou mám na čelním 37,3 a třeba za tři minuty 36,8. Je mu viditelně lépe. I ty teploty ce celkové snižují, ale nevím, čemu mám teda věřit. Když podpažní ukáže 36 a čelní 37,3. Nejvíce měl na čelním 39 a den po dni se to samozřejmě snižovalo, takže stav se lepší, ale ty teploměry mě vrtají hlavou...

denisq
11. kvě 2022

@kemija Já teda těm čelnímn teplomerum nevěřím. Raději klasika do podpaží. Čelní mi naopak než u tebe ukazuje vždy míň, i když má syn třeba horečku. Takže leží někde v krabici. U mladšího dokud to jde, měřím v dupce, nejrychlejší. U pětiletého je jasné, že už to nejde.

martt
11. kvě 2022

@kemija Ja čelním ani digitálním teploměrům nevěřim, jako orientačně ok. Ale pak používám skleněný, který mi přijde nejvíce přesnější. I v nemocnici pokud mají nějaké pochyby o teplotě pouziji skleněný. Teda alespoň mne ho v pátek dávali, kdy jim jak čelní a digitální teploměr ukazoval jinou teplotu.

jjasmina
11. kvě 2022

@kemija beru vše orientačně, stejně srazim az mezi 38-39

kemija
autor
11. kvě 2022

Díky za zkušenosti. Syn na teploty netrpí, minimálně a když, tak max jeden den. Teď je to třetí den a i když vypadá v pohodě, tím, že na to u něj nejsme zvyklí, jsem z toho trochu taková nervózní. Šíleně teda huhňa. Ale vzhledem k množství pylu, co všude je, to může být v jeho případě alergie. Nic nevysmrká. Tak snad mu to už večer nevystoupá. Zkusila jsem ho změřit skleněným, předpokládám, že to je lihový a měl 37,1. Takže snad to půjde už jen dolů.