Měsíční miminko má na rtu opar

gabdel
25. pro 2016

Dobre ráno maminky,
Mám doma měsíční miminko a dnes jsem si všimla ze má na vrchním rtů opar :( samozdrejmne jsem se hned podiVala na net kde jsem hledala jestli mu to necim mazat atd.Místo toho jsem našla ze to muže byt životu nebezpečné :( tak ted mam hroznej strach.Já na opary taky trpím už i před tehu.Ale malý je od začátku na um stravě tak asi nemá protilátky když ho chytil :((*

kristynatita
25. pro 2016

Zkusila bych "prirodni zazrak" od Apoteky. Nekdo to i primo konzumuje, takze ikdyz mimi i trochu olizne, nic se nedeje. Je to opravdu super hojive a nedrazdive (materi kasicka, obsah viz net). Mam doma.

gabdel
autor
25. pro 2016

@kristynatita podivam se a zkutim 🙂 me jde spíš o to ze nevím jestli k doktorčení stim :( mam docela strach na netu jsou strašné věci jak je to pro ne moc nebezpečne

evilin
25. pro 2016

Přijde mi zvláštní, že čtete, jak je to nebezpečné a stejne se tady na MK ptáte, jestli k doktorovi. Jaké odpovědi čekáte? Určitě spíše než tady bych napsala doktorovi nebo tam rovnou zašla. S tak malým miminkem bych tohle nepodceňovala.

danielama
25. pro 2016

A je to určitě opar? Nemůže to být takový ten puchýřek,z toho jak saje? To děti mívají.... http://batole.wz.cz/clanky/novorozenec.htm

gabdel
autor
25. pro 2016

@evilin Doktorce jsem psala hned ráno samozdrejme 🙂 mam mazat sudocremem nebo bepanthenem..A kdyby se to zhorsovalo tak na pohotovost.

gabdel
autor
25. pro 2016

@danielama řekla bych že je to opar :(

karlajasmine
25. pro 2016

@gabdel to vypadá spíš jak puchýřek ze sání. Ale nejsem expert..

karlajasmine
25. pro 2016

Mozna by to chtělo ještě fotku ze předu. Hlavně si hodně myjte ruce ať se mu to nedostane do oka - to by bylo strašně nebezpečný. Pokud na to sahnes když budeš dávat krém, tak hned mýt ruce, to samy kdyby si mimco sahlo na pusu tak umyt mu ruce.

gabdel
autor
25. pro 2016

Tady je ze předu

karlajasmine
25. pro 2016

@gabdel to si opravdu myslím ze je to puchýřek ze sání a ne opar..nejsem samozřejmě doktorka, snad ještě někdo přidá názor, ale pokud máte poblíž pohotovost, můžete třeba zajít a myslím ze vás uklidní, že to nic není 🙂

gabdel
autor
25. pro 2016

CetLa jsem ze kdyby se jednalo o opar takže by malý mel teploty a nemohl by ani pit :( tak nevím jsem stoho jelen ..Koho by to napadlo ze opar dokáže byt tak nebezpečný :(

karlajasmine
25. pro 2016

@gabdel no doufám ze vám někdo ještě odpoví, ale já si fakt myslím, že to je ten puchýřek, to je zcela neškodný 🙂 zkus tuhle f o tku poslat mudr. Pro klid duše 🙂

gabdel
autor
25. pro 2016

@karlajasmine bohužel mám kontakt jen na sestřičku ktera píse a rádi na fb za paní doktorku ,když jsem ji poslala fotku tak bohužel neví :((

odula
25. pro 2016

@gabdel ma teploty? U oparu jsou teploty. Jak se mimco chová? Basti ? Zivot ohrožující herpeticka infekce se projevuje u takhle malých dětí právě vysokou teplotou hned ze začátku. Me se tohle taky nezdá jako opar, ale taky nejsem dr., ze jo. Jestli nejsi jistá, radši běž at to někdo zkoukne. Lepší zbytečně nez pozdě. Nebo pošli fotku dr., jak tu někdo psal. A neboj, hlidas to, víš čeho si máš všímat tak se neboj. I kdyby to byl opar tak se dá léčit, když je včas podchycenej 🙂 (taky jsem byla takto uklidnovana když se moje starší muckala s mimcem a mela začínající opar)

kalipso
25. pro 2016

vypadá to opravdu jako spíš puchýřek od kojení, i věkově to odpovídá, děti ho mívají běžně.

gabdel
autor
25. pro 2016

@odula Teploty nemá 36,9 .A papa pěkně 🙂
Tak doufám že je to jen ten puchyrek ale nejspise půjdu na pohotovost ať mám klid na dusi.Děkuji

gabdel
autor
25. pro 2016

@kalipso Doufám že ano 🙂

soyevita
25. pro 2016

@gabdel To neni opar,ale puchýřek od sání🙂

gabdel
autor
25. pro 2016

@soyevita doufám že ano 🙂 takový strach jsem snad neměla ještě nikdy s oparu.Sama mam opar už skoro vyléčeny ale dávala jsem si pozor nepusinkovala jsem nic a pokaždé jsem si umyvala ruce.Jen semnou spí v posteli tak jsem se bála ze třeba s peřiny nebo tak :( tak snad ne ..

lv
25. pro 2016

Můj - též neodborný - názor je, že to není opar.

hedviga2
25. pro 2016

podľa mna tiež otlak z kojenia, toto mávajú detičky často....

gabdel
autor
25. pro 2016

@lv 🙂

gabdel
autor
25. pro 2016

@hedviga2 Já nekojim takže nejspíše s lahvičky doufám 🙂

bruckner
25. pro 2016

@gabdel Ahoj, neboj, to ma urcite z lahvicky, mala to mela taky ze sani jak jsme presly na UM, nejspis ji to ani pri sani nevadilo a samo to zmizelo celkem rychle😊

gabdel
autor
25. pro 2016

@bruckner fuu tak to jste me uklidnila 🙂 :*

ulmanka0
25. pro 2016

A kde na tech fotkach co vidite? Ja vidim normalni kojenecka usta.

lv
25. pro 2016

@ulmanka0 vidím lehce zarudlé vrchní obloučy na horním rtu, puchýřek, opar nic takového nevidím

fifina86
25. pro 2016

@gabdel obe deti to mely tez,opar to nebyl,jen otlak,casem zmizel.

odula
25. pro 2016

@gabdel herpes virus vydrží mimo hostitele strašně krátkou dobu. To by musel bejt pešek aby neco chytla z peřiny. Uz jste nekde byli? Jo - podle myho ne-dr. nazoru by pri herpeticky primoinfekci mela touhle dobou poradny horečky. Jestli ma 36,9 a krásně papá, tak to podle mě fakt nic neni.