Miminko, 5,5 měsíce, horečky. Jak nejlépe kombinovat léky?

petramana
25. zář 2022

Prosim Vas, syn ma 39 horecku - doma mam panadol cipky, panadol sirup a nurofen sirup... po cipku po 6-ti hodinach zas 39, tak bych potrebovala asi srazet po 4 hodinach... jaka by byla prosim nejlepsi kombinace? UM i caj pije normalne, mam podezreni na 6. nemoc...Dekuji

palja
25. zář 2022

@petramana já jsem u holek měla horečky kolem 40st, mimino 7 měsíců, druhá 4 roky. Obě při horeckach sirup zvrací. Nejlépe by bylo střídat Nurofen a Panadol. Pokud budete dávat sirup, tak si spočítejte správnou dávku podle váhy dítěte, myslím že se řešilo, že je to tam uvedeno podle věku.
Měla jsem Paralen čípky a Nurofen sirup, horečky po 4 hodinách, když nezvládla sirup, tak jsem dávala pořád dokola ten Paralen. Bohužel, když jsou výpadky léků, tak to jinak nešlo, i dr mi to takhle poradila.

tasimia
25. zář 2022

@petramana nejlepší je střídat paracetamol x ibubrofen. Takže Panadol x Nurofen.

petramana
autor
25. zář 2022

tak sirup u nas taky moc nejede.. ty cipky kdyz mam jen panadolove musim teda davat az po 6-ti hodinach?

palja
25. zář 2022

@petramana mne řekla dr, že když to jinak nejde, můžu i dřív.

kupcatko
25. zář 2022

@petramana muzes stridat po 3 hodinach paralen a nurofen.

kupcatko
25. zář 2022

@petramana ano.

zmrzlinka
25. zář 2022

@petramana střídat Nurofen s Panadolem a je to jedno jestli ve formě čípku nebo sirupu.Pořad je tam stejná účinná látka.A zítra bych se ukázala pediatrovi.

goovana
25. zář 2022

@tasimia pokud má miminko tak vysoké horečky a skáčou zpátky klidně můžeš dát po 3 hodinách
Jinak 4 hodiny ideální střídat panadol( paralen) X nurofen( ibalgin)
Cipky jsou lepší Teda alespoň za nás