Miminko na příkrmu nekaká, máte podobnou zkušenost?

kakashi
2. pro 2014

Zdravím všechny, mám 2,5 měsíčního syna a máme takový problém s kakáním... Začalo to ještě když jsme kojili a po tom, co se mi přestalo dělat mléko a začali jsme dávat UM se to hooodně zhoršilo. Zezačátku jsem tomu nepřikládala nějaký větší význam, po UM měl tuhou stoličku a prostě mu to nešlo vytlačit, tak jsme pomáhali... ale když jsme přešli na nutrilon měl stolici zase řídkou jako když byl kojený a stejně se sám prostě nevykakal... Byli jsme u MUDr. ta nám doporučila probiotické kapky, po těch z něj vyšla jen obarvená voda, ale stejně jsem mu musela pomoct. Sám se prostě nevykadí a konzistencí to opravdu není.... Evidentně ho to trápí, dokáže proplakat hodiny jen kvůli bříšku, nemůže spát.... kroutí se, až ho to nakonec vzbudí. Masírujeme, nahříváme, používáme rourku, dokud to z něj nevyjde, jinak plakat nepřestane....Je tu někdo s podobnou zkušeností?
Vím, že tu jsou podobné diskuse, ale většinou jde o kojené děti a ty nemusí kakat i několik dní a netrápí je to. My ale každý den bojujeme, už opravdu nevím co by to mohlo být :(

katyxq
2. pro 2014

Zkus UM s plně štěpenými bílkovinami - Nutrilon ho dělá pod názvem allergy care, je k dostání bez předpisu. Kromě probiotik nasaď i Hylak forte.

konikova
3. pro 2014

@katyxq mame podobny problem (8.mesicni syn), ten ma po UM strasne tuhou stolici a ma problem se vyprazdnit. Probiotika byste doporucila jake napr.? a ten Hylak forte je neco na zpusob laktobacilu?

katyxq
3. pro 2014

@konikova Hylak jsou kyselé metabolity prpbiotických baktérií, pomahá upravit střevní prostředí, aby se tam nedařilo špatným a dařilo dobrým "breberkám", množení těch špatných naopka podporuje sladké a obecně sacharidy. Z probiotik jsou dobré třeba Baby laktobacílky od Swissu nebo podle mého ještě lepší Infants dophilus, někdo kupuje Biopron (já měla v ruce od nich jen vysypávací sáčky a v těch byl vanilin, fuj). Do roku se dává 1 miliarda baktérií denně. Jinak na zácpu dostatek pití a u miminek spíš bývá problém s nadbytkem vlákniny než s nedostatkem, ucpává třeba rýže a jiné obilniny (kaše), mrkev, banán.

katyxq
3. pro 2014

@konikova Jo a nezapomínat na dostatek tuků - miminka jich potřebují víc jak dospělí a pomáhají i proti zácpě - https://www.modrykonik.cz/tuky-a-oleje

konikova
3. pro 2014

@katyxq dekuji mockrat za vycerpavajici odpoved 🙂

lkatulka
13. led 2015

Ahoj holky mám podobný problém malý má měsíc a kakáme jen s rourkou, šíleně se kroutí dokáže plakat i hodinu, teď jsme ted zkoušíme nutrilon anti-colic a zda se mi, že je to trošku lepší ale teprve dva dny a konečně se i sám vykakal, sice jednou za den ale vykakal? Co dál když by se to nezlepšilo? Máte nějakou dobrou radu? Už se začíná usmívat prďola ale to se nám povede tak jednou za den protože jinak plače ☹

romantika
14. led 2015

zkuste nutrilon AC jak radi vyse, nebo třeba HA, my byli prosiraci a hledali jsme opak jak to zastavit. Chce to zkouset, hodne um je desny bahno a zalepi streva. BOhuzel je mozne ze uz HA ci alergy care nebude chtit pac je horky. pak je ještě beba HA ale po te se taky moc nekadi. Alergy care je nejvic horky, takze radeji kupte vzorek, jsou to nejdrazsi UM.

tamarila
15. led 2015

@kakashi @lkatulka My jsme s dcerou měli to samé, sama se vykakat moc neuměla, kdyžtak po velkých bolestech. Tak jsme jí pomáhali - rourkou nebo teploměrem. O konzistenci to nebylo, takže nějaká dietní opatření by byly k ničemu. Byla plně kojená, ale vliv to nemělo. Časem se to naučila. 2,5 měsíců je ještě maličkej, super že jste přišli na způsob jak mu pomoci. Já jsem do třetího měsíce používala rourku nebo teploměr (neucpával se), teď má dcera tři roky a už si na to ani nevzpomeneme 🙂 Někde jsem četla, že některý mimča neumí pořádně ovládat knečník, a potřebují vyzrát. Takže pak mají stolici už nachystanou u cíle, ale ven ne a ne jít, až pak po bolestech když je tlak už moc veliký. Tak ho nenech trpět a pomáhej mu, však není nikdo kdo by se později neuměl sám vykakat .o)

kakashi
autor
16. led 2015

Děkuji všem za reakce... Změna bohužel žádná... Měli jsme nutrilon anti colic, ale to bylo ještě horší, zase měl stolici tuhou, byl pořád v křeči, i rourka na to byla krátká... Teď nám doktorka dala um pro alergiky - althéru, ale zatim efekt žádnej. Ani po měsíci a půl nic na podporu střevní mikroflóry nezabralo a nedělám si iluze že vůbec kdy zabere. Děsím se opravdu prvních příkrmů, protože jestli ho ucpává i mlíko, tak si nedovedu představit co s ním udělá mrkev, nebo kaše :(

martinulinka
30. kvě 2016

@kakashi prosím vás,jak jste dopadli? :( řeším skoro to samé,s tím,že UM jsme měnili 4x,laktobacily bereme,dáváme Lactulosu,pije šťávičky(švestková,jablečná) a ani rourka už nezabírá :( děkuji

kakashi
autor
3. čer 2016

@martinulinka Prali jsme se s tím dlouho. Koliky a zácpy do 9 měsíců, to mi v noci nespal, pořád brečel a tlačil. ABKM se nepotvrdilo (resp. podle dr. má ABKM každé druhé dítě, jen se to projevuje různě - u někoho víc u někoho míň a u většiny dětí seto nakonec vytratí úplně). Takže jsme nakonec přešli zase na klasické UM, nakonec jsme skončili u Sunar Complex, víc jsem ho teda ředila, příkrmy baštil v pohodě, holt když to nešlo ven, tak jsme rourkovali..plus koupele, nahřívání...Trošku pomohlo chodit na plavání batolat - tam se dost rozhýbal a v těch 9 měsících se to celý samo ztratilo a byl už v pohodě. Ještě se mu teda zhoršuje nadýmání, když mu rostou zuby, jinak je v pohodě 🙂 🙂 My už máme druhého syna a tam je to s kolikama to samý, ale jak už jsem věděla do čeho jdu, tak jsem víc v pohodě a na tom dítku to je fakt znát, hodně mu nahřívám a masíruju bříško, cvičím nožkama, ale zatím je mu teprve měsíc a daří se nám kojit, tak alespoň o to je to lepší. Taky pomáhá zavinovat a máme nosítko, ještě budu kupovat šátek - nošením se krásně uspí 🙂 🙂

martinulinka
3. čer 2016

@kakashi díky moc za odpověď 🙂 konzistenci už jsme docela vychytali,ale pořád kadí 1x za 4 dny :( a to není ani nálož,jen malej koláč :(

kakashi
autor
4. čer 2016

@martinulinka A dny kdy nekadí, tak tlačí a brečí, že ho bolí bříško? U nás právě taky nepomohlo, ani když stolici měl řidší, pořád tlačil, tlačil a i když měl průjem a šla z něj jen voda, tak mu to nešlo :/ :/

martinulinka
4. čer 2016

Netlačí ani nebrečí,jen strašně prdí... Tak nevim :(

kakashi
autor
22. čer 2016

@martinulinka A co testy na potravinovou alergii, dělali nějaké? Ta by se mohla projevovat nadýmáním... Jinak pokud ho to vyloženě netrápí a neprobrečí hodiny, tak třeba jen všechno zužitkuje a nemá potřebu kadit 🙂

martinulinka
22. čer 2016

@kakashi to by odpovídalo,proto také tolik přibírá(5 měsíců/10 kg) :( už se to kakání,ale dost zlepšilo,od té doby co dáváme příkrmy 🙂 moc krát děkuji 🙂 mějte se hezky 🙂