Miminko se nemůže vykakat

zuzik24
26. lis 2018

Ahoj, moc prosím o radu. Dcerka čtyři měsíce na UM (stále stejné, žádné změny se nekonaly) se dnes nemůže vůbec vykakat. Od rána tlačí, bobek je vždy už zčásti venku tuhý jak kámen a prostě ho nemůže vytlačit. Vždycky pláče když jde ven i zpátky dovnitř a já jsem zoufalá, nevím, co jí dát, jak jí ulevit, dr. už v ordinaci není a já nevím, co s tím. Moc děkuji za rady a omlouvám se za podrobný popis...

penelope87
26. lis 2018

@zuzik24 zkus rektální trubičku. Ta by měla pomoct.

martaskaaa
26. lis 2018

To ma asi zacpu a je zabetonovana treba po tom UM. Nejde ji ven, protoze ji to asi boli v zadečku, proto i pláče 😞 ale jak ji pomoct nevim

jitka_cv
26. lis 2018

Zkus laktulosu,přinejhorším easylax.

neomenia
26. lis 2018

Kup v lékárně glycerinove cipky, doma teplym nožem rozpulit a zavest polovinu cipku. Klidbe 2 denne. Po zavedeni drz u sebe hyzde 5 min, aby to hned nevytlacila a aby se to vstrebalo. Zmekci to stolicku a pujde to ven.

zuzik24
autor
26. lis 2018

@penelope87 Ta pomůže jen v tom smyslu, že bobek vykoukne, ale prostě jo chudera nevytlaci.
@neomenia A to může i takhle malé mimčo? Vím, že mně v porodnici pomohly, ale netušila jsem, že je můžou i prcci...

xxx3d
26. lis 2018

@zuzik24 zkus ji masírovat bříško, aby se střívka dala do pohybu, snad to pomůžu, chuděrka.

xxx3d
26. lis 2018

Na trhu existuje přípravek s názvem Pupík, ale předpokládám, že doma nemáš, pokud můžeš, někoho si pro něj pošli, zahřeje a pomůže, při tomhle.

neomenia
26. lis 2018

@zuzik24 muzou. Glycerin se nevstrebava.

zuzik24
autor
26. lis 2018

Holky, moc vám všem děkuji, babička byla vyslána do lékárny, tak snad to bude co nejdřív v pořádku 🙂

martaskaaa
26. lis 2018

Chudinka, úplně s ni soucitim, to jsem mela po porodu když jsem brala železo 😓

zuzik24
autor
26. lis 2018

@martaskaaa Já taky a teda dneska jsem si s ní zase pobrečela ☹ Ale už je to dobrý, glycerinové čípky zabraly!!! 🙂 Děkuji za radu @neomenia 🙂

martaskaaa
26. lis 2018

@zuzik24 tak to je dobře, že zabraly. Snad uz ji to nebude trápit

mourovatakocka
26. lis 2018

Za nás rektální tyčinka, všichni doma spokojeni ☺️

zuzik24
autor
26. lis 2018

@mourovatakocka Na tenhle problém byla i ona krátká. On jí ten bobík vylezl z malé části, ale byl tak velký a tuhý, že ho nedokázala vytlačit ze zadečku a tlačila tak, až jsem se bála, že jí něco u zadečku praskne. Zabral až ten glycerinový čípek, ten to trochu změkčil a pak se jí konečně ulevilo.

mourovatakocka
27. lis 2018

@zuzik24 Tak to je super 🍀