Mluvení přes nos a jakoby ucpaný nos u 5leté dcery, ale nic neodsajeme. Co to může být?

bamimi
8. říj 2019

Dobrý den, mám skoro 5letou dceru,od září opět začala chodit do školky, po 14dnech začala mluvit přes nos a měla jakoby ucpaný nos tak jsem ji odsávala, nechala inhalovat a stříkala stérimar a olynth ale z nosu jsme nic nedostali, tyden byla doma a po dalších 14dnech ve školce opět stejný scénář. Takže už nevim jak ji pomoct,chystám se s ní na ORL ale jestli nemáte nějaký tip. Mandli stále má. Nevím zda může mít vliv i to že máme v domě vysokou vlhkost cca 70%.
Děkuji za rady.

te_reza
8. říj 2019

Tipla bych to na velkou mandli, častý rýmy ji zvetsujou

jannym
8. říj 2019

Jo taky se kloním k nosní mandli, dcera takhle mluví už dobry dva roky...chronická alergicka rýma u nás

bamimi
autor
8. říj 2019

@jannym a můžu se zeptat to vám řekl pediatr o té chronické alergické rýmě nebo jste museli na alergologie a dostali jste na tu rýmu něco jiného? Díky za odpověď

te_reza
8. říj 2019

@jannym holka je taky alergik s "furt rýmou" a nepomohlo ani vyndat tu mandli 🤔doslova nekonecnej příběh...

jannym
9. říj 2019

@bamimi rekl to jak imunolog tak dr s orl

jannym
9. říj 2019

@te_reza no pravé to říká imunolog taky takže i když má nález mezi II a III tak odstranění nedoporučil protože jinak je zdravá marodí tak 3 do roka, ale pořad huhna a kape ji z nosu

lucka662006
9. říj 2019

My to máme občas na podzim, občas v zimě, 14 dní mluvení nosem, pak zas 14 dní lepší, stále dokola. Na jaře a v létě to nemáme skoro vůbec. Je to asi normální. Mandle bych nevyndavala, tělo ví, proč tam ty mandle jsou a vyndání mandlí je rizikový zákrok.

niski
9. říj 2019

Nám u 5leté dcery řekli, že mandli má normální, ale má zúžené průchody (trubky) v nose, takže máme počkat, až jí vyroste hlava a zvětší se to :o) Mluví nosem celý rok, při rýmě je to o dost horší, někdy i chrápe. Navíc neříká R, takže nás logopedie před nástupem do školy nemine.

bamimi
autor
9. říj 2019

@lucka662006
@niski díky za odpovědi, máme to stejně, jen pak nevím jak dávat do školky zda ano či ne, mandli moc trhat nechci ale mrzí mě to kvůli jak ji vidim jak se jí hůř dýchá a nemůžu jí pomoct, na logopedii chodíme také lvůli r,ř a l. Dneska s ní šel manžel k doktorce tak uvidím s čím přijdou. Doufala jsem že už vydrží být zdravá déle jak 14dní,ach jo.

te_reza
9. říj 2019

@jannym no to holka měla velký problémy, záněty ucha, rýma, v noci apnoe atd atd. Jako trochu ji to vyndaní pomohlo, ale stejně už dvakrát zánět středního ucha měla, rýmy taky pořád dokola... Hlavně i když může, tak stejně dychá pusou, už nvm jak ji donutit, aby se to odnaučila

jannym
9. říj 2019

@te_reza jo, dýchání pusou to děla taky furt ale já ji za to nepeskuju dělám to taky u nás je to asi součást rodinné anamnezi

niski
9. říj 2019

@bamimi malá není nijak zvlášť nemocná, jen ta rýma se jí drží 14 dní, než to ze sebe dostane

asadek
9. říj 2019

Vyzkoušela bych sinupret na uvolnění dutin a nám 100% zabírá vyplach konvickou, bez toho by malá do školky vůbec nechodila - vydržela bez rýmy max. 3 dny 😏

bamimi
autor
9. říj 2019

@asadek tak sinupret jsem jí teď dávala a žádná změna, doktorka jí předepsala Erdomed misto sinupretu (ale chlap se nezeptal zda jsou to atb nebo ne tak nevim ) takže ji budu zítra volat. Jinak ještě inhaluje vincentku.tak snad jí to pomůže.