Ucpaný nos ve druhém trimestru. Jak uvolnit?

terkezz
16. únor 2021

Zdravím, nemáte nějaká radu jak uvolnit ucpaný nos?:( Hlavně teda večer na spaní.. přes den to nějak vydržím ale v noci mě to budí, jak nemůžu dýchat a mám sucho v puse😀 bojím se koupit třeba Olynth, prý by se to nemělo

ema90
16. únor 2021

@terkezz Vincentka, Olynth, Nasivin... je plno pripravku. Mne rekla doktorka na gynde, ze to nevadi, kdyz to nebudu uzivat mesic v kuse.
Ostatne Olynth se doporucuje uzivat maximalne tyden.
Ale treba Nasivin je pro deti, takze toho bych se nebala vubec.

nat
16. únor 2021

@terkezz doporučuji mořskou sůl popřípadě Vincentku a já měla od doktorky dovolený Vibrocil přírodní kapky do nosu skvělé ☺️

adel2507
16. únor 2021

Já jsem byla příšerně nachlazená, když jsem byla těhotná a v lékárně mi do nosu prodali nějaký bylinný sprej. Už si nepamatuju název, jenom že byl švýcarský.🙂

adel2507
16. únor 2021
sajul
16. únor 2021

Mě pomáhá vyplachovat konvickou. Teď mám teda jiný problém, smrkání až moc 😂 tak jedu taky konvicku.

mamikry
16. únor 2021

@terkezz Pouzivam Vincentku, kdyz je to hoodne velka ryma, tak inhaluju. Jinak je fajn tepla sprcha pred spanim, ta pusti rymu, jak se clovek prokrvi. 🙂

zoli16
16. únor 2021

Já používám mořskou vodu Stérimar a je fakt perfektní..

leniczka23
16. únor 2021

Konvička nebo normálně Nasivin, Otrivin

amazonkajanik
16. únor 2021

@terkezz používala jsem jen mořskou vodu a relativně pomohla. A otevřená ventilačka,aspoň na škvíru,jinak jsem nemohla dýchat

mrstte
16. únor 2021

Používala jsem olynth když bylo nejhůř. Nic jiného nepomohlo.

elesse
16. únor 2021

Pouzivala jsem normalne nasivin, ty morske vody atd. mi vubec nepomohly a ja vubec nemohla spat

ninive211
16. únor 2021

Vincentka, Stérimar (na ucpaný nos)...úplně si vzpomínám na permanentní rýmu skoro celé těhotenství (až na konec, kdy už bylo jaro/léto, ale přes podzim/zimu to bylo fakt děsný. rýmy jsem se nezbavila, veškerý spreje vždy pomohly stejně jen na chvilku...)

michaela1990xx
16. únor 2021

Používala sem celých 9 měsíců denne několikrát Olynth.

lotosek
16. únor 2021

Používala jsem normální nosní sprej jako obvykle. Já když mám ucpaný nos, tak umírám, slané vodičky na mne opravdu nefungují.

maaaadlaaaaa
16. únor 2021

@terkezz Mořská voda, Vincenta, inhalace soli nebo éterických olejů jako je tea tree nebo eukalypt a to si kapu i do vany.

hojda
16. únor 2021

@terkezz A jakou máte teplotu v pokoji na spaní? Netopit, zvlhčit vzduch, na ty spreje pozor na ty silnější celkem rychlé vzniká závislost a člověk pak bez spreje není schopen dýchat. https://tydenimunity.cz/zavislost-na-nosnich-ka...

zrzeckas
17. únor 2021

Jak psaly holky... Pouzij to, co ti pomaha.... Ja mela tehu rymu v obou tehu a bez olynthu bych byla mrtva. Nejake morske vody, vincentka a podobne me nezabiralo ani na chvíli a ja jak mam ucpany nos, tak umiram, spat jsem nemohla... Prijde mi horsi stres a unava v tehu jak nosni kapky 😃

terkezz
autor
19. únor 2021

@michaela1990xx tyyyjo fakt? A mimi v pohodě?😀

terkezz
autor
19. únor 2021

@hojda my máme v ložnici docela zimu práve a těsně před spaním ještě chvíli větrám a stejně se pak furt budím, jak dýchám pusou a mám v puse saharu😀

hojda
19. únor 2021

@terkezz tak už jen snad zvlhčovač vzduchu na noc....jestli by to pomohlo.

michaela1990xx
19. únor 2021

@terkezz naprosto v pořádku. Bude mit 6 měsíců 😊

terkezz
autor
20. únor 2021

@hojda máme difuzér tak zkouším taky, tak snad najdu nějaký šetrný způsob a bude se mi dobře spát😏

falu
22. únor 2021

@terkezz používám spray mořské vody na vyčištění nosu několikrát denně.

terkezz
autor
23. únor 2021

@falu taky jsem zkoušela ale vůbec mi nezabírá

ajja87
23. únor 2021

Zkus ještě Pinosol, je to bylinný a je ti i pro děti, takže neškodný, pěkně protahne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru